Pacjent to Cubot Note S z Andkiem 6
W systemie są dostępne 3 tryby lokalizacji:
1) Wysoka dokładność (ustalaj lokalizację przez GPS, Wi-FI, Bluetooth lub sieci komórkowe)
2) Oszczędzanie baterii (ustalaj lokalizację przez Wi-FI, Bluetooth lub sieci komórkowe)
3) Tylko urządzenie (Określaj lokalizację przez GPS)
Korzystam z nawigacji przy jeździe na rowerze (Strava) jak i jako nawigację do auta z Google Maps.
Jeżeli mam ustawioną opcję 1 to ślad nie pokrywa się z tym co się dzieje na prawdę - potrafi o 80-100m skoczyć w bok (i potem zapisać mi prędkość 130km/h), lub podczas nawigowania w aucie przeskoczyć na zupełnie inną ulicę i zacząć przeliczać trasę.
Jak ustawię opcję 3 to jest ok (de facto wtedy jest dokładnie), ale nie mam danych o korkach.
No i jest tak, że używając Google Maps, nie mogę niejako rozdzielić transmisji danych od sygnału GPS, czyli jak jest włączona transmisja danych, to tryb lokalizacji automatycznie ustawia się na syfiastą opcję 1 (mimo, że ręcznie wybieram 3). Więc albo wyłączam transmisję i mam dokładnie, albo włączam transmisję i mam niedokładnie.
Spotkał się ktoś z tym? Da się coś z tym zrobić?
Dodatkowe info:
- brak roota
- do szybkiego łapania fixa używam GPS Status.