Skocz do zawartości
kolomanolo

LineageOS zamiast Cyjangenmoda ?

Polecane posty

kolomanolo   
Otrzymana reputacja: 0
kolomanolo

Witam, zastanawia mnie co tak naprawdę się stało z Cyjangenmodem ?

Podejrzewam, że Cyjan był naprawdę jedynym systemem, który w małym stopniu szpiegował ludzi
i za dużo osób na niego przechodziło więc to się nie spodobało wielkim korporacjom , takim jak chociażby
Google.

Powstał nowy projekt, niby to to samo w nowszej odsłonie a tak naprawdę to kolejny android, windows,
który ma udawać fajny system dla mas przy okazji szpiegując użytkowników.

Co o tym sądzicie ?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MichaSiu91   
Otrzymana reputacja: 3
MichaSiu91
CyanogenMod pierwotnie był nazwą projektu do którego dołączali się wolni strzelcy, pierwotna ekipa Steva Kondika (Cyanogen) jak i społeczność się rozrosły więc ekipa postanowiła przekształcić jak dotąd niekomercyjny projekt w komercyjny (Cyanogen OS). Czyniąc długa historię krótką projekt w sferze komercyjnej nie wypalił a sam #rom wraca do korzeni czyli do społeczności z której wyrósł, a ze prawa do nazwy "Cyanogenmod" nie zostały nabyte przez społeczność jak i marka "Cyanogenmod" ma już niezbyt dobrą opinię przez liczne doniesienia w mediach o Cyanogen OS to postanowiono zmienić nazwę i dalej rozwijać projekt lecz pod inną nazwą.

No to sam sobie odpowiedz.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
maxprzemo   
Otrzymana reputacja: 1019
maxprzemo
8 godzin temu, kolomanolo napisał:

Powstał nowy projekt, niby to to samo w nowszej odsłonie a tak naprawdę to kolejny android, windows,
który ma udawać fajny system dla mas przy okazji szpiegując użytkowników.

LineageOS szpieguje? Ha, no to chciałbym zobaczyć dowody ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kolomanolo   
kolomanolo

https://www.lineageos.org/legal/

INFORMATION WE HAVE

Certain information (e.g. a device unique anonymized ID, device model, etc.) is transmitted to us solely for the purpose of measuring non-personally identifiable installation metrics. Unless otherwise stated below, this information is not used for any other purpose.

1. Information we store from the device
    • The unique anonymous ID of the device (this ID changes upon device factory reset)
    • The device model
    • The version(s) of our software installed on the device
    • The country from which the device registered
    • The wireless carrier(s) to which the device is actively registered
  2. Information we store from the contributions to our code review platform (Gerrit)
    • Email addresses for registration and to facilitate review
    • Signed Contributor License Agreements (CLA)
    • IP addresses, SSH activity, and API access may be logged for rate limiting or to prevent abuse
  3. Information we store for cursory services
    • Email addresses for registration to wiki and bug tracking software
    • IP addresses may be logged for rate limiting or to prevent abuse
  4. Additional information you may provide us
    • Bug reports submitted to assist in providing support may contain Personally Identifiable Information (PII). While we will do our best to prevent the collection of this information from processes within our control, your usage and submission of this data may contain PII and you should take steps to sanitize and validate this data prior to submission.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MichaSiu91   
MichaSiu91

Zapoznaj się z tym tematem...
http://www.tomsguide.com/forum/id-1659651/cyanogenmod-android-spy-features.html

Uważasz, że CM sam w sobie nie wysyłał do twórców żadnych takich informacji? Polecam pobrać jakaś jego starą wersję i kopać, kopać i jeszcze raz kopać w środku...
Sam nie masz pojęcia jakie dane były pobierane z Twojego smartfona, a opierasz się jedynie na tekstach znalezionych w necie więc ja również takimi bronił się będę :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kolomanolo   
kolomanolo
Napisano (edytowane)

Nie twierdzę, że CM nie zbierał żadnych informacji, zbierał ale pewnie mniej i to bardzo podejrzany ruch z ich strony nie uważasz ? Parę lat wyrabiali swojej "marce" bardzo dobrą opinię, żeby przejść nagle w inną nazwę ?

To jak strzał w kolano... Coś tu śmierdzi i to bardzo a nam o tym się nie mówi. Jak jesteś kumaty i poczytasz co mówił Snowden i inni chociażby człowiek, który pracował dla NSA odpowiedź nasunie się sama.

