Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Rozwiązany

jojo87   
Otrzymana reputacja: 0
jojo87

Czekam na kuriera z moim pierwszym telefonem z Androidem, mam kilka pytań.

1. Jeszcze mam Nokię Lumia 620, jak przenieść kontakty i SMS-y na nowy telefon? Na stronie internetowej konta Microsoft jest opcja wyeksportowania kontaktów do pliku CSV, można będzie posłużyć się nim do wczytania ich na konto Google ale finalnie trafiały do telefon? A co z SMS-ami?
  2. Wraz z telefonem dostanę przezroczyste gumowe etui, sprzedawca twierdzi, że dzięki niemu telefon pewniej leży w dłoni i dodatkowo stanowi ono jeszcze ochronę przed upadkiem. A co z tematem grzania obudowa, w szczególności podczas ładowania? Może lepiej zakładać to etui przy wychodzeniu z domu z telefonem?
  3. Tak jak pisałem w temacie z wyborem telefonu, odblokowywanie telefonu przy pomocy odcisku palca jest dla mnie ciekawe, ale do tej pory nie korzystałem z takich rozwiązań i mam tutaj jedno pytanie. Jeżeli będę chciał korzystać z tego rozwiązania to będę musiał się zdecydować na odblokowywanie przy pomocy jednego konkretnego palca? Czy może mógłbym korzystać zarówno z kciuka jak i palca wskazującego, kiedy akurat będzie mi wygodniej? 
  4. Podobno moja przyszła Nokia ma już najnowszego Androida, ale prędzej czy później nadejdzie okazja jego kolejnej aktualizacji. Ogólnie to w temacie aktualizacji telefonów nie jestem "zielony" ale nie w temacie Androida, to mógłbym dostać kilka sugestii odnośnie aktualizacji? Odbywa się to przez WiFi czy po kablu na komputerze? Lepiej jest podłączyć telefon do ładowarki podczas aktualizowania? Jakieś inne podpowiedzi.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
p500   
Otrzymana reputacja: 7
p500

1. Tak eksportujesz kontakty do pliku csv najlepiej na karte sd jezeli jest taka mozliwosc. O eksportowaniu smsow nie slyszalem bo po co. Ale mysle ze to jest do zrobienia.

2. etui nie wplynie negatywnie na grzanie telefonu. od zawsze mialem telefony w gumach i nic im sie dzialo. teraz mam dwie nokie 6 tez w gumach. Nokia jest z aluminimum wiec dodatkowo lepiej odprowadza cieplo bo to metal.

3. Ogolnie mozesz wylaczyc odcisk palca, ale to super ulatwienie sam sie przekonasz. Mozesz sobie zapisac nawet odcisk palca u nogi. Telefon pamieta kilka palcow ja mam trzy rozne teraz za kazdym razem wykrywa bez problemow jaki to palec.

4.auktualizacje beda przebiegac u Ciebie automatycznie wyskoczy komunikat ze sa gotowe do pobrania klikasz i sie robi samo wszystko bez utraty danych itp. Aktualizacje mozesz robic albo przez wifi albo siec komorkowa (transmisja danych) jezeli nie masz pakietu GB to polecam tylko przez wifi. wszystko sie robi automatycznie.

• Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jojo87   
jojo87

@p500 , a więc tak:

1. dobrze rozumiem, wystarczy, że pobiorę CSV ze strony Microsoftu, wrzucę go na kartę pamięci, którą umieszczę w telefonie i on wczyta z tego kontakty?

2. ale skoro obudowa Nokii 6 działa jak radiator to przecież musi oddać ciepło na zewnątrz, więc logicznie rzecz biorąc pakowanie telefonu w gumowe etui nie powinno być dobre.

3. fajnie, że można dodać do odblokowywania odciski kilku palców.

4. po WiFi - to dobrze, ale mam nadzieję, że chociaż proces aktualizacji sam nie startuje ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
p500   
p500

1. na androidzie w sumie to jest plik .vcf wiec nie dam pewnosci ze odczyta csv. Mozna tez importowac kontakty z karty sim. sa konwertery online

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=gcoKWvbADorg6ASW-pvoCw&q=csv+to+vcf&oq=csv&gs_l=psy-ab.1.2.0i131k1j0l9.488.2217.0.5734.3.3.0.0.0.0.160.356.1j2.3.0....0...1.1.64.psy-ab..0.3.354....0.h32UqN1AveA

2. Nie masz co sie obawiac przegrzania, od lat stosuje gumy na swoje telefony i nie ma odparzania lakieru itp. Jezeli masz etui od nokii originalne to tym bardziej nie masz co sie martwic. sa rozne etui od gum po plastik skory cos wybierzesz.

3. :D

4. proces wystaruje jak mu pozwolisz. ( wyskocza komunikaty ze sa dostepne aktualizacje) mozna tez wylaczyc szukanie aktualizacji w opcjach programistycznych.

• Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jojo87   
jojo87

1. Wolałbym z tego nie korzystać, konta w SIM może mieć podany tylko 1 numer (i nic wiecej) i opis z bodajże kilkunastoma znakami. Czyli bądź co bądź straciłbym całe/części opisów, dodatkowe nr telefonów i inne informacje. I co z SMS-ami, da radę je przenieść?

