Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

bartekReaper

rom [7.1.2] [LINEAGEOS] Sony themed Android Nougat M-ROM v2.2.0

Rozwiązany

bartekReaper   
Otrzymana reputacja: 348
bartekReaper

Chciałbym przedstawić rom na nasz telefonik autorstwa Machao44. Jest to custom rom bazowany na LineageOS 14.1 z kilkoma Oficjalnymi Źródłami Sony. Prawdopodobnie najbardziej stabilny custom rom nadający się do dziennego użytkowania. System ten ma Instalator AROMA w języku angielskim w którym można wybrać niektóre z aplikacji od Sony do wgrania.

Oryginalny temat: https://forum.xda-developers.com/z3-compact/development/7-1-1-sony-themed-android-7-1-1-t3627518

# Ważne! 
/*
* Twoja gwarancja po wgraniu tego oprogramowania zostanie unieważniona.
*
* Nie jestem odpowiedzialny za uceglone urządzenia, martwe karty SD,
* wojny termonuklearne, lub za to, że Cię zwolnili z pracy bo budzik w telefonie nie zadzwonił.
* Proszę poszukaj trochę jeśli interesują Cię cechy tego ROM'u
* zanim go zflashujesz! TY wybierasz czy chcesz wgrać tą modyfikację, i jeśli
* będziesz obwiniał mnie za to, że zepsułem Ci urządzenie, wyśmieję Cię.
*/

WYMAGANIA DO WGRANIA ROMU:

- telefon Z3 Compact D5803 lub D5833
- telefon z ODBLOKOWANYM bootloaderem oraz TWRP wgranym na partycje recovery lub fota
-  wersja systemu .291
- bateria naładowana minimum 50%
- dla bezpieczeństwa zrobiona kopia systemu

WERSJA ROMU 2.2.0 15.08.2017

SCREENY:

Spoiler

Screenshot_20170811-170613.thumb.jpg.be7bb6b2fe54c627bda962317811b8c9.jpgScreenshot_20170811-175104.thumb.png.06dfcd36f9f0265bbe5eb147dcc0dcfd.pngScreenshot_20170811-110949.thumb.png.c61869b5b3d9a2e0506105aaedf8d2fd.pngScreenshot_20170811-175152.thumb.png.e8a96ae4bf418ca943a4323b4932604d.pngScreenshot_20170811-175155.thumb.png.c75534892bcb9cc1bb31eb9ea44584c9.pngScreenshot_20170811-175117.thumb.png.a5f99ab034425e3e35bbc13a54092f78.pngScreenshot_20170811-175206.thumb.png.0dbe690160fec1e237b8d59c053bebff.pngScreenshot_20170811-175125.thumb.png.a795dc948af509008f34e2442f1594f7.png

Tymczasowe problemy:

- Problemy z Bluetooth - losowe rozłączenia(wina LineageOS)

Sony Hi-Res Audio

- Motywy Sony nie działają, jeśli spróbuje się jakiś zastosować to robi się bootloop (za to można wgrać Substratum i wiele jego motywów :) )

Instrukcja instalacji:

1. Reboot do recovery

2. Wgranie Romu

3. Wgranie Magisk lub SuperSU systemless  jeśli ktoś chce 

4. Wgranie innych zipków

5. Reboot

WAŻNE: Recovery może zostać usunięte podczas instalacji, najlepiej od razu po wgraniu romu wgrać je przez TWRP

Z custom kerneli działa kernel12 wersja 11 (chociaż ja sam nie dałem rady jeszcze zmusić go do działania)

Link do pobrania:

TWRP https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3557606

M-ROM https://mega.nz/#F!YlAkxBLL!mJra95HcQu9ZjD0JbTvyjw

jeśli wifi ma słaby sygnal lub nie działa https://mega.nz/#!hh8m3aIb!z1X66R8uK8BrG9g853lvDtkDiMdTAl7wbACGyXNxwjo

jeśli masz problemy z rozmawianiem przez Bluetooth https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298979213

KERNEL12 https://forum.xda-developers.com/z3-compact/orig-development/cm12-kernel12-22-2-2015-t3037663

Data powstania 20.09.2017
Data zaktualizowania przeze mnie 20.09.2017

Edytowane przez bartekReaper

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pixi7   
Otrzymana reputacja: 71
Pixi7

A jak sprawa baterii?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bartekReaper   
bartekReaper

Wygląda jakby było lepiej niż na stocku MM (podczas grania :P ), a ogólnie różnicy zbyt dużej nie ma na plus czy minus. Lepiej kernel z 7.1.2 zarządza taktowaniem :) Do tego jest jeszcze Kernel12 który ostatnio miał update ale niestety w tej wersji romu jest coś nie tak i nie da się wgrać nic innego niż SuperSU które w nim jest :/ https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74492799&postcount=54

