Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Jash

Google Pixel - czy to ma sens?

Polecane posty

Jash   
Otrzymana reputacja: 109
Jash

Cześć, temat nie do końca z kategorii porównawczych, ale bardziej chciałbym zasięgnąć Waszej opinii odnośnie pomysłu na zakup.

Moje dwa ostatnie telefony codzienne to było HTC10. Sam system super, ale aplikacje porażka. Co chwilę coś wywalało, a pop up pod tytułem "aplikacja X została zatrzymana" nie wyskakiwał chyba tylko przy Nova Launcher. To samo mam teraz na tymczasowym Xiaomi Redmi 4 Pro. Irytowało mnie to. Kupiłem iPhone 7 256GB. System taki sobie, mało intuicyjny. Znalezienie czegoś w ustawieniach graniczy z cudem.  Nie mniej aplikacje działają świetnie działają. Nawet taki Tapatalk....na iP7 można wybrać jakośc przesyłanego zdjęcia, na Andku nie. Emotki wstawiane w tekst na andku się nie pokazuje, iOS jest OK. Niestety problem z kolorem czarnym i jego odpryskami sprawił, że sprzedałem. Do białego ciężko mi się przemóc. Pomyślałem o Google Pixel. W końcu referencyjne urządzenie z Androidem. Cena podobna, bo na allegro Pixela 128GB znalazłem za 4099zł. Pytanie czy warto tyle za niego dać. musi być płynnie absolutnie, dobry lub bardzo dobry aparat i no i wykonanie prima sort :)

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
Otrzymana reputacja: 214
rakers

Ma sens jak kupisz na amazon.de albo w UK i świadomie chcesz Pixel. Wtedy z reklamacja nie będziesz miał problemu. Używasz i aktualizujesz jak iOS.

Porównując za to wsparcie mojego iPhone i Google to Google przegrywa.

Co do ceny, 4k nie warto. Bo zobacz o ile iPhone mało straci na wartości to Pixel już dużo. Sprzęt jest ok ale nie za 4k. Dla mnie on ma realną wartość 1,5-2k. I nie dałbym za niego więcej. Natomiast Pixel obiektywnie niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jest przeciętnym smartfonem. Kupują go Ci co go chcą. Nie jest wart swojej ceny.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jash   
Jash

Szukałem nówki sztuki antracytowej 128GB na niemieckim Amazonie i nie znalazłem, a używki niewiele tańsze od tego za 4kpln na naszym allegroszu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
rakers

Ja teraz nie szukałem ze 3 miesiące. Widać jest ich mało. Moto Z mi skutecznie zastępuje Pixel.

Nie są warte 4k.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jash   
Jash

Rozumiem, że Pixela miałeś tak?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
rakers

Nie, nie miałem. Miałem w ręku w UK. Walczyłem czy kupić czy nie. Miałem wszystkie nexusy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
maxprzemo   
Otrzymana reputacja: 1027
maxprzemo
3 godziny temu, Jash napisał:

Do białego ciężko mi się przemóc

I bardzo dobrze. Facet z białym telefonem to kojarzy mi się od razu z "pokemonami w rurkach" co robią "dzióbek" do "selfi" :DDD 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jash   
Jash
Napisano (edytowane)

Mnie się nie kojarzy w ten sposób, ja zwyczajnie nie lubię białego koloru :)

Wracając do Pixela, @rakers dlaczego uważasz, że sprzęt jest przeciętny? Jak wychodził miał topową specyfikację, nadal jest całkiem spoko. Owszem 821 to nie 835, ale w większości przypadków i codziennym użytkowaniu nie odczuje się różnicy. Aktualizacje zapewnione. Aparat nadal w czołówce. Jedyna wada to cena. Tak jak napisałeś na Apple tyle utraty wartości nie ma, a android jest jak auto z salonu. Włączysz i już wart połowę mniej. Cenę i utratę ważności odłóżmy na bok, biorę to na klatę ;)

Bardziej interesuje mnie jak daje radę bateria i czy mogę się spodziewać tych samych cudownych zatrzymań aplikacji codziennie, jakie miałem na HTC10 i mam na Xiaomi.

Edytowane przez Jash

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
rakers

@up W dniu premiery kosztował majątek. Po roku w zasadzie dalej kosztuje 4k. Telefon jest ok, obiektywnie nic mu nie brakuje. Aparat ma flary dalej (wada zdjęć w nocy). Nie ma wodoszczelność, ma spore ramki. Chodzi mi o to, że roczny telefon w mojej ocenie nie jest wart 4k. Gdyby była normalna dystrybucja kosztował by dziś 2.5 a używki były by po 1.5k.

Te szkło na pleckach jest miękkie i jest podatne na porysowania.

A co do stabilności działania jest to Android. Po każdym updacie na Nexusie zdarzały sie zatrzymania aplikacji, zwłaszcza po update o kolejny numer. Potem pojawia się update aplikacji i z reguły problem znika. I jestem pewien że Pixel nie różni się od innych Nexusow pod tym względem. Baterii siła rzeczy nie mam jak ocenić. Na xda ludzie piszą o nim.

Ale jakość działania jest podobna jak na iPhone. Po prostu działa stock android pięknie, animacje świetne. To jest co innego jak LG czy Samsung. Launcher nie jest konfigurowalny. Jeśli jakiejś aplikacji nie ma masz sklep. Soft od aparatu jest prymitywny, nie masz manualna jak w v10.

Mnie najbardziej w Pixel Nexus podoba się prostota. Nie ma tego kolorowego jarmarku i odpustu z Samsunga LG. Używa się jak iPhone. Wkładasz SIM i działa.

Jest jeszcze bardzo jedna ważna rzecz przemawiająca za Pixelem. Otrzymujesz nielimitowane miejsce na zdjęcia i wideo w chmurze.

• Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jash   
Jash

iPhone 7 też w dniu premiery kosztował majątek i po prawie roku nadal kosztuje, czyli tak samo jak Nexus.

Wodoszczelność fajna rzecz, ale da się bez niej żyć. O szkle wiem, czytałem. Bez etui się nie obejdzie. Ramki bardzo lubię, serio. Dlatego miałem dwa razy HTC10, potem iP7 i teraz ponownie biorę Apple pod uwagę plus Pixela. Bezramkowce mi nie podchodzą.

O flarach wiem, ale jak sięgam pamięcią nigdy nie zrobiłem zdjęcia w warunkach i okolicznościach takich jak zazwyczaj recenzenci pokazują, że ma to miejsce. Ja kompletnie nie robię zdjęć w nocy, a jak już muszę to lustrzanka i statyw.

O tym nielimitowanym miejscu nie wiedziałem, fajne to.

Jedyne czego się obawiam to to, że wydając na Pixela tyle co na iP7 po jakimś czasie będę się wkurzał, że coś nie działa jak trzeba. Oczywiście iOS nie jest idealny, bo przez miesiąc używania iP7 Facebook i Instuś wykrzaczyły sie po kilka razy, ale to i tak luksus w porównaniu z ostatnim miesiącem jaki spędziłem z HTC10. Mam jeszcze screeny tego co się działo z tym systemem i to porażka po całości. W sumie gdyby nie słaba jakość czarnego iP7 nie byłoby tematu, ale jestem estetą i jak zobaczyłem po tygodniu wysypkę na obudowie telefonu za ponad 4kpln to krew mnie zalała.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.