Skocz do zawartości
  • 0
KubaG_

Telefon wyłącza się bez powodu. WiFi nie zawsze działa.

Pytanie

KubaG_   
Otrzymana reputacja: 0
KubaG_

Witam. Od 2 dni mam problem z moim telefonem. W nocy po włączeniu WiFi telefon wyłączył się. Zaczęła migac czerwona dioda i telefon uruchamiał się ponownie kilka razy i za każdym razem zatrzymywał się na logo Sony. Po wejściu w twrp udało się go uruchomić. Wgrałem nowy system, usunąłem roota i twrp. Niestety dalej to samo, dodatkowo WiFi nie zawsze działa, ale transmisja danych za każdym razem. Musze go uruchomić ponownie, żeby działało, ale może się znowu uruchamiać po kilka razy. Telefon potrafi też podczas normalnego użytkowania uruchamiać się po kilka razy, aż mu się uda za którymś.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0
_tommy_   
Otrzymana reputacja: 9
_tommy_

Rozumiem, że wgrałeś ponownie rom przy użyciu Flashtool i dalej jest problem, tak? 

Problem masz na każdym romie? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
KubaG_   
KubaG_

Tak. Wgrywałem przez flashtoola. Przez ostatnie dni działało bez problemu i się nie resetował, ale od wczoraj znowu się zaczyna(bluetooth też różnie działa). Byłem w serwisie i powiedzieli mi, że muszę wymienić płytę główną, ponieważ modułu wifi/bluetooth nie da się wymienić, a ja znalazłem na internecie moduł do M4 Aqua za 7 złotych, więc zdaje mi się, że da się wymienić. Nie chcę odsyłać do serwisu, bo już kiedyś odblokowałem bootloadera, zrobiłem roota oraz twrp, ale po wgraniu systemu na nowo wszystko usunąłem i wątpię, że przyjmą mi to na gwarancję. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
_tommy_   
_tommy_
Napisano (edytowane)

A faktycznie masz telefon jeszcze na gwarancji? 

Zrobiłeś sonbie wcześniej backup TA?

Kopia Zapasowa TA, pozwala na zachowanie kluczy DRM, funkcjonalności aparatu tak jak było przed odblokowaniem bootloadera.
Pamiętaj! Przywrócenie Kopii TA blokuje bootloader!

Z tego co pamiętam można zablokować BL Flashtoolem, tyle, że jesli nie masz przywróconych kluczy DRM to będzie lipa - BL zablokujesz ale stracisz w mojej opinni gwarancję. 

Edytowane przez _tommy_

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
KubaG_   
KubaG_

Telefon jest na gwarancji do lutego 2018 roku. Ja już go raz odsyłałem, ponieważ nie działał poprawnie czujnik zbliżeniowy oraz czujnik światła i przyznali mi gwarancję od nowa(to było przed modyfikacjami). Jedyną kopię jaką zrobiłem to była kopia systemu w TWRP.  Bootloader można zablokować flashtoolem i ja to zrobiłem. Żadnych kluczy nie przywracałem. Gwarancje prawdopodobnie straciłem dlatego interesuje mnie naprawa we własnym zakresie. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
_tommy_   
_tommy_

Z tego co pamiętam to można przywrócić wszystko tak aby było poprawnie i aby nie stracić gwarancji. Nie wiem czy czasem wgranie odpowiedniego stocka dla Twojego modelu i wtedy próba przywrócenia wszystkiego co trzeba może być rozwiązaniem. Warto zapytać kogoś kto ma większe doświadczenie w tym zakresie
We własnym zakresie wymiana modułu wi-fi być może jest możliwa, warto zapytać się u siebie w mieście o dobry serwis który to ogarnie i nie narobi bałaganu.

Wysłane z mojego Xperia M2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
KubaG_   
KubaG_

W jednym serwisie tak jak pisałem powiedzieli mi, że muszę wymienić płytę główna. Popytam w innych, może oni będą wiedzieć więcej na ten temat, ponieważ nie chcę odsyłać telefonu na gwarancję bez skutku. A jakbym wysłał telefon i gwarancji mi nie przyznali to mogą dokonać naprawy na mój koszt bez mojej wiedzy?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
_tommy_   
_tommy_
Napisano (edytowane)

22 godziny temu, KubaG_ napisał:
A jakbym wysłał telefon i gwarancji mi nie przyznali to mogą dokonać naprawy na mój koszt bez mojej wiedzy?

Jeśli okaże się że serwis odrzuci gwarancję to robią kosztorys, dostajesz go i albo akceptujesz albo dostajesz telefon z powrotem. Nie wierzę że konieczna jest wymiana płyty głównej, chyba że faktycznie moduł jest na stałe na płycie. Nie mniej jeśli okaże się że masz do wymiany płytę to nie widzę sensu naprawy poprzez wymianę płyty bo koszt będzie większy niż kupno używanej M4.

Edytowane przez _tommy_

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
KubaG_   
KubaG_

Popytam we wszystkich serwisach w mieście. Moduł można kupić na internecie, więc na pewno jest możliwość wymiany. Na gwarancję nie odsyłam, ponieważ jest małe prawdopodobieństwo, że przyjmą. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
_tommy_   
_tommy_

Wyłącz wifi, przesył danych, bluetooth.
Zablokuj BL.
Wgraj stocka.
Oddaj na gwarancji.

Jak nie przyjmą to naprawisz we własnym zakresie ;) 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.