• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
DP666

Y6 II - Odblokowany bootloader problem z wgraniem TWRP

17 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam,
Zakupiłem dzisiaj Y6 II CAM-21 (P8 lite jeszcze mam), chciałem odblokować tego Huawei'ta, okazało się że został już odblokowany.
Znalazłem poradnik Klik pod tego Huawei'ta, przechodzę do punktu drugiego, trzeba jeszcze włączyć opcje w opcjach programistycznych - włącz zdjęcie blokady OEM, jest napisane ze trzeba pobrać TWRP od P8 lite i zainstalować, takie TWRP mam, podłączam telefon w trybie debugowania, TWRP instaluje za pomocą skryptu, telefon jest widziany, pisze ze TWRP zostało zainstalowane, restart telefonu i TWRP nie ma.
Próbuję uruchomić ręcznie TWRP i włącza się STOCK Recovery.
Z wgraniem TWRP na P8 lite nie mam takiego problemu, a tutaj z tym Y6 II coś nie idzie.

Spoiler

IMG_20170714_124123.jpg

Edytowane przez DP666

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@up

a pokaż co ci adb wypisuje

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Próbuje zrobić screena, jak się wgrywa TWRP ale za szybko i nie da się zrobić, ale pokazuje ze wgrywa je, na końcu skryptu jest Thank you for the installation w P8 lite tak działa.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak je w ogole wgrywasz, czym ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Przez skrypt, automatycznie się instaluje TWRP, w P8 lite to działa, to i na tym tez powinno, ale coś nie idzie.
Zobacz załącznik.

@up
Zobacz posty 66 i 67 (Klik), ten sam problem ktoś opisał.

Spoiler

TWRP.png.cd35a639376166a2954a3fca5d58929c.png

Edytowane przez DP666
Aktualizacja postu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@up

to nie wiem, czekaj na inne osoby. moze oni pomoga

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Ktoś napisał w tym temacie, ze te TWRP działa Link
Pobrałem, wgrałem, telefon się zrestartował i mam zablokowany bootloader czy to jest normalne?
Po wpisaniu adb reboot bootloader, w ogóle złapał bootlopa pojawia się logo, a później tylko czarny ekran.

@up
Problem rozwiązałem z telefonem, pobrałem ROMa, zainstalowałem, odblokowałem bootloadera, wgrałem swoje TWPR Unofficial 3.1.1-0 OpenKirin od P8 lite, wgrało się i działa jak należy prawie bo TWRP sypie Errorami, zmieniam jeżyk na Polski restart i nadal muszę wybrać język, ale ROOT wgrał się bez problemu oraz Xposed Framework, ROOTa tez musiałem wgrać od P8 lite, bo dwie apki nie widziały wcale ROOTa, nie wiem dlaczego ale każda pojedyncza paczka SuperSU do instalacji przez TWRP, nigdy nie może nadać uprawnień ROOTa do dwóch apek.

Jak uruchamiam ponownie telefon, to mam monit z taką informacja zdjęcie w spoilerze, wyłączyłem opcje w opcjach programistycznych - włącz zdjęcie blokady OEM i nadal to się pokazuje nie wiem czy to od tego.
Lokalizacje wyłączyłem, za każdym podczas uruchomienia telefonu mam ten monit zdjęcie w spoilerze i nie umiem się pozbyć tego.
Ktoś wie jak pozbyć się tych monitów?

Spoiler

IMG_20170714_151537.thumb.jpg.0842d382f505f5472ba3db6e9c7e5d2e.jpg

Spoiler

Screenshot_2017-07-16-14-31-58.thumb.png.fb94361de971cd1733c5e56422cba91a.png

Edytowane przez DP666
Aktualizacja postu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@DP666

(...) Problem rozwiałem z telefonem, pobrałem ROMa (...) - od P8Lite kompilacja ALE-L21C432B602 , szkoda że nie zainstalowałeś CAM-L21C432B191 --- sam się zastanawiam czy to zainstalować na swoim P8Lite:58aa2d257e657_)):.

