Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Gunnar

Telefon do 750 pln

Polecane posty

Gunnar   
Otrzymana reputacja: 1
Gunnar

Witam wszystkich,

Szukam dla siebie nowego telefonu w kwocie do 750 pln z wolnego rynku, postanowiłem nie brać nic od operatora.

Generalnie słucham dużo muzyki, przeglądam często internet, YouTube, używam komunikatorów (gg, skype), podglądam wiadomości sportowe online, więc interesuje mnie płynny system i przede wszystkim duży wyświetlacz 5.2 - 5.5 cala + (wymienna) dobra bateria, tak żeby starczała na 1,5 - 2 dni (w zasadzie nie gram w gry i nie używam fb) a także "niepalcująca się" obudowa (drażni mnie ciągłe wycieranie). Rzadko robię zdjęcia, ale chciałbym aby aparat foto był na przyzwoitym poziomie.

Zastanawiam się nad:

- Samsung J7 2016 - trochę mniej RAM (2) ale wymienna bateria, można upolować tegoroczną używkę na gwarancji w budżecie

- Xiaomi Redmi Note 4  - 3GB RAM, ale można wyrwać nówkę w budżecie, mankament - monolit (chociaż większa bateria) i nie wiadomo jak z serwisem. Na plus w przeciwieństwie do Samsunga to podświetlane klawisze + dioda powiadomień

- Xiaomi Redmi 4X - lcd 5 cali, troszkę mało, szkoda ze nie 5,2 ;-)

- Kruger & Matz ?

Najbliżej mi do Samsunga, znam menu + mam szybki i bezproblemowy dostęp do serwisu.

Z kolei czytam na forum dużo pozytywnych komentarzy o Xiaomi i trochę mi to namieszało, ale obawiam się tej chińszczyzny i przesiadki na inne "menu".

Nie zmieniam telefonu co pół roku, szukam czegoś fajnego i trwałego na najbliższe 1,5 - 2 lata.

Co sądzicie?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jaszczur69   
Otrzymana reputacja: 2
Jaszczur69

W tym przedziale cenowym skłaniałbym się ku Xiaomi Redmi Note-  stosunek cena/jakość wypada bardzo dobrze. Tańsza opcja
to 4X o której wspomniałeś, jednak jak możesz coś dorzucić to brałbym Note.
Dostajesz większy ekran i przyzwoite paramtery: 4GB Ramu, 4100 mAh z funkcją szybkiego ładowania.  Najlepiej egzemplarz z polskiej dystrybucji z 2 letnią gwarancją.

Model dostępny jest np. w Sferisie czy komputeroniku.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gunnar   
Gunnar

Przyznam, że trochę się napaliłem na tego Xiaomi Note, bo w sieci wyglądał fajnie i cena przystępna. Dziś poleciałem do Saturna obmacać i obwąchać.

Telefon ładny, dobrze leży w ręku (pomimo poskręcanego przewodu telefoniczno-zabezpieczającego haha) ale niestety, to czego się obawiałem: menu i szata graficzna są dla mnie nie do przejścia, do tego chaotycznie powrzucane luzem aplikacje, usługi i konta Xiaomi, które w polskiej rzeczywistości nie będą miały żadnego zastosowania.

Szczerze? Trochę rozczarowałem się, telefon ma być dla mnie narzędziem-gadżetem, po który często będę sięgał z przyjemnością. Tu zadecydowało pierwsze wrażenie i mimo 2 podejść w sklepie, nie przypadł mi do gustu. 

Jednak będę polował na Samsunga.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kamil Gaweł   
Otrzymana reputacja: 92
Kamil Gaweł

Przecież można zainstalować sobie jakiś launcher (np. nova launcher) i totalnie zmienić wygląd wygląd i szate graficzną. W 10 minut poustawiasz sobie wszystko wg. własnego widzimisię, a zbędne aplikacje usuniesz/zablokujesz bez konieczności oglądania ich.

• Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gunnar   
Gunnar

Celna uwaga, panie kolego. Nie pomyślałem o tym, bo wcześniej nie bawiłem się w takie modyfikacje.

Dziś zrobiłem 3 podejście, wg sprzedawcy (RTV-EURO) ponoć w PL nie ma żadnego serwisu Xiaomi, wszelkie usterki gwarancyjne lub upadki, zbite lcd'y lecą do Chin i trzeba czekać.

Prawda li to ? Ktoś już miał tego typu doświadczenia ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kamil Gaweł   
Otrzymana reputacja: 92
Kamil Gaweł

Nieprawda, są w Polsce serwisy naprawiające Xiaomi. Jak to dokładnie wygląda z gwarancją-najlepiej zajrzyj do działu telefonów Xiaomi na forum,  pewnie jest wszystko opisane. Btw. słuchanie się w jakiejkolwiek kwestii "smartfonowej" sprzedawców z elektromarketów to jak chodzenie na grzyby ze ślepym, jeszcze nie spotkałem osoby kompetentnej która ma pojęcie co sprzedaje.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jaszczur69   
Jaszczur69

Menu i ustawienie podręczne można spersonalizować. Jeżeli chodzi o Samsunga J7 będzie dobrym wyborem, mimo że 2 GB Ramu to trochę mało. Szukałbym z polskiej dystrybucji i z 2 letnią gwarancją. J7 są na przykład w Sferisie. W tym segmencie sprawdziłbym jeszcze P9 Lite.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
reverpl   
Otrzymana reputacja: 7
reverpl
14 godzin temu, Gunnar napisał:

Celna uwaga, panie kolego. Nie pomyślałem o tym, bo wcześniej nie bawiłem się w takie modyfikacje.

Dziś zrobiłem 3 podejście, wg sprzedawcy (RTV-EURO) ponoć w PL nie ma żadnego serwisu Xiaomi, wszelkie usterki gwarancyjne lub upadki, zbite lcd'y lecą do Chin i trzeba czekać.

Prawda li to ? Ktoś już miał tego typu doświadczenia ?

Pracując w Play od miesiąca mamy potwierdenie, że Regenersis jest autroyzowanym serwisem dla Xiaomi i tam je wysyłamy. Więc nie weim czy nie ma serwisu...;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
papercut89   
papercut89

W tym przedziale cenowym duży wyświetlacz i płynne działanie masz jeszcze w Honorze 5x. Bonus - aluminiowa obudowa i świetny design. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gunnar   
Gunnar

A to ciekawostka z tym serwisem Xiaomi, sprawdzę to w Rege ;-)

Huawei raczej odpada - drażnią mnie przyciski funkcyjne, które zajmują miejsce na wyświetlaczu.

A co do J7 i sferisa to nie powalają cenami. Jeśli nie znajdę kilkumiesięcznej używki z pl dystrybucji to zastanowię się nad Xiaomi  

Edytowane przez Gunnar
Literówki

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.