Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

EbO96

rom 7.1.x Custom ROM's dla naszych Che2-L11

Polecane posty

EbO96   
Otrzymana reputacja: 29
EbO96

Witam. Na XDA pojawiły się dwa nowe romy dla naszych Che2-L11. Sam dopiero testuję i was też zapraszam. Dodam tylko, że ROM'y oparte są na Androidzie Noughat.

Slim 7 ROM - XDA

RROS - XDA

Zapraszam do dyskusji w komentarzach. Udzielajcie się też na XDA w wątkach dotyczących tych ROM'ów ;)

Edytowane przez EbO96

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Xeanix   
Otrzymana reputacja: 4
Xeanix

o ciekawe :)

rozumiem, że problemu z przenoszenie aplikacji żaden rom nie rozwiązuje i dalej potrzebujemy np. app2sd?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
EbO96   
EbO96

@Xeanix Właśnie kombinuję jak uruchomić Link2SD

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
woligmeat   
Otrzymana reputacja: 21
woligmeat

Instalował ktoś jakiś z tych rom'ów? Jak tak to prosze o jakieś screeny, i opis jak sie sprawuje.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Xeanix   
Xeanix

screeny masz na xda (z tego co widzę czysty android, brak emui)

po pierwszych postach widać, że sprawuję się niby spoko no ale jakoś nie chcę mi się póki co sprawdzać.... Szczególnie, że stock działa bardzo dobrze (pomijając problemy z pamięcią)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
EbO96   
EbO96

No to tak. Obecnie mam ROM RROS. Zacznijmy od początku.

• Pamięć

Przez 2 dni walczyłem z pamięcią wewnętrzną na tym romie. Mam kupione dwie aplikacje. App2SD i Link2SD. Sformatowałem kartę na dwie partycje, zamontowałem przez App2SD i linkowałem aplikacje przez Link2SD. Wszystko działało świetnie tylko nie gry. Problem jest z linkowaniem OBB. Jeżeli zainstalujemy grę i wrzucimy OBB na SD (partycja FAT32) to gra tego nie widzi. Próbowałem różnych metod i nie działało. Wczoraj usunąłem Link2SD i sformatowałem kartę SD w całości jako pamięć wewnętrzną (Można to zrobić z poziomu telefonu w ustawieniach). Myślałem, że będzie to działało tak samo wolno jak na stockowym EMUI. Myliłem się, ponieważ wszystko działa płynnie i bez przycięć. Tak więc jedyną opcją jest formatowanie SD na Adobtable Storage. Dodam jeszcze, że jeżeli aplikacja jest przeznaczona do instalacji w pamięci telefonu (np. aplikacje Google'a) to nie przeniesiemy jej na SD, ale oczywiście można to zrobić wchodząc w opcje developerskie i szukając opcji "Force allow apps on external" lub "Wymuś zezwalanie na aplikacje w pamięci zewn."

• Płynność działania

Co tu dużo mówić. Czysty Android robi swoje. Żadna wersja Stockowa nie umywa się do tego ROM'u. Wczorajsza aktualizacja tj. 08.10.2017 podniosła taktowanie procesora do 1.5GHz. Nadal testuję, ale myślę, że to na plus.

Co do działania gier...Znów poprawa względem EMUI. GTA SA na ustawieniach (69%, max,  100%, 80%, klasyczny, niskie) działa płynnie. Asphalt 8 na full detal zero lagów, MC4 w porównaniu do EMUI nie ma podejścia. Jednym słowem "SZTOS"

Wrzucajcie swoje wyniki z Geekbench'a ze stock romu

Spoiler

59db5ee85726d_Screenshot(Oct920171-31-43PM).thumb.png.8f612adfd4f1d4e136af0cd0a372808a.png

• Bateria

O baterii nie mogę dużo powiedzieć, bo od 2 dni cały czas coś zmieniam, instaluję, walczyłem z pamięcią przez co wsysało ją dość szybko. Powodem też jest moja ładowarka, która ładuje szybko, ale odbija się to na czasie pracy. Wolniejsza ładowarka i telefon trzyma dłużej. 

Edytowane przez EbO96
  • Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
woligmeat   
woligmeat

@EbO96

Zainstalowałem ten ROM RR i mi czasami wywala różne aplikacje, np:"Menadżer miejsca wciąć przestaje działać", "Aplikacja Zegar przestaje działać" i jak przeniosę aplikację na karte SD to wtedy tez mi ją wywala.

Edytowane przez woligmeat

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Xeanix   
Xeanix

Rozumiem, że instalujemy to na androidzie 6.0? System nie pozwala przenieść aplikacji tylko musimy używać link2sd lub coś podobnego?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
woligmeat   
woligmeat

@Xeanix

Tak, rom instalujemy na Android 6.0. System pozwala przenieść aplikacje na SD ale wtedy gdy ją sformatujemy jako pamięć wewnętrzna. Ja mam problem z tym bo jak przeniosę aplikację to wtedy ją "wywala" (NAZWA_APLIKACJI została zatrzymana).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
EbO96   
EbO96
2 godziny temu, woligmeat napisał:

@Xeanix

Tak, rom instalujemy na Android 6.0. System pozwala przenieść aplikacje na SD ale wtedy gdy ją sformatujemy jako pamięć wewnętrzna. Ja mam problem z tym bo jak przeniosę aplikację to wtedy ją "wywala" (NAZWA_APLIKACJI została zatrzymana).

Możliwe, że masz za wolną kartę pamięci. Jakiej dokładnie używasz?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.