Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

McMiniek

Lenovo p2a42 vs. p2c72

Polecane posty

McMiniek   
Otrzymana reputacja: 0
McMiniek

Serwus,

Od dłuższego czasu szukałem nowego telefonu, który zastąpi mi słusznie wypracowanego Lenovo a806. Trafiłem w końcu na telefon Lenovo P2. W zasadzie jestem już przekonany do zakupu, ale jedyne co powstrzymuje mnie to cena. Tzn. na Allegro można znaleźć je w przedziale od 1000 do 1400 złotych. Cena jest mniejsza zawsze przy wersji p2c72 czyli chińskiej, która zawiera 64gb ROMu w porównaniu do droższej p2a42 posiadającej 32 wbudowane. 

Czy owe wersje telefonu różnią się czymś poza tym aspektem? Czy z racji "chińskości" p2c72 są inne/ograniczone pasma jeśli chodzi o zasięg 4G? Czy jest ktoś kto mógłby się wypowiedzieć, ponieważ nie odnalazłem konkretnej informacji na ten temat. Jedynie "może" "może jest" itd. Tak samo wiem, że sprzedawcy jak i sami użytkownicy mogą bez problemu wgrać rom, który zmieni jakby nam na p2a42, ale jednak hardwarowo telefon pozostaje tym chińczykiem.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wohard   
wohard
Napisano (edytowane)

Tak, jest jeszcze jedna różnica poza wielkością pamięci. Wersja chińska nie obsługuje pasma B20, czyli LTE 800. Ale jeśli to nie robi ci wielkiej różnicy to mogę śmiało polecić telefon. Sam mam P2C72 z Banggood i tam był już zainstalowany soft z p2a42 w wersji 6.0, po czym wyskoczyły 3 aktualizacje i już mam andka 7.0

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez awygo
Nie cytuj w całości posta bezpośrednio poprzedzającego Twój.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
McMiniek   
McMiniek

Da się żyć bez tego pasma? Ono jest najczęściej występującym w naszym kraju, tak? Bez niego trochę nici z LTE?

Edytowane przez awygo
Nie cytuj w całości posta bezpośrednio poprzedzającego Twój.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wohard   
wohard

Wszytko zależy od tego gdzie mieszkasz, czy dużo podróżujesz i w jakiej sieci jesteś. U mnie LTE 800 występuje tylko w jednej sieci i to nadajnik jest prawie 15km ode mnie, więc ja tego nie odczuwam...

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.