W sprawie tych monitów . Taki jak na pierwszym zrzucie miałem jak instalowałem ROM Helios z htcmania (wątek w P8Lite w dziale ROM'y).

Drugi zrzut z opcją lokalizacji - takiego nie miałem. Jak uruchomisz ProjectMenu ( w dialerze piszesz *#*#2846579#*#*  wybierasz punkt 3.Network Information Query >> punkt 4. Vendor Country Info >>powinien pojawić się monit z informacją Vendor: hw ; Country: eu)

Możesz przejść do Ustawienia >>Ustawienia zaawansowane >> Dostęp do lokalizacji >>  aktywować ją i wybrać opcję >> Używaj Wi-Fi i sieci komórkowych.

Nie wiem czy to pomoże ale osobiście spróbował bym jeszcze raz zainstalować stocka z poziomu TWRP (musi być w postaci skompresowanej). Niestety TWRP po tej operacji zostanie usunięte. Wgrałbym to chińskie recovery co Ci podlinkowałem .

Może te aplikacje na coś Ci się przydadzą,

https://mega.nz/#!14tGgYAA!WYI3xZop9-MkeCWBfCwdQgBr0dMY0WD3-bGdqiCEOcM

https://mega.nz/#!F8NzXTxR!Yq_qA8WUEnCkCuL-lVI-vS4_S-PwPVKueW2-KGsnx1M

https://mega.nz/#!Y0FDmRLR!qNdC5QwF_1aGRfXp3_e1N_55Bn-PdlECZXW_dcw1BTE

https://mega.nz/#!Ql1nXS5K!cYIRwh5L_GGXofklXWQOsnWkskx8Os35K3Iisex0e0g

SuperSu po zainstalowaniu aktualizuj z poziomu sklepu google.

Porozmawiaj z użytkownikami @kacpelucha oraz @dominoj97 są zdecydowanie bardzie zaawansowani .

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@dapik1

"są zdecydowanie bardzie zaawansowani ."

Takie są skutki mojego szybkiego pisania postu:facepalm:, właśnie jest na nim ta komplikacja CAM-L21C432B191, na razie zignoruje ten pierwszy monit, a drugi monit, mam to napisane co mi podałeś w Vendor Country Info, ustawiłem jak radziłeś, restart telefonu i monitu nie ma, ale ja nie chcę im udostępniać swojej lokalizacji.
Co do TWRP jak pisałem sypie Errorami, podczas zmiany języka oraz formatowania całego systemu, dalvik cache itp., instalacja paczek przebiega do końca bez problemu, wiesz mi tylko zależało żeby zainstalować paczki w TWRP, reszta mnie nie interesuje niech się sypie, ale na razie testuje ten telefon, wiec paczki z linków co podesłałeś to przetestuję.
Nie mogę zaktualizować SuperSu z poziomu sklepu google, są tylko dwie opcje do wyboru Utwórz i Odinstaluj.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@DP666

Tych monitów raczej się tak łatwo nie pozbędziesz, ja bym je zignorował. Niestety system i niektóre apki będą Cię namolnie prosiły aby włączyć lokalizację...

Co to za errory? To jest recovery z innego urządzenia, może są jakieś różnice w tablicy partycji i dlatego jest problem z wipe?

Tylko dlaczego jest problem ze zmianą języka...

Instalacja recovery jest na tyle prosta, że skrypty nie są do tego potrzebne... to jest jedna komenda w fastboot.

Skoro nie możesz zaktualizować to masz najnowszą wersję. Jakbyś miał problemy z supersu to spróbuj magisk (nie wiem jak z 13.2 na stocku, 12 na pewno działa):

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Możesz wtedy zainstalować xposed systemless, tylko pytanie na ile sprawne jest Twoje TWRP.

PS.

I pamiętaj, że Huaweie mają 2 recovery. Aby wejść do TWRP musisz odłączyć kabel usb albo zrestartować komendą adb.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.