Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

penguino

Dlaczego iPhone z biegiem czasu i aktualizacjami zwalnia?

Rozwiązany

somebody101   
Otrzymana reputacja: 943
somebody101
5 minut temu, enesas napisał:

@somebody101
Dostales. Czemu zwalnia? Ponieważ wielkość aplikacji idzie do góry, a pamięć RAM w 5s stoi w miejscu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

I dlatego 5s potrafi klatkowac w interfejsie? Co jeszcze 3 lata temu było rzeczą niemozliwa? Przez aplikację też? A jak już przy tym jestesmy, to kto te aplikację pod iOS optymalizuje? Przwciez ze apple, nikt inny.

Bez sensu gadka. Apple postarza swoje telefony aktualizacjami i to jest fakt. Mnóstwo ludzi się na to skarży i nie raz na forum Apple o tym wątki się przewijają. Jest trochę obrońców Apple takich jak u nas na forum, ale jest coraz więcej świadomych osób które potrafią samodzielnie myśleć i wiedza dlaczego tak się dzieje. Niestety owieczek od Apple jest jeszcze sporo i posłusznie kupują nowe iphony bo stare już zwolniły. Oczywiście to nie wina Apple ani ich "wsparcia". :fuckthisshit:

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
enesas   
Otrzymana reputacja: 339
enesas

Nie jestem obrońcą Apple ani żadnej innej marki telefonów komórkowych.

Widzę że opierasz się na opinii ludzi z internetu. Kup, pouzywaj i wypowiedz się na temat 5s/6.

Tak, piszę 5s/6 ponieważ pod względem specyfikacji i prędkości to bardzo podobne urządzenia.

Co jak co, ale Płynny to ten telefon jest i kto mi powie że nie, to będę się śmiał i wiedział, że dana osoba nie ma zbytnio pojęcia o czym mówi.

Zwróć uwagę, że aplikacje działają w tle. RAMu jest 1GB, apki ważą coraz więcej, w spoczynku i podczas używania ich, a tak jak wspomniałem, RAM w przeciwieństwie do apek się nie zwiększa .

Zwalnianie celowe urządzeń to co innego.

S7 ludzie mieli ból d##y że na Nougacie strasznie zwolnił, a mimo to dla wszystkich aktualnie i tak to bardzo szybki telefon (pomijając Nerdow ze stoperami i kamera slow motion w ręku).

Takim sposobem, sprzedaj S7 (czy co tam masz) i kup Nokię 3310. Ona zapewniam cie ze nie zwolni nawet po 10 latach .

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
somebody101   
somebody101
6 minut temu, enesas napisał:

Widzę że opierasz się na opinii ludzi z internetu. Kup, pouzywaj i wypowiedz się na temat 5s/6.

Nigdy Nie wypowiadam się ba temat urządzeń których nie używałem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
enesas   
enesas

W takim razie wnioskuję że używałes poprostu podróbki.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
somebody101   
somebody101

Bądźmy powazni. Argumentów brak że takie żałosne teksty rzucasz? 5s szybki i płynny był kiedyś. Na dzień dzisiejszy przez "wparcie" z płynnością sprzed 2 lat nie ma nic wspolnego. To samo się dzieje z iphonem 6 i pomału 6s. Polityka Apple i jej cudownego wsparcia ta sama od lat.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
enesas   
enesas

ehh. Widzę że nie ma sensu ciągnąć tematu. Jeszcze mi powiesz ze S7 nie zwolnił od dnia premiery i będzie śmiesznie .

Zapamiętaj, iPhone 6 to 5s z 5-10% szybszym procesorem i większym ekranem...

5s jest może już wolniejszym telefonem, ale dalej PŁYNNY.

Możliwe że mylisz pojęcie PŁYNNY z SZYBKIM.

6s mówisz że wolny? Ty chyba wszystkimi tymi telefonami bawiles się w Chinach na targu podróbek...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
somebody101   
somebody101

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem że pomału to się dzieje z iphonem 6s, a nie że jest wolny. O tym samym pisał niedawno @rybus85

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
enesas   
enesas

Może inaczej. Możliwe że dla was już S7 nawet nie wyrabia predkosciowo i ja to rozumiem.
Dla mnie nawet 5s był dobrym predkosciowo telefonem. Dla was może być mulem. Każdy jest inny i czego innego wymaga.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rumpelst   
Otrzymana reputacja: 36
rumpelst

Jeśli chodzi o zmiany to mieliśmy zmianę systemu plików co jest podwaliną działania całego systemu. Załapały się na nią wszystkie iPhony z 64 bitową architekturą a więc i 5s, który był pierwszym takim telefonem na rynku. Co do zarzutu celowego postarzania jest on na tyle nie trafionym zarzutem, że o ile Apple po 3/4 latach spowalnia swoje telefony to Android robi to znacznie wcześniej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
somebody101   
somebody101

Android tak, system jest coraz bardziej wymagający, aplikację również. Jednak to nie jest wina ani Samsunga ani HTC ani Sony itd. Tylko systemu operacyjnego i producentów aplikacji które są coraz bardziej zasobozerne. Apple sam tworzy swoje smartfony, system, sam optymalizuje pod swój system aplikacje. Ma kontrolę praktycznie nad wszystkim. Nad "wsparciem" również. I za to że z czasem urządzenia chodzą coraz wolniej mimo tego że w dniu premiery śmigaly super, można winić tylko Apple i ich cudowne wsparcie, czyli celowe postarzanie sprzętu i tyle w temacie. Android nie jest systemem idealnym bo jest na zbyt wielu urządzeniach żeby na każdym mógł działać zawsze dobrze. Jednak idealizowanie przez niektórych Apple i brobienie tej firmy rękami i nogami jest po prostu smieszne. Fanboje tej firmy zawsze znajdą argument na obronę. Pęd owczy działa i o to Apple chodzi.

• Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.