Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

maxxam97

Możliwie najlepszy aparat i wytrzymała bateria- 700-800zł- RN4 czy coś innego?

Polecane posty

maxxam97   
Otrzymana reputacja: 0
maxxam97

Witam,

Moja ZTE Nubia Z7 Max miała bliskie spotkanie z podłożem (pierwszy raz w życiu upuściłem telefon) i od razu poszedł dotyk. Na szczęście wyświetlacz działa więc podpiąłem myszkę... Jednak jest to dość uciążliwe.

Pytałem w serwisach o wymianę dotyku- od 30 do 200 zł za samą zmianę. Czyli moduł muszę jeszcze kupić osobno... Postanowiłem więc zamiast inwestować w niego kupić nowy telefon.

Cena: 700-800 zł (ale to już naprawdę góra)

Rozmiar ekranu: Dowolny. Miałem 5.5". Teraz mam 4.3". Do jednego i drugiego moje ręce się przyzwyczaiły dość szybko.

Wymagania: Dobry aparat i wytrzymała bateria. Na telefonie raczej nie gram. Jedynie Snapchat, Messenger, Instagram, muzyka. Chciałbym żeby to wszystko pracowało ze sobą w miarę płynnie. A nie, że zamierzam zrobić sobie zdjęcie z kimś, odblokowuje telefon, on się zacina, włączam snapchata, "aplikacja została zatrzymana".

No i tak jak mówię lubię zdjęcia. Plus zdjęcia notatek na studiach...

Co do baterii to liczę jedynie na to, że przy korzystaniu z telefonu na zasadzie wifi / pakiet danych + sporadycznie muzyka na słuchawkach + messenger w tle (czyli zwykłe użytkowanie) będę mógł wytrzymać co najmniej dzień.

Wygląd: Elegancki. Przede wszystkim nie lubię tego samsungowego środkowego guzika...

Nie ukrywam, przepatrzyłem wiele opinii na temat Xiaomi i prawdopodobnie na niego się skuszę. Trochę irytuje mnie brak głównego menu, ale może się przyzwyczaję albo wgram ROMa. 

Przede wszystkim zaczynam się gubić w różnicach między Redmi Note 4, Note 4X, Redmi 4, Redmi 4X... Pytałem na innym forum to usłyszałem tyle, że "Note są większe, X ma poprawiony aparat". 

Tutaj znowu widziałem, że ma to coś wspólnego z B20 lub Snapdragonem...

Zastanawiam się jeszcze czy Redmi 4X (3/32 Snapdragon 435 1.4 GHz, 5.0", 1280x720 ) czy Redmi Note 4 (3/32 Snapdragon 625 2GHz, 5.5", 1920x1080)

Obydwa telefony mają 4100mAh baterię. Zgaduję, że na Redmi 4X czas działania na baterii będzie o wiele dłuższy? (mniejszy ekran, mniejsza rozdzielczość, słabszy procesor) 

Gdybyście stali przed takim samym wyborem jak ja wzięlibyście Redmi 4X, Redmi 4 Note (tego którego ma mój przyjaciel) czy jeszcze coś innego?

Z góry dzięki za pomoc. 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
asuslap   
Otrzymana reputacja: 2
asuslap

Postaram Ci się jakoś pomóc. Są dwie wersje Note 4. Jeden note jest ze Snapdragonem a drugi z Mediatekiem. Do tego oczywiście różne wersje ilości RAM Między nimi różnice są niewielkie a i tak zapewne w polskiej dystrybucji są ze Snapem. A różnice między Note 4 a 4x? Note 4 ma LTE B20, lepszy bluetooth a w zestawie europejskia ładowarka. W aparacie nie ma znaczących różnic. Różnice między redmi 4 a 4x nie są znaczące, wielkość ekranu jest taka sama, procesor w podstawowej wersji również. Ja brałbym note 4 w wersji 3 GB ram. Dobra wydajność, dobra bateria, aparat przeciętny ale ujdzie w tej cenie. Myślę, że dobry wybór dla ciebie ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kubulwg   
Otrzymana reputacja: 37
kubulwg

