Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

under555

Internet mobilny LTE - co po umowie z Orange?

Rozwiązany

under555   
Otrzymana reputacja: 7
under555

Cześć, mam dwa pytania:
1. Czy ktoś z Was ma router mobilny tej nowszej generacji z Cat20 czy jakoś tak? przesiedliście się ze zwykłego?
Co zauważliście? naprawdę warto?
Używam i w centrum Warszawy i w Lublinie i po malutkich wsiach - wszędzie.

2. Jak obecnie wygląda sprawa umów no-limit u operatorów? Kiedyś albo powyżej iluś tam GB transferu było no limit ale prędkość spadała drastycznie albo cały czas była niska prędkość ale no limit.

3. Jak jest z w rzeczywistości z zasięgiem internetu LTE od Play? Teraz mam Orange i sobie bardzo chwalę bo WSZĘDZIE mam szybki net w dobrym pingiem... a w Play mamy zasięg ilu sieci realnie? na pełnych prędkościach?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 183
piotrzet23

@under555

1. Cat 20? Jeszcze nie ma także doprecyzuj dokładnie o co ci chodzi telefony mają obecnie max cat 16 i w Polsce to jeszcze długo nie będzie działać

2.Obecnie tylko T-Mobile ma prawdziwy internet bez limitu jest tylko obcięcie prędkości do 20 Mb/s, 60 Mb/s lub bez limitu MAX ile daje sieć w danym momencie i to zależy od ceny. 

3.Zasięg play jest mizerny jak wiadomo tym bardziej internetu mobilnego który działa tylko na sieci macierzystej play nie ma RK jak telefony po za tym tam każda oferta ma limit 100 GB a później prędkość 1 Mb/s

Edytowane przez piotrzet23

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
under555   
Otrzymana reputacja: 7
under555

Chyba chodzi o LTE CAT 6 - dobrze rozumiem? 

Oraz o jakieś posiadanie trzech pasm.

Kurcze, właśnie Play mi się podobal bo mam teraz taką opcję,ze zależy mi, żeby wziąć na maxa dużo dobrego sprzętu, który dalej sprzedam szybko i wyjdzie mi to pod pewnym sensem spoko.

W Play wychodzi 200 miesięcznie przez 2 lata (połowę nie ja płacę) a dostaję Lapka Acera czy Asusa do gier + Pada + router - za 3300-3600zł na szybko to sprzedam dalej.

Apropos T Mobile i Plusa mam same złe skojarzenia... żadnego dobrego w sprawie zasięgu.

To ja już nie wiem sam :(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 183
piotrzet23

@under555

Kup kartę prepaid T-Mobile i sprawdź. Jeśli chodzi o całą Polskę to na pewno o wiele lepiej niż play do tego przynajmniej masz bez limitu prawdziwe a nie jak w play 100 GB chociaż ostatnio to i ludzie narzekają że prędkość spada po 50 GB

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lukiin09   
Otrzymana reputacja: 26
lukiin09

Ja po przejściu z zwykłych routerów do 100 lub do 150 nie widzę różnicy po przejściu na 300 model b525 np, prędkość jest ta sama, może lepiej to działa w większych miastach.. Testowane w plus i orange

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.