Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

famous182

Czy warto inwestować w wymianę baterii ?

Polecane posty

famous182   
Otrzymana reputacja: 22
famous182

Witam, bateria w moim 6p nie jest już tak sprawna i wytrzymała jak kiedyś, widzę na allegro że bateria kosztuje około 150 zł plus montaż, myślę że w 200 zł da radę się zamknąć. Pytanie czy warto ? Wymieniał już ktoś ?

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
BogoWroc   
Otrzymana reputacja: 0
BogoWroc

Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile wytrzymasz z tym telefonem. Dwa, trzy lata? Jeżeli tak to wymieniaj.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
famous182   
famous182

Problem w tym że (ostatnio nie) ale jeszcze w ciepłe dni telefon potrafił się zresetować nawet 2-3x pod rząd i nie wiem czy długo jeszcze pociągnie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MikiGry   
Otrzymana reputacja: 61
MikiGry

Też się nad tym zastanawiam. U mnie doszedł jeszcze problem przedwczesnego wyłączania się telefonu. Napięcie baterii bardzo zaczęło spadać. Jest już na tyle niskie, że poważnie obowiam się, czy Nexus da radę funkcjonować w niskich temperaturach :/

Z jednej strony z telefonu byłem zadowolony, a z drugiej wymieniać baterię tylko po to, by za rok historia zatoczyła koło ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
famous182   
famous182

Ja się chyba narazie wstrzymam bo nie pali się, zobaczymy jaka będzie cena za pixela 2 i wtedy podejmę decyzję :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shumitu   
Otrzymana reputacja: 90
shumitu

@famous182  @MikiGry warto wymienić. 

Na allegro nie dostaniecie dobrej baterii. Huawei nigdy nie sprzedawał baterii OEM, można dostać albo bliźniaczo wyglądający zamiennik, albo baterię z demontażu. U nas na allegro nic ciekawego i wartego uwagi nie ma.

http://www.cellephone.de/en/cell-phone-accessories/battery/google/cellephone-battery-li-polymer-for-huawei-angler-replaced-hb416683ecw/a-5844/

Do dwóch tygodni czekania, ale warto. Wymienić można ją samemu jak nie ma się dwóch lewych rąk. Wystarczy do tego suszarka, 3-4 ostre picki gitarowe, cienki nożyk do tapet i przyssawka, która ułatwi odciągnięcie ekranu od obudowy. Całość zajęła mi około ~45 minut.

Accubattery pokazuje 92% zdrowia, czas na ekranie na 8.0 około 4h SOT, na nougacie było lepiej.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MikiGry   
Otrzymana reputacja: 61
MikiGry

@shmitu

Zastanawia mnie tylko, czy bateria za rok znowu nie będzie nadawała się do wymiany :/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tical   
Otrzymana reputacja: 298
Tical

@shumitu

Wymieniłeś baterię na nową i AccuBattery pokazuje Ci zdrowie 92%?
To albo ten program to chłam albo bateria jest nie najlepszej klasy.

U mnie program pokazuje zdrowie 91%..., a telefon mam od marca 2016, czyli już 1,5 roku.
Także coś tu nie gra.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shumitu   
Otrzymana reputacja: 90
shumitu

@Tical ten program swój wynik opiera na cyklach ładowania, rozładowywania i czasie na baterii. Wynik jaki pokazuje można traktować raczej jako duże przybliżenie. Zamiennik, który włożyłem nie był najlepszej jakości - lżejsza i fizycznie mniejsza od tej oryginalnej. X-longer przyszedł mi kilka dni później ale nie chciało mi się, przynajmniej na ten moment, ponownie otwierać nexa. Czytając zagraniczne fora średnio ludzie po wymianie mają od 89% do 105% po wymianie, więc nie narzekam. Znajdę trochę czasu i włożę x-longera zamiast tej obecnej.

Przy dużej ilości cyklów ładowania i rozładowania bardziej realny stan baterii pokazuje zakładka "ładowanie" i wynik umieszczony na samym dole.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.