Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

rembi

T-mobile koniec umowy - czy warto się przenieść do RedBull Mobile?

Rozwiązany

rembi   
Otrzymana reputacja: 1
rembi

Witam, w połowie października kończy się moja umowa na abonament w sieci T-mobile. Obecnie płacę 50zł i mam wszystko nielimitowane oprócz rozmów na telefony stacjonarne oraz 2gb internetu. Chciałbym abyście doradzili mi czy warto przenieść numer do sieci RedBull Mobile? Zainteresował mnie tam nielimitowany abonament za 29zł z 10gb internetu bez umowy długoterminowej. Z tego co się dowiedziałem jest to podsieć Play. Czy ktoś może miał z nią jakąś styczność? Czy jest gdzieś jakiś haczyk? 

Ogólnie rzecz biorąc nie zależy mi na abonamencie z telefonem, chyba że byłoby coś ciekawego w kwocie do 50zł miesięcznie. Mam w tej chwili niezły telefon Sony Xperie M5 i wydaje mi się że korzystniej będzie wybrać sam abonament aczkolwiek tak jak napisałem, jestem otwarty na propozycję. 

Pozdrawiam

Edytowane przez bartekc00
doprecyzowałem nazwę wątku :)

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 183
piotrzet23

@rembi

Play ma bardzo kiepski zasięg i internet. Także nie polecam. W T-Mobile w cenie 60 zł masz teraz 10 GB neta no limits w Polsce pełny i np XA1 za 50 zł także całkie spoko oferta. Chyba że koniecznie chcesz kartę?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rembi   
rembi

@piotrzet23

Nie chce płacić więcej niż 50zl miesięcznie, raczej celowalbym w ofertę bez telefonu. Dla mnie podana przez Ciebie oferta jest słaba bo tak naprawdę place 50zł za telefon + 30zł raty co miesiąc w porównaniu do red Bulla. Sieć raczej na 99% będę chciał zmienić, nie jestem zadowolony z t-mobile oraz ich podejścia do klienta. Jestem z nimi 14lat, 3 abonamenty dla całej rodziny a oni nie są w stanie zaproponować nic co mogło by mnie z nimi zatrzymać + inne historie po których nie chce mieć już z nimi nic wspólnego 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
samplerwrc   
Otrzymana reputacja: 5
samplerwrc

Na początek sprawdź w telefonie jakie masz dostępne sieci z jakimi prędkościami. W RBMK jest jeszcze opcja internet LTE bez limitu, który wychodzi na miesiąc 5 zł. Warunek sieć Play LTE.

Nie sugerujcie że Play ma najgorszy zasięg bo to zależy od miejscowości. U mnie akurat Play ma najlepszy zasięg.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rembi   
rembi

@samplerwrc

Jak sprawdzić prędkości tych sieci? Mieszkam w Lublinie a z racji mojej pracy kręce się po całym województwie lubelskim, po za większymi miastami różnie bywa z zasięgiem, jest na tyle żeby zadzwonić ale bywa problem z połączeniem do internetu. Play korzysta z nadajników wszystkich sieci więc zasięg raczej nie powinien stanowić problemu? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
piotrzet23

@rembi

w rk masz ograniczoną prędkość do 3 Mb/s oprócz tego sprawdź sobie na fb jaki jest problem z zasięgiem i prędkością neta. Jeśli chodzi ogólnie o zaięg ogólnopolski to najlepiej wypada T-Mobile i Orange. Moim zdaniem nie ma się co ładować play bo rewelacji ani zasięgu ani oferty nie ma

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
samplerwrc   
Otrzymana reputacja: 5
samplerwrc
1 godzinę temu, rembi napisał:

Jak sprawdzić prędkości tych sieci? Play korzysta z nadajników wszystkich sieci więc zasięg raczej nie powinien stanowić problemu? 

Wchodzisz w opcje, następnie sieci komórkowe i tam dajesz wyszukaj operatorów sieci. Większość telefonów wyświetla czy są to sieci 2,3,4 G.

Akurat u mnie Play ma swoje nadajniki w tym LTE

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rembi   
rembi

To ja już jestem głupi.. Jaka ofertę w takim razie polecacie? Z wymagań połączenia bez limitu, smsy, mmsy i 10 GB internetu. Z telefonem lub bez. Miesięcznie nie chce przekroczyć 50zł 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
piotrzet23

@rembi

Jeśli bez telefonu to Heyah 10 GB, no limits SMS, MMS połaczenia za 25 zł. Jeśli z telefonem to przedłużyć w T-Mobile i za 50 zł masz to samo ale 5 GB neta i np z telefonów Xperia L1, J3 (2016)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wiktoriano   
Otrzymana reputacja: 7
wiktoriano

W Nju Mobile jest za 39zł 20 GB  i lejek  64Kb/s (czyli strony nie otworzy), ale jest program lojalnościowy, po 6 miesiącach 40GB, po 12 - 50GB, a po 24 miesiącach 60 GB, i oczywiście wszystko no limit.

Nadajniki Orange

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.