Osoba wyżej za bardzo nie zna się na xiaomi.. To zależy od Ciebie gdzie chcesz telefon kupić, masz 2 wyjścia: Pierwsze kupić oficjalnie w Polskiej dystrybucji (Saturn, x-kom itd..) z pełną 2 letnią gwarancją, plusy to tylko ładowarka z wejściem europejskim, ta gwarancja i to, że kupujesz na miejscu bez czekania, druga opcja to kupno od chińczyka (Aliexpress, Bangood, Gearbest itp..), tu zaleta jest znacząca - cena jest o wiele mniejsza nawet po doliczeniu podatku i cła, jeśli zamówisz z Gearbest to masz gwarancję we Wrocławiu u gościa z forum miui. Różnice to jeszcze pasmo B20 w zasięu LTE, które Xiaomi z PL raz mają a raz nie, nic się nie wypowiem na temat czy warto je mieć czy nie, ale na pewno ja tego nie potrzebuję, a mieszkam w średnim miasteczku. Co do różnic między Note 4 a Note 4x to tak: w 4x jest snapdragon, w 4 mediatek (duży minus) i metalowe wstawki gdzie w 4x jest plastik. Różnice między 4 a 4x to już większe pole do popisu, bo na korzyść 4x przemawia w ogóle czytnik linii papilarnych któy jest cały czas aktywny, w 4 go nie ma, lepszy aparat, procesor, ekran jak i wykonanie. Ja bym wziął na Twoim miejscu Note 4x bo w ręce czuje się że ma się flagowca (super wykonanie), jeśli za duży to Redmi 4x jest dla Ciebie ;) Podsumowując Note 4x > Note 4, Redmi 4x >>> Redmi 4, co do Redmi 4x/Note 4x to różnicami jest tylko procesor i wielkość ekranu, aparaty są podobne (lepsze niż w moim A5 2016), zapomniałęm dodać jeszcze, że bateria jest najlepsza w Redmi 4x, na spokojnie da się osiągnąć 6h przy bardzo intensywnym użytkowaniu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rybus85   
Otrzymana reputacja: 78
rybus85

Z gwarancją w PL masz jeszcze sklepy jak aze,Proline,technos itd. Jest taniej niż kupno przez dystrybutora ABC Data. Większość i tak serwisuje we Wrocławiu ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
penguino   
Otrzymana reputacja: 596
penguino

Ale to wyłącznie gwarancja na łasce sklepu, a nie autoryzowany serwis w ramach oficjalnej dystrybucji.

9 godzin temu, kubulwg napisał:

aparaty są podobne (lepsze niż w moim A5 2016)

Aparaty są o klasę gorsze niż w twoim A5. Xiaomi odstaja aparatami od konkurencji w swoich przedziałach cenowych.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
maxxam97   
Otrzymana reputacja: 0
maxxam97
Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedzi. 

Potrzebowałem telefonu na szybko więc wziąłem Redmi Note 4. O dziwo z B20 oraz na Snapdragonie a nie Mediateku (czytałem już wcześniej, żeby unikać Mediateków). Od wczoraj jest już w drodze do mnie. Oby do piątku doszedł...

Mam kupować telefon dla bratowej także coś czuję, że też skuszę się na Redmi Note 4X z Chin. Tutaj już mogę sobie spokojnie poczekać... a jak okaże się lepszy to zwyczajnie zamienimy się telefonami :D

Link do tego którego wziąłem:

Kupiłem go za 699 zł. Teraz jest drożej.

To nie jest reklama, jedynie link informacyjny. 

Edytowane przez maxxam97

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kubulwg   
Otrzymana reputacja: 37
kubulwg

@penguino

Porównywałem RN4x do mojego A5 i wyraźnie lepiej było na Xiaomi, może mój telefon jest uszkodzony. 

@maxxam97 

Dobry wybór i cena, Redmi Note 4 i 4x są używane zamiennie zarówno w PL jak i chinach, także najlepiej patrzeć po prostu na procesor, pozdrawiam ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
penguino   
Otrzymana reputacja: 596
penguino

Może. Szczególnie że masz A5 2016 z optyczna stabilizacją obrazu, który robi naprawdę niezłe zdjęcia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.