2. Nie wiem jakiej produkcji jest to etui, oryginalne pewnie nie zawiera żadnego oznaczenia.

edit:

Sprawa z przeniesieniem kontaktów już nie jest aktualna. Jeszcze w Lumii 620 musiałem mieć włączoną synchronizację kontaktów bo część (jakaś starsza) trafiła na moje konto Google. Ale i tak dodałem jakąś tam aplikację do Nokii 6, dzięki niej zapisałem kontakty do pliku VCF w telefonie i później z niego mogłem je dodać do systemowej aplikacji kontakty.

A co z SMS-ami, ktoś wie czy i jak można je przenieść?

Edytowane przez jojo87

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
p500   
p500

Czytalem na google i jest to do zrobienia ale troszke jest zabawy. Masz az tak wazne te smsy ?

Sa tez aplikacje na android ale nigdy tego nie robiłem z lenistwa wiec nie mam jak pomoc bardziej. Windows phone troche utrudnił wspolprace z androidem.

https://www.#######/jak-przeniesc-wiadomosci-sms-z-windows-phone-do-androida/n/9530/

• Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jojo87   
jojo87

Przejrzałem ten poradnik i niestety trzeba płacić za aplikację do martwego systemu, więc sobie to daruję.

Z kilkoma sprawami sobie poradziłem ale jeszcze mam kolejne pytania.

5. Jak dodać “.pl” do końcówek domen pod kropką?

6. Telefon sam wysłał mi kilka SMSów pod nr 8012 o treści “DCB:”, po dwukropku było sporo różnych znaków. Z tego co się zorientowałem to dotyczyły one płatności w Google Play przy pomocy nr telefonu, racja? Jak wyłączyć automatyczne wysyłanie takich SMSów albo aby one wysyłane po moim potwierdzeniu?

7. Jak zrobić aby aplikacja Google była dostępna tylko przy przytrzymaniu przycisku Home (aby nie było jej przy przesunięciu w prawo kiedy jestem na 1 ekranie)?

8. Dlaczego nie ma opcji podświetlania przycisków systemowych w ciemnościach?

9. Mogę odbierać/wysyłać SMSy i rozmawiać ale o dziwo w “Stan karty SIM” mam podane: “Data: nie działa” (przy “Stan usługi”), “Stan sieci komórkowej: rozłączona” i “Mój numer telefonu: nieznane”. Tak powinno być?

10. Są darmowe aplikacje/gry, które do instalacji wymagają podania środka płatności. Po co?

11. Menedżer plików - dlaczego dostępny jest tylko w Ustawienia >> Pamięć >> Przeglądaj? Przecież to tak naprawdę aplikacja Pobrane, sęk w tym, że jak ją uruchomię z pulpitu to nie mogę wybrać takiego widoku.

12. Android 8 - kiedy będzie miał premierę a może już miał? Na jednej stronie czytałem jego recenzję (po testowaniu) a tymczasem u mnie jest ciągle 7 i aktualizacji nie widać.

13. Szybkie ładowanie - bez żadnych problemów można używać innej ładowarki sieciowej i kabla USB? Czy może po użyciu innego zestawu szybkie ładowanie nie będzie działać?

edit: wykreśliłem rzeczy z którymi już sobie poradziłem.

Edytowane przez jojo87

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mati_mat   
Otrzymana reputacja: 1
mati_mat

Witam!

Ja podepnę się pod temat i mam pytanie do NOKIA 6 a dokładnie o zapiysywanie kontaktów.

Wcześniej mam drugi telefon Huwawai P8 lite i tutaj jest sprawa prosta. Zapisuje nowy kontakt i przed zapisaniem mam wybór gdzie mam zapisać kontakt. pamięć telefonu, pamięć karty, karty SIM, google.

W NOKIA 6 po uruchomieniu po uruchomieniu się telefonu (nowe włączenie) od razu ustawiłem konto na gmailu. Zapisanie kontaktu od razu zapisuje na koncie google. Nie ma możliwości wybrać opcji zapisu na telefon, kartę pamięci, SIM itp.

Zrobiłem test i zresetowałem telefon do usawień fabrycznych i jeszcze raz dokonałem ustawień bez zapisania konta google.

Po dodadaniu kontaktu zapisał się na telefonie (nie było innej opcji).

Następnie ustwiłem gmaila. Dodałem kolejny kontakt i ten znów zapisuje się na koncie google bez możliwości wyboru zapisu na telefonie czy karcie. Logując się na komputerze na gmailu tam jest ten kontakt ale tego pierwszego nie ma.

Jak zrobić żeby można było kontakty zapisywać tylko na telefonie?

Sytuacja taka, że chcę na telefonie służbowym zapisywać kontakty służbowe ale używać tylko skrzynki gmail prywatnej.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam!

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
the_naturat_com   
Otrzymana reputacja: 1003
the_naturat_com

@mati_mat pokaż okno dodawania kontaktu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jojo87   
jojo87

@the_naturat_com , czy ja mógłbym poprosić powyższego moderatora o wydzielenie tego do nowego tematu? Po co złożyłem raport? Po to aby moderator go olał? Założyłem swój temat aby mieć powiadomienia na maila o odpowiedziach w sprawach, które mnie interesują a nie innego użytkownika.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.