Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

PiotrK37

Telefony - polaryzacja ekranu

Polecane posty

PiotrK37   
Otrzymana reputacja: 21
PiotrK37

Swego czasu szukałem telefonu z odpowiednią polaryzacją ekranu (żeby w okularach z polaryzacją dobrze było widać ekran telefonu w pozycji pionowej). Obejrzałem kilkanaście telefonów. Poniżej wnioski.

Zależy od telefonu. Zwróciłem Asus Zenfone 3 3GB RAM bo poziomo nie dało się go używać. Nazywam to "polaryzacją pionową". A wersja z 4 GB RAM miała polaryzację poziomą - pionowo było dobrze.

Są telefony, które mają polaryzację poziomą, takie z pionową, takie z ukośną. Takie, w których polaryzacja jest bardzo mocna (mało co widać), i takie w których polaryzacja jest bardzo słaba (kolory się trochę zmieniają).

Obecnie mam Moto G5 Plus 3 GB - dobrze widać zarówno poziomo jak i pionowo (pionowo chyba trochę gorzej).

Z innych telefonów które sprawdzałem:
* Huawei Nova 3/32 GB - pionowo OK, poziomo nie widać
* Huawei P10 Lite 3/32 - pionowo źle
* Huawei P9 Lite 2017 - pionowo dobrze
* Xiaomo Redmi 4 Pro 3/32 - pionowo źle
* Xaomi 4x - pionowo dobrze

Któregoś Samsunga sprawdzałem (nie pamiętam którego), było dobrze pionowo i poziomo, polaryzowało się "ukośnie"

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
spec-naz1   
Otrzymana reputacja: 116
spec-naz1

Na S7 widać dobrze albo prawie dobrze, ekran staje się trochę tęczowy i koloru delikatnie odbiegają, aczkolwiek nie przeszkadza to w korzystaniu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Polaryzator   
Otrzymana reputacja: 0
Polaryzator

Jadąc na nawigacji zawsze montuję telefon poziomo ( chyba przyzwyczajenie z Garmina mi zostało). Wcześnie na mojej Motoroli widziałem czarny ekran, a teraz sprawdziłem i faktycznie trzymając Motkę pionowo widać mapę. Dzięki za wskazówkę :-)

Będę musiał jeździć z nią pionowo - zobaczymy czy mapę gogla lepiej ogląda się w pionie jadąc za kierownicą.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.