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ziksinski   
Otrzymana reputacja: 6
ziksinski

Nie chce wyjść na jakiegoś totalnego głąba ale też nie mam tyle czasu żeby szukać (próbowałem). Wgrałem ostatnią oficjalną darmową wersję tego ROM-u (2.3.0 + update 2.3.1). Po usunięciu apki SuperSU nadal nie mogę korzystać z płatności zbliżeniowych w mBanku (Android Pay odrzuca i podaje komunikat o tym, że telefon nie może mieć dostęp do roota lub odblokowany program rozruchowy). Poszperałem trochę w googlu i niby oprócz roota przeszkodą jest odblokowany bootloader. Czy po usunięciu SuperSU i zablokowaniu bootloadera będę mógł skorzystać z płatności zbliżeniowych? O ile się da zablokować bootloader po instalacji tego romu....

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bartekReaper   
bartekReaper

@ziksinski Jest mały problem z Android Pay, Jak wiesz działa tylko jeśli telefon nie ma roota lub jeśli ma się zainstalowany Magisk I Magisk hide... Niestety na wersji romu 2.3.1 oraz także 2.4.0 nie ma możliwości instalacji innego menedżera SU niż SuperSU default_sad.png ponieważ system bootuje się z kernelem w "enforced" mode a aby działał Magisk wymagany jest "permissive"

Możesz spróbować wgrać Suhide, ja mam IKO od PKOPB który jeszcze nie wspiera AP ale można płacić zbliżenionowo przez ich aplikacje default_smile.png

Bootloader zablokujesz zawsze, wystarczy wgrać spowrotem kopie kluczy DRM lub zablokować go w Flashtoolu ;)

Wysłane z mojej XZ1 Compact przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ziksinski   
ziksinski

Dzięki za wyjaśnienia :-) Tak z ciekawości skąd masz 2.4.0? :-) Ponoć autor przeniósł się na jakieś płatne forum - nawet nie wiem jakie. Poza tymi płatnościami zbliżeniowymi telefon zyskał drugie życie. Chodzi jak rakieta w porównaniu do oficjalnego 6.0

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bartekReaper   
bartekReaper

2.4.0 Jest na xda, nieoficjalna wersja https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74682477&postcount=59 Ja ogólnie od czasu gdy mam XZ1 Compact to Z3 Compact nie używam a kilka dni temu Z3C pożyczyłem znajomemu bo jego się rozwalił w wypadku ;) A tak to za jakiś czas Z3C do sprzedania :P

PS Każdy custom rom na każdym telefonie to ogromne przyśpieszenie :D Specjalnie jeśli telefon ma już 2+ lat. I mówisz że działa jak rakieta? Pomyśl sobie jak działa XZ1C z 4gb ram i snapem 835 :3

Edytowane przez bartekReaper

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ziksinski   
ziksinski

Wracając na chwilę do tematu. Mam jeszcze problem z zainstalowaniem Adaway'a. W sensie się zainstalował ale przy próbie pobrania bazy (ściąga całą) utworzy plik host, którego nie może skopiować do urządzenia. Jakieś pomysły?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bartekReaper   
bartekReaper

@up Dziwne u mnie normalnie się skopiował, możesz wejść do Android/data/folder adawaya i gdzieś tam powinien być plik hosts. Później kopiujesz go do system/etc i reboot telefonu :)

Wysłane z mojej XZ1 Compact przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ziksinski   
ziksinski

Wgram z ciekawości 2.4.0 i spróbuję od nowa ;-) - gdyby wyszła nowa wersja not chinese to daj proszę tutaj znać. Dzięki. W związku z powyższym moja z3c z kartą 64GB jeszcze troszkę mi posłuży zanim się zdecyduję na nowszy telefon :)

dodana zawartość

Wgrałem 2.4.0 i mam problem z internetem mobilnym. Chodzi przez kilkanaście sekund po włączeniu po czym przestaje. Posiadam orange nju. W ustawieniach które telefon sam sobie ustawił jest ipv6. Przeglądarka chrome wyświetla jakiś błąd związany z DNS. Jakieś pomysły? Czy też miałeś jakieś problemy z internetem?

dodana zawartość

Edit2: na 2.3.1 net działał. Zauważyłem w wersji 2.4.0 apkę brevent, która jest chyba odpowiedzialna za blokowanie niektórych procesów także systemowych. Może coś w tej apce nie tak?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.