Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

gherart

MXQ PRO + 4k 2GB RAM/16GB ROM BT, S905 - brick po nieudanym wgraniu firmware :(

Polecane posty

gherart   
Otrzymana reputacja: 0
gherart

Witam serdecznie, posiadam MXQ PRO + 4K z procesorem S905 oraz 2GB ram i 16GB pamięci. Podczas próby zmiany softu na custom XTMOD EX 2.3 metodą z kartą pamięci (włożyłem kartę SD wraz z plikiem .zip oraz użyłem funkcji update z oryginalnego softu. Urządzenie przeszło w tryb recovery, odpaliła się weryfikacja i zaczęło instalować xtmod. Urządzenie uruchomiło się ponownie i już nie wstało. Objaw jest tego typu że po podłączeniu zasilania od razu świeci się czerwona dioda i na nic nie reaguje. Na początku myślałem, że to wina innego configu do pilota, niestety player nie reaguje na żadne polecenia.

Firmware postanowiłem zmieniać ponieważ producent nie wypuścił do tego modelu nic ponad androida 5.1.1 w 2016 r., wyświetlanie w 4k było bardzo problematyczne, miałem problemy z kilkoma kodekami i poprawnym przetwarzaniem dolby/dts. Pomyślałem, że zmiana na custom room pomoże, jednak skończyło się brickiem... 

Co mogę zrobić w obecnej sytuacji? Miał ktoś podobna sytuację na dokładnie tym urządzeniu? Poradniki do unbrick MXQ nie działają ponieważ tyczą się innych wersji, a sam przycisk "reset" nie jest u mnie wyczuwalny w gnieździe A/V, klik jedynie słyszę w gnieździe optycznym, jednak nie wiem do czego służy,

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Piotr

dodana zawartość

Ok, przywrócenie oryginalnego firmware za pomocą USB burning tool przyniosło efekty :)

Jaki polecacie dobry custom, który znacznie poprawia funkcjonalność playera?

Pozdrawiam

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wdzieg   
Otrzymana reputacja: 7
wdzieg

Musiałeś uwalić bootloader, na pewno da się to postawić ale musisz poszukać w necie,  szukaj dla urządzeń o nazwie Nexbox A5, Nexbox A95X to są bliźniacze urządzenia, różnić się mogą kartą WiFi w urządzeniu, ale to nie problem jak urządzenie wstanie. Piszesz, że " producent nie wypuścił do tego modelu nic ponad androida 5.1.1 w 2016 r" to dziwne bo ja w swoim miałem oryginał  Android w ver. 6.

dodana zawartość

Tu masz linka z opisem http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/knowledge-tutorials-au/642382-unbrick-s905x-p212-pin-short-method metoda dla boxów z prockiem s905x

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.