Polecam inne filmy z tym człowiekiem, są z nim wywiady po 2h.

Edytowane przez kolomanolo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MichaSiu91   
MichaSiu91

Moje zdanie jest cały czas takie samo, Android jest Open Source... Jeśli ktoś wyczuwa spisek we wszystkim co robi społeczeństwo nawet w tym wypadku w tworzonym przez ludzi dla ludzi 'MODzie' androida może sam dla siebie stworzyć wersję która od niego żadnych danych wyciągać nie będzie... Ciekaw jestem tylko jak poradzi sobie z crashami skoro żadne raporty i inne informacje nie będą do niego napływać... Niestety ale we krwi Polaków [nie mówię że wszystkich] krąży ciągle jakaś taka wielka kropla nieufności i podejrzeń do wszystkich w koło, nie wiem czy nauczył nas tego nasz rząd czy coś innego... Osobiście mam w głębokim poważaniu te wszystkie szpiegowania itd, w odpowiednim stopniu umiem się przed nimi zabezpieczyć, a jak ktoś będzie szukał to powie że w kodzie czystego androida jest xyz linijek które w tym szpiegowaniu pomagają... Co do Lineage OS to jestem pełen podziwu dla ludzi którzy to tworzą, portuja dla wielu urządzeń i tak naprawdę od nas jako konsumentów nie pobierają za to opłat etc... Jeśli komuś aż tak wadzi to całe "szpiegowanie" zapraszam na PW, mam w szafie Alcatela z dwuliniowym wyświetlaczem, tam Was nikt szpiegował nie będzie, oczywiście jeśli nie włożycie do niego karty SIM, bo nie zapominajmy, że operatorzy też święci nie są

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
enesas   
Otrzymana reputacja: 295
enesas

Mnie takie podejście osobiście trochę śmieszy. Tak samo jak szpiegostwo win10...
Taki jeden "geniusz" z drugim, który myśli że jest najmądrzejszy i będzie rozpowiadal jaki to MS jest zły, albo Tak jak w tym przypadku twórcy CM/LineageOS, a za 10 minut wrzuci post na Facebooka że np. właśnie był w kawiarni z daną osobą...

Zdecydujcie sie, chcecie być anonimowi czy korzystać z nowości i prac społeczności internautów.. Jak to pierwsze, to wyrzudzcie telefony i usuńcie Internet, a najlepiej nie zapalaj światła, bo Cię sąsiad podejrzy.
Jak wybierasz jednak ta druga opcję, to zwyczajnie nie przejmuj się tym że jakieś dane z telefonu wysyłane są do producenta oprogramowania, bo ty sam więcej rzeczy wrzucisz do sieci niż oni sami sobie wezmą...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 290
Lawstorant

@kolomanolo pobierają tyle informacji ile pobierał CM. Użytkowników dotyczy tylko pierwszy podpunkt.

A jakbyś nie wiedział to CM stał się korporacją a potem przez nieumiejętne prowadzenie splajtował. Kilku deweloperów założyło potem swój projekt i rozwijają to dalej ale pod inną nazwą. Najważniejsze jest to że nie ma już z nimi założyciela CM który to wszystko tak spartolił. Nie ma żadnego spisku.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
maxprzemo   
Otrzymana reputacja: 1019
maxprzemo

@kolomanolo

Dokładnie jak wspomniał @Lawstorant . Jest to tylko pierwszy punkt. I to do statystyk które możesz sobie zobaczyć  na tej stronie https://stats.lineageos.org/

Drugi punkt jest jeśli bierzesz udział w rozwoju oprogramowania czyli masz dostęp do Gerrit https://review.lineageos.org/#/q/status:open

Gerrit to taki sprytny system weryfikacji. Nie wystarczy się zarejestrować żeby dodawać zmiany w kodzie LineageOS. 

Każda zmiana w kodzie to tylko "propozycja" która jest oceniana przez wyznaczone osoby.  Samodzielnie nikt nic nie doda. 

Samo Google też tak działa z androidem https://android-review.googlesource.com/#/q/status:open też jest system Gerrit tylko etapów weryfikacji kodu jest aż dziewięć. Tylko zmiany które mają w tabelce "Status" napisane "Merged"  są to zmiany zaakceptowane (te zaakceptowane znajdziecie tu https://android-review.googlesource.com/#/q/status:merged ).

To jest właśnie piękne w androidzie że można sobie podejrzeć "na żywo" nad czym teraz pracują programiści google. 

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.