Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

bartekc00

[OnePlus 5T] Bateria - dyskusja ogólna i statystyki

Rozwiązany

sqner   
Otrzymana reputacja: 147
sqner

Usuń pożeracze bateri albo zastąp choć alternatywą to co się da. Fb w przeglądarce, messenger lite. Słuchanie muzyki po bt chyba nie nalicza czasu na ekranie a bateria ucieka.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dyma   
Otrzymana reputacja: 1
Dyma

Na czym dokładnie polega ograniczanie aplikacji w trybie optymalizacji baterii? Jakiego typu aplikacji lepiej nie optymalizować?
Duże różnice pod względem baterii są w trybach lokalizacji, macie jakiś domyślny czy zmieniacie w zależności od sytuacji?
Trochę ogólne pytania ale ostatni rok/dwa na poprzednim tel ciąłem wszystko jak leci żeby bateria trzymała dzień więc mam zaległości :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ament   
Otrzymana reputacja: 55
Ament

@Dyma w trybie optymalizacji aplikacja nie odswieza danych w tle takze nie bedziesz dostawal z niej zadnych powiadomien.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rain86   
Otrzymana reputacja: 9
rain86
Napisano (edytowane)

@Ament

Mam tryb optymalizacji dla wszystkich swoich zainstalowanych aplikacji (ten podstawowy tryb optymalizacji). Nie mam problemów z żadną z aplikacji i otrzymuję powiadomienia ze wszsytkich - Messenger, Keep, Kalendarz, Yanosik, DI.fm (działa bez problemu po wygaszeniu wyświetlacza).

Edytowane przez rain86

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ament   
Otrzymana reputacja: 55
Ament

@rain86 zgadza sie, pomylilo mi sie z ta druga opcja tj. Battery saver - bo w przypadku tej na pewno wszystko przechodzi do uspienia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rdy   
Otrzymana reputacja: 79
rdy
2 godziny temu, Dyma napisał:

Na czym dokładnie polega ograniczanie aplikacji w trybie optymalizacji baterii? Jakiego typu aplikacji lepiej nie optymalizować?
Duże różnice pod względem baterii są w trybach lokalizacji, macie jakiś domyślny czy zmieniacie w zależności od sytuacji?
Trochę ogólne pytania ale ostatni rok/dwa na poprzednim tel ciąłem wszystko jak leci żeby bateria trzymała dzień więc mam zaległości :)

Optymalizacja polega na tym, że jak nie będziesz korzystał z apki przez jakiś czas, to zostanie ona uśpiona w doze i do momentu w którym do niej nie wejdziesz nie dostaniesz żadnych powiadomień. Widać to dobrze na przykładzie gmaila który ma to chyba włączone domyślnie, bo po nocy czasem nie dojdą maile i trzeba ręcznie odświeżyć

Między oszczędzaniem baterii a wysoką dokładnością są różnice, całkiem spore

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dyma   
Otrzymana reputacja: 1
Dyma

Czyli jak używam Llama (wiem, że nie rozwijają już jej, ale dla moich zastosowań jest najwygodniejsza) to lepiej wyłączyć jej optymalizację? U mnie to kwestia włączenia wifi oraz zarządzania dźwiękami w zależności od lokalizacji.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
JestemAbdul   
Otrzymana reputacja: 33
JestemAbdul

Nic takiego nie mam, że muszę cokolwiek odświeżać ręcznie, i na żadnym nie miałem z Marshmallow i Nougat. Zmniejsza się tylko częstotliwość wybudzania i synchronizacji, im dłuższy czas bezczynności tym większe odstępy. Rano jak wybudzę to mam odebrane albo dochodzi co brakowało.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sthEn   
Otrzymana reputacja: 12
sthEn
Napisano (edytowane)

Do du*y ta bateria, wolę już swoje 2h SoT w Nexusie 5 :) Miałem z 3h podróży autem z BT i Spotify. Bez tego 6-7h SoT pewnie bez problemu do wyciągnięcia. Jestem ZACHWYCONY.
ad7116bb6cf4bac4df7fbd183c3148ea.jpgbc04bf4d990759ff59f651b0c5e91060.jpg

EDIT.

Ostatecznie skończyłem na ~6h20min :) ZACHWYCONY jak już wspomniałem.

Edytowane przez sthEn

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rdy   
Otrzymana reputacja: 79
rdy
11 godzin temu, JestemAbdul napisał:

Nic takiego nie mam, że muszę cokolwiek odświeżać ręcznie, i na żadnym nie miałem z Marshmallow i Nougat. Zmniejsza się tylko częstotliwość wybudzania i synchronizacji, im dłuższy czas bezczynności tym większe odstępy. Rano jak wybudzę to mam odebrane albo dochodzi co brakowało.

No właśnie, jak wybudzisz. Jak nie wybudzisz to nic nie dojdzie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.