Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

nuanda

Słuchawki AKG - dyskusja

Rozwiązany

masi0   
Otrzymana reputacja: 76
masi0

Nie wiem o co Wam chodzi - AKG grają czysto i ładnie

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
royal90   
Otrzymana reputacja: 8
royal90

A ja pomimo posiadania fona od 3 tygodni do dziś nie rozpakowywałem słuchawek bo myślałem że gdzie tam jakieś dołączane badziewie do moich mocno już STARYCH i wysłużonych jak się okazało a-JAYS TWO. Testy pokazały mi jak bardzo gównianych słuchawek używałem do tej pory. Nie jestem jakiś wymagający ale te AKG to niebo a zmienia w porównaniu do a-JAYS które przecież nie są takimi tragicznymi (a przynajmniej nie były wówczas). Także póki nie przesiąde się na BOOSE  QC35 na blutaczu te AKG będą mi umilać czas bardzo pozytywnie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sirrah777   
Otrzymana reputacja: 91
sirrah777

Ja ostatnio robiłem porównanie tych AKG i słuchawek dołączonych rok temu do Note7. Dźwięk z AKG jest płaski, sztuczny i męczy słuch, po dwóch piosenkach miałem już naprawdę dość słuchania czegokolwiek. Słuchawki z N7 nie dość, że grają o wiele przyjemniej i nie powodują efektu zmęczenia to jeszcze były lepiej zapakowane. AKG oceniam 0/10, te z Note7 3/10.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Vaiet   
Otrzymana reputacja: 6
Vaiet

Bez przesady. Moje AKG od N8 co prawda dopiero się grzeją od ~30h, ale coś tam już wiem. Grają tak jak się spodziewałem, czyli dość wyraźną, ale nie przesadzoną "V-ką". Bas podbity w midbasie, raczej niezbyt szybki. Średnica cofnięta wyraźnie, zwłaszcza jeżeli chodzi o wokale, za to góra podbita i trochę sztuczna, po potrafi zaszeleścić lub nieprzyjemnie przyciąć żyletką. Spróbuję jeszcze na innych tipsach, bo te stockowe raczej średnie. Największy plus tych słuchawek, to... pilot :D

W sumie muszę podłączyć moje customy i TFZ King, wtedy będę miał jakieś pojęcie jak to gra, bo jakoś przez te kilka dni od kiedy go mam, brakło czasu :D

• Lubię to! 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nuanda   
Otrzymana reputacja: 558
nuanda

@Vaiet

Jak już potestujesz to podlinkuj te najlepsze w/g ciebie. 

Jeśli używasz jakiś modyfikacji bez roota to też. Zresztą te z rootem też... Jeśli roota używasz.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KaleidGalaxy   
Otrzymana reputacja: 568
KaleidGalaxy
Bez przesady. Moje AKG od N8 co prawda dopiero się grzeją od ~30h, ale coś tam już wiem. Grają tak jak się spodziewałem, czyli dość wyraźną, ale nie przesadzoną "V-ką". Bas podbity w midbasie, raczej niezbyt szybki. Średnica cofnięta wyraźnie, zwłaszcza jeżeli chodzi o wokale, za to góra podbita i trochę sztuczna, po potrafi zaszeleścić lub nieprzyjemnie przyciąć żyletką. Spróbuję jeszcze na innych tipsach, bo te stockowe raczej średnie. Największy plus tych słuchawek, to... pilot

W sumie muszę podłączyć moje customy i TFZ King, wtedy będę miał jakieś pojęcie jak to gra, bo jakoś przez te kilka dni od kiedy go mam, brakło czasu
Podczas testu zrób soboe osobne próby z uruchomionym adapt Sound i bez niego. Dla mnie na dokach czy nawet Focalach Listen różnica była spora. Na xda odczucia podobne czytałem. Bez adapt było słabiej.

Wysłane z czarnego Note8

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Vaiet   
Vaiet

Póki co zżera mnie grypa, więc testy na obecną chwilę będą raczej średnio miarodajne :D Jak trochę mnie się poprawi, to zabiorę się na początek za ustawienie Adapt Sound, bo gdzie nie czytałem, każdy twierdził o polepszeniu jakości dźwięku po odpowiednim jego zastosowaniu.

A modów żadnych nie używam ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Yanos   
Otrzymana reputacja: 1055
Yanos

Jak dla mnie są tak kiepskie że szkoda to komentować normalnie aż mi się uszy meczyły. Słucham muzyki w formacie lossless. Jak podłączyłem swoje Soundmagic ST30 to nie mają najmniejszego startu do nich.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Vaiet   
Vaiet

Zmieniłem tipsy na lepsze, zrobiłem adapt sound i przyznaję, że wstydu nie ma jak na słuchawki dodawane do zestawu.

Po ok. 40h przebiegu zdecydowanie się poprawiły. Przede wszystkim buła z mid-basu zniknęła  i chociaż dół jest podkreślony dość znacznie, to mid-bas wyrównał się z sub-basem. Zejście jest naprawdę dobrze, a sam sub wyczuwalny. Do tego jest nawet niezła faktura, bo słychać plumkanie basu, kiedy napieprza podwójna stopa :D Środek wyszedł do przodu, jest odpowiednia ilość mięska, więc gitary, solówki i tym podobne dają fun i są tylko nieznacznie cofnięte. Góra to najsłabszy element całego pasma. Jak na mój  gust odrobinę przejaskrawiona, przez co w gorzej nagranych albumach szybkie talerze zaczynają trochę szeleścić. Scena nie powala, ale jest i głębia, i szerokość. Co najważniejsze, źródła pozorne są nieco oddalone, więc cały dźwięk nie jest rzucony na pysk, a tego bardzo nie lubię. Ogólnie całkiem niezłe, rozrywkowe granie z nie najgorszą separacją na planie bardzo lekkiego "V".

Tipsów używałem tych. Jedne z lepszych jakie miałem, za śmiech pieniądz. Jutro jeszcze, jak zejdzie mi gorączka, sprawdzę je na SpiralDotach i Comply T/Ts :> Jedynie boję się, co do pianek, że chociaż uspokoją górę, to zrobią za dużą bułę na basie i z dźwięku zrobi się papka.

https://pl.aliexpress.com/item/Woting-3-Pairs-6pcs-L-M-S-In-Ear-Tips-Earbuds-Headphone-Silicone-Eartips-Ear-Sleeve/32675149394.html?spm=a2g17.search0104.3.1.oOpMyf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10059_10340_10314_10341_10534_100031_10084_10604_10083_10103_10304_10307_10615_10301_10142,searchweb201603_2,ppcSwitch_5&algo_expid=762ba94c-e24f-4725-92b4-e2aee8dcf6e3-0&algo_pvid=762ba94c-e24f-4725-92b4-e2aee8dcf6e3&priceBeautifyAB=0

• Lubię to! 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KaleidGalaxy   
Otrzymana reputacja: 568
KaleidGalaxy

Zacna opinia co do tych zestawowych doków. Są w zestawie więc nie ma co oczekiwać cudów, ale też nie ma co narzekać. Kilka lat temu stockowe słuchawki były raczej słabsze.
Czekam na Twoje testy na innych nausznikach, kto wie może znajdzie się jakaś kosmiczna synergia i nie będę musiał sięgać po Pionka, a sam N8 będzie głównym grajkiem;)

Wysłane z czarnego Note8

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.