Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Mufrid

android niszczy daty plików - jak temu zapobiec, jak obejść to?

Polecane posty

Mufrid   
Otrzymana reputacja: 0
Mufrid

Witam! Po przesiadce na androida 7.0 stwierdziłem z niedowierzaniem, że android nie respektuje dat plików! Dla zachowania tych modyfikacji najlepsze było wrzucić pliki do archiwum zip, przenieść, wypakować - daty są. Jakie było moje zdziwienie, kiedy obecnie - daty są z TERAZ! Sprawdzam dalej. Kopiuję plik do innego folderu... No nie! datę zmienił. Co to jest za paranoja? :| Dobra, to jest jego pamięć wewnętrzna, tam może ma takie odpały. A może to LG K10 tylko tak ma? Sprawdzam na karcie SD, "tam musi być jakaś cywilizacja". No nie! To samo. Nie znajduję na to słów. Żenada, pogarda, nienawiść, desperacja... Że jak???

Nie znajduję rady na ten problem - to zakładam temat o tytule takim, jak główne frazy wpisywałem w Google. Będzie ślad. Rozmawiałem w sklepie o tym - one tak już mają wszystkie - usłyszałem. Nie wiem od kiedy i od jakiej wersji androida. Mam v7.0 to i w tym dziale temat zakładam.

Czy po zrootowaniu androida - można coś z tym zrobić? Czy jest jakaś aplikacja, która pilnuje daty modyfikacji - i działa "po swojemu" podczas kopiowania i wypakowania pliku? Albo nawet przenoszenia z dysku na dysk? Będę wdzięczny za taką i jakąkolwiek inną radę. Takiego kuriozum nie spodziewałem się. Odbiera siły.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piskorfa   
Otrzymana reputacja: 665
piskorfa

@Mufrid To znany problem w androidzie i niestety bez root nic na to nie poradzisz. W miarę dokładny opis niedociągnięć virtualnego systemu plików FUSE przedstawiono tu https://www.xda-developers.com/diving-into-sdcardfs-how-googles-fuse-replacement-will-reduce-io-overhead/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mufrid   
Otrzymana reputacja: 0
Mufrid

@piskorfa, dzięki za link! Z tego wszystkiego widzę, że się wkopałem w niezłe bagno. Zachciało mi się telefonu z nowym androidem, psia kość. Teraz dopiero widzę, jakie są tego skutki. Blokuje dostęp do karty SD aplikacjom? To zablokować dostęp samemu androidowi. Nie tykaj, wara! I tak pracowałem na karcie SD w komputerze a nie pod androidem. Ale czasem przecież też. Jedyne, co przychodzi mi, by zachować daty plików przeniesionych już z telefonu na komputer, to chronić je w archiwach. A to co on sam wyczynia... Znieść. :/ Stale backup wszystkiego na komputerze.

W dodatku na roota na zestaw android 7.0+LG K10 mogę sobie poczekać latami... Chyba. Najlepiej byłoby jakoś tak... nieopatrznie usiąść na tego LGika, chrupnęło by... :D I wrócić do swojego starego małego przyjaciela Ace 2.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.