Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

samson4x

Kontakty z SIM

Rozwiązany

_tommy_   
Otrzymana reputacja: 14
_tommy_

W razie braku internetu i potrzeby skorzystania z telefonu bez internetu masz wszystkie kontakty pod ręką.
Zdrowiej zaś strony zawsze mam kopię gdzieś pod ręką

Wysłane z mojego Xperia M2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
Otrzymana reputacja: 1905
dzidexx
31 minut temu, _tommy_ napisał:

W razie braku internetu i potrzeby skorzystania z telefonu bez internetu masz wszystkie kontakty pod ręką.

Jak są na koncie google to są też w fonie bez względu na dostęp do internetu. 

Główna wada sim:

Mieści czasem całe nazwisko, imię, jeden numer.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
_tommy_   
_tommy_

Dobra, a co zrobicie jak przełożycie kartę do telefonu bez androida, np. do zwykłej Nokii? Też się zalogujecie do konta?

Wg mnie najlepiej jest mieć zawsze kopię kontaktów na sim.

A propo kontaktów na sim, nazwiska i numeru telefonu. Wiem że wygodniej jest zapisać np. domowy i komórkowy nr do jednej osoby pod jednym nazwiskiem ale w nagłym przypadku ciężko jest odzyskać oba numery. Kopia kontaktów na sim to stary sposób ale przynajmniej u mnie do czasu zmiany Romu na RR, niezawodny.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
maxprzemo   
Otrzymana reputacja: 1038
maxprzemo

@_tommy_

1 godzinę temu, _tommy_ napisał:

Dobra, a co zrobicie jak przełożycie kartę do telefonu bez androida, np. do zwykłej Nokii? Też się zalogujecie do konta?

Wystarczy dostęp do komputera. Z poziomu przeglądarki możesz sobie zrobić plik csv do importu kontaktów dla kont gmail, outlook oraz vCard Apple Address Book. Do samych kontaktów też jest dostęp z poziomu przeglądarki.

Do tego masz opcję scalania duplikatów i opcję przywracania usuniętych kontaktów(do 30 dni wstecz).

Trzymając kontakty na koncie gmail nie musisz pamiętać o tworzeniu kopii zapasowych bo kontakty synchronizują się automatycznie.

Bardzo mało prawdopodobne żeby padł mi telefon i jedynym dostępnym będzie telefon bez systemowy (czyli bez Androida, iOS czy Windows Phone) i do tego nie będę miał dostępu do internetu :)

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
Otrzymana reputacja: 1905
dzidexx

Mi zdarzyło się zgubić telefon z kartą sim i nie mogłem odtworzyć kontaktów z trzech dni.

Zdarzało mi się również zapomnieć wziąć telefon z domu. 

Wolę trzymać kontakty na k.G.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
_tommy_   
_tommy_

@maxprzemo
Wszystko lubisz synchronizować z Google? Ok, używam ich usług ale staram się jak najmniej używać synchro. Poczta owszem, bo często odpowiadam telefonem, G+ wywaliłem już dawno, reszta usług jest mi również zbędna. Nie można wszystkiego przekazywać do zrobienia synchronizacji i samemu Google'owi.
Nie mniej zgadzam się z Tobą, synchro to bardzo przydatna opcja, szczególnie jak ma się custom rom

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
emigrant   
Otrzymana reputacja: 0
emigrant

Ja uważam, że ta cała dyskusja "o wyższoś świąt ..." nie ma sensu. Każdy rejestr kontaktów ma swoje zady i walety, ale przede wszystkim służą do innych celów. Ja trzymam na karcie sim wszystkie numery - dotyczące operatora danej karty. Kiedy używam różnych kart, także w różnych krajach, bez sensu jest kopiować wszystko do googla lub telefonu. Każda karta może mieć inne numery do obsługi tych samych funkcji i podobnych usług. Po włożeniu konkretnej karty większość tych numerów dostaję z kartą, a pozostałe kody, czy numery dopisuję do danego rejestru sim. Normalne dane z nazwiskami, adresami itp. itd. trzymam na googlu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 473
Lawstorant

Kontakty na SIM to rzecz przestarzała. Wchodzi tylko 100. AOSP dalej je obsługuje ale tylko jako import.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.