Skocz do zawartości
matrix5000

LG Urbane 2 - NFC Płatności zbliżeniowe Google Pay

Polecane posty

matrix5000   
Otrzymana reputacja: 0
matrix5000
Napisano (edytowane)

Witam serdecznie czy ktoś już testował tę usługę.

W moim przypadku jest dziwny objaw, wszystko jest skonfigurowane prawidłowo. Natomiast podczas zbliżenia zegarka do terminala brak jakiejkolwiek reakcji.

Moje pytanie jest jak sprawdzić czy w ogóle działa NFC, gdzie się dokładnie znajduję, czy komuś udało się zapłacić zegarkiem.

Edytowane przez matrix5000

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
scorpion1980   
Otrzymana reputacja: 7
scorpion1980
Napisano (edytowane)

Tak. Dziś debiutowałem z Android Pay w Lidlu :)

A więc tak: po aktualizacji android wear, przywróciłem zegarek do ustawień fabrycznych. Później, z poziomu zegarka, trzeba wejść do sklepu Play, znaleźć zakładkę "aplikacje w telefonie" i zainstalować Android Pay. Po zainstalowaniu i odpaleniu apki w zegarku, najpierw poprosi Cię o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa zegarka (trzeba nadać blokadę PIN lub wzór), a następnie skieruje Cię do telefonu, gdzie dodasz kartę płatniczą do android Pay w zegarku. Nie ma znaczenia, że w telefonie masz już kartę, dla zegarka musisz ją dodać ponownie. Gdy już wszystko będziesz miał poustawiane, w sklepie przed płaceniem musisz odpalić apkę Android Pay (dałem sobie skrót na dolny guzik) i kliknąć kartę, którą chcesz zapłacić. Do czytnika w sklepie przykłada się pasek nad kopertą zegarka, więc nie trzeba wyginać rąk. 

Mina kasjerki - bezcenna :D

Spoiler

20170730_151604.jpg

Edytowane przez Daniel.
Zdjęcia i grafiki umieszczamy w tagu spoiler, pkt 4.11 regulaminu. Proszę o tym pamiętać.
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
matrix5000   
matrix5000

Dzięki wielkie za odpowiedz. Wszystko mam ustawione tak samo jak opisałeś. Również  zegarek przykładałem w różnych pozycjach, czyli u mnie nie działa NFC. Jutro oddaje na gwarancję zegarek.

Proszę powiedz mi czy długo musiałeś trzymać zegarek przy terminalu żeby zadziałało ?

Co do min przy kasach to fakt  przy moim próbach było zawsze zdziwienie i pytanie jak to zegarkiem :):) .

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrsylwia   
Otrzymana reputacja: 10
piotrsylwia

Podobno trzeba mieć ustawioną blokadę cały czas i dblokowywać zegarek przed samym płaceniem . Ja czekam na kartę z MBanku bo PKO nie obsługuje AP . Jak dostanę kartę to potestuje. Może Twój bank nie obsługuje AP ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Data   
Otrzymana reputacja: 19
Data

@up
Zegarek przykładasz paskiem do terminala i to jest jedna sekunda, zaczyna wibrować i już zapłaciłeś. Fakt, że ekspedientki różnie reagują, ale są zaskoczone. Polska wyróżnia się na tle innych krajów w czołówce takich nowinek bankowych, więc nie ma co się dziwić. Ludzie nie znajdą tych technologii w większości. Ale kapitalne są płatności bez potrzeby zabierania z sobą telefonu, to prawda.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
scorpion1980   
scorpion1980
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, piotrsylwia napisał:

Podobno trzeba mieć ustawioną blokadę cały czas i dblokowywać zegarek przed samym płaceniem . Ja czekam na kartę z MBanku bo PKO nie obsługuje AP . Jak dostanę kartę to potestuje. Może Twój bank nie obsługuje AP ?

Właśnie obawiałem się tej blokady "cały czas", ale w praktyce działa ona tak, że muszę wpisywać wzór (tak sobie wybrałem) tylko wtedy, gdy zdejmę zegarek, albo przez jakiś czas nie ruszam dłonią. W praktyce więc to zabezpieczenie nie utrudnia życia.

Dzięki wielkie za odpowiedz. Wszystko mam ustawione tak samo jak opisałeś. Również  zegarek przykładałem w różnych pozycjach, czyli u mnie nie działa NFC. Jutro oddaje na gwarancję zegarek.

Proszę powiedz mi czy długo musiałeś trzymać zegarek przy terminalu żeby zadziałało ?

Co do min przy kasach to fakt  przy moim próbach było zawsze zdziwienie i pytanie jak to zegarkiem :):) .

Mam nadzieję, że tak oczywistej rzeczy, jak włączone NFC (ustawienia->łączność->NFC) i wybrane Android Pay w "zbliż i płać", nie przegapiłeś?

Edytowane przez scorpion1980

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
matrix5000   
matrix5000
6 godzin temu, scorpion1980 napisał:

Mam nadzieję, że tak oczywistej rzeczy, jak włączone NFC (ustawienia->łączność->NFC) i wybrane Android Pay w "zbliż i płać", nie przegapiłeś?

To było włączone :). Dziś już  zawiozłem zegarek do serwisu. Obstawiam, że uszkodzili antenę NFC podczas wymianu paska.  Bo zegarek już był dwa razy  na wymianie pasków.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
scorpion1980   
scorpion1980

Mojego też muszę oddać, bo zaczyna się odrywać :/

Akurat teraz :(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrsylwia   
Otrzymana reputacja: 10
piotrsylwia

Płatności zegarkiem działają świetnie. Nawet w trybie offline bez telefonu i karty sim można płacić. Jak macie jakieś pytania to proszę pytać.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.