Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

xxxBrowarekxxx

Przeniesienie numeru z Orange do play - note 8

Rozwiązany

xxxBrowarekxxx   
Otrzymana reputacja: 34
xxxBrowarekxxx

Witam, chce uciec z orsnge z powodu kłopotów z zasięgiem, mam ok 110dbm w domu i miejscu pracy gdzie na karcie play bądź plusa mam ok 70-80 w tych miejscach. Bateria mi leci w oczach. W marcu kończy mi się umowa, do play mogę przejść już teraz, a do plusa i tmobile bym musiał poczekać jeszcze z 2tyg,bo tam okres wynosi 4miesiace. Telefon jaki mnie interesuje to note 8.

Play wygląda to tak: telefon za 549zl i abonament 240zl przez dwa lata, tu dostaje druga kartę 100gb neta, bo w podstawie jest 10gb,czyli za mało. Potrzebuję minimum 20gb. Teraz pytanie czy ta druga karta, która będzie tylko do neta nie będzie zjadać baterii dużo szybciej?

Plus: telefon za 499zl, wszystko za darmo, 20gb neta, więc raczej by wystarczyło, jak przekrocze to mogę dokupić bodajże za 15zl 10gb. Abonament 69zl + za tel 159msc raty.

T-mobile: 1689zl na start i 180zl miesięcznie, wszystko za darmo, internetu nie wiem ile tam jest, 100gb pewnie.

Która oferta by była najlepsza? Czy lepiej poczekać z miesiąc aż trochę zejdzie not z ceny?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 174
piotrzet23

T-Mobile ma 10 GB internetu a play dodatkowa karta to dodatkowe koszty. A na co ci ten internet potrzebny? Bo jak widać z tych co podałeś play cały koszt to 6300 tmobile wychodzi 300zł taniej ale i masz w standardzie aplikacje bez limitu plusa bym odpuścił internet ostatnio słabo działa zresztą w play nie lepiej chyba że u ciebie jest ok

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
xxxBrowarekxxx   
xxxBrowarekxxx

Dużo siedzę na yotube, czasami jakiś meczyk jak jestem po za domem itd. Z plusie wychodzi 4300zl jak liczyłem. Oczywiście sam tel.

W play i plusie zasięg mam lepszy u siebie w mieście niż w Orange, tylko że bardzo dużo osób narzeka na play i trochę się boję, chociaż znajomi mają to sobie wszystcy chwala, ale wystarczy wejść na fp play'a i każdy ciśnie ich.. Może na święta będą jakieś promocje, bo teraz mam s7e i płace za niego z ratami za tel 160zl i nie wiem czy się Opłaca dokładać do nota 70/80zl miesięcznie.

W play po przekroczeniu 10gb zwalnia do 1mb, a w plusie po przekroczeniu 20 do pół MB/s.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
piotrzet23

W do T-Mobile masz 10 GB później aplikacje no limits ale np dla yt za 15 zł możesz wykupić pakiet i masz prawdziwy no limits

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
Otrzymana reputacja: 247
rakers

Sprawdź chłopie u siebie zasięg T. Bo skoro Orange masz słaby sprawdź dobrze T. Bo już widzę oferty łykasz jak kaczka chleb. Sprawdź plusa i Play. Poziomy sygnałów. Masz karty testowe. Potem sobie cyrograf wybierzesz jaki chcesz. I tu też dobrze popatrz bo masz kilka ofert z dala od Orange i T.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
piotrzet23

@rakers

Ale jaki problem kupić na 14 dni np z T-Mobile i później zwrócić. W T-Mobile będzie trudno sprawdzić gdyż większość ofert ma limit 15/15 i nie będą miarodajne wyniki

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
rakers
Napisano (edytowane)

A po co kupować jak można kartę pre paid wziąć i sprawdzić.

Ty zaproponujesz abo z możliwością zwrotu, ja kartę sim darmową albo kupioną w kiosku. Jak T będzie miało zasięg LTE  i karta osiągnie 15 Mb/s wtedy wiadomo będzie że nie będzie miał T problemu z zasięgiem. Jest to tańsza metoda weryfikacji zasięgu w mojej ocenie i nie wiąże ryzyka.

Edytowane przez rakers

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
xxxBrowarekxxx   
xxxBrowarekxxx
Sprawdź chłopie u siebie zasięg T. Bo skoro Orange masz słaby sprawdź dobrze T. Bo już widzę oferty łykasz jak kaczka chleb. Sprawdź plusa i Play. Poziomy sygnałów. Masz karty testowe. Potem sobie cyrograf wybierzesz jaki chcesz. I tu też dobrze popatrz bo masz kilka ofert z dala od Orange i T.

Sprawdzałem startery z play i plusa, mam dobry zasięg, tu i tu w sumie taki sam. T odpada raczej, bo wersja jest bez dual sim i chcą 2000zl na start.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
rakers

Zwróć uwagę czy Play nie jest u Ciebie na zasięgu Plusa (zalogowany do Plusa). Bo na zasięgu Plusa, karcie Play wtedy będziesz miał ograniczenie do 3 Mb/s.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
xxxBrowarekxxx   
xxxBrowarekxxx

Speedtest na szybko jak sprawdzałem było koło 25mb.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.