Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

bartekc00

[OnePlus 5T] Pierwsze wrażenia, opinie posiadaczy

Rozwiązany

dziamot   
Otrzymana reputacja: 175
dziamot

właśnie czytałem że oficjalne ma 0,6mm grubości i jest kicha. Na początku trochę żałowałem że nie zamówiłem go razem z telefonem ale po opiniach na forum oneplus to nawet dobrze się stało. Zamówiłem na ali szkło ale chyba wrzucę go w szufladę i będę jechał na oryginalnej foli tak długo jak się da. Czekam aż coś nowego ciekawego wymyślą bo na OP3 też nic nie było co by mnie zadowalało i chroniło cały ekran  

dodana zawartość

@Zane  Jak ci do dotrze i założysz to wrzuć tu jakieś fotki jak to wygląda:thumbup:

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
atlantik24   
Otrzymana reputacja: 4
atlantik24

Właśnie się nim bawię od 2h. Dzisiaj przyszedł z USA. Przesiadka z xiaomi mi6. Powiem tylko tyle WoW. Było warto jak na pierwsze wrażenie

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shortez   
Otrzymana reputacja: 14
shortez

Mój drugi OnePlus, pierwszym był 2, po którym nieco zrazilem się w związku z  aktualizacjami a oprócz tego to nie miałem najmniejszych zastrzeżeń jednak mimo to przez dłuższy czas mówiłem sobie że to ostatni OnePlus jaki kupiłem... Do momentu przedstawienia 5t. Coś idealnie pomiędzy iPhone, LG G6 a Samsungiem s8, co dla mnie jest niemal idealnym połączeniem. Jedyne czego bym życzył w nim to obiektywu szerokątnego i byłby najlepszym telefonem jaki jest na rynku (cena / jakość / możliwości).

Mimo wszystko, używam już 3 dzień i jestem pod niesamowitym wrażeniem, ładownie telefonu jest po prostu niemożliwie szybkie, system jest bardzo płynny i szybki, wszystko działa idealnie. Ekran - bajka, chyba już nie wrócę do ips, duże możliwości kalibracji, skalowanie systemu jest po prostu najlepsze na rynku, taki LG G6 strasznie marnuje potencjał przez swoje beznadziejne zaprojektowanie, nakładka jest w nim niedopracowana, a przycisk "usuń wszystko" w aplikacjach w tle to jakaś pomyłka roku, po tygodniu cieszyłem się że miałem wadliwy model i oddałem go do zwrotu i po 2 miesiącach zamówiłem obecnego op5t który wynagrodził te męki.

Aparat jeszcze w pełni nie przetestowany, szału nie ma przez brak ois, mimo to jest całkiem w porządku, najbardziej cieszy mnie duża elastyczność plików raw w porównaniu do op2, jest poprawa w odzyskiwaniu cieni i rozjaśnień które nie są już różowe. Także, czekam na aktualizację usprawniające aparat, powinni wreszcie zrobić porządek z drugim aparatem który jest bez sensu i marnuje się kompletnie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marcin   
Otrzymana reputacja: 118
Marcin

Mam 5t od poniedziałku.
Przesiadłem się z S8+ tylko dlatego, że denerwował mnie zagięty ekran. Nie spodobało mi się to. Bardzo nie miałem innej alternatywy. Myślałem nad Mate10pro, Note8 ale to wszystko cena kosmos.

Miałem wcześniej OP2 i OP3. OP5 w ogóle mnie nie zainteresował bo w sumie w porównaniu z OP3 nic bardzo nowego nie wprowadzili. W 5t dali inny ekran, niby lepszy aparat, więc postanowiłem kupić. Odniose się odrazu do aparatu. Często nie używam, więc nie będę się wypowiadał ale HTC U11 czy S8+ robią zdecydowanie lepsze zdjęcia niż 5t.

Natomiast jeśli chodzi o szybkość działania - bajka. Tu akurat wszystkie tel bije na głowę. Jak dostałem 5t to jeszcze go nie włączając, uśmiech pojawił się na mojej mordzie. OP mają coś, co mi się podoba. Na pewno z 5t pozostanę na dłużej. Jak na razie nawet nie myślę i odblokowaniu bootloadera bo nie widzę sensu a tym bardziej dlatego, że używam android pay. Również niczego mi w nim nie brakuje. Polecam każdemu kto się zastanawia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
atlantik24   
atlantik24

Zdjęcie z głębią ostrości, 4:3 i 18:9 tryb auto, HDR auto8df8cccc8bc285f5a472aaec2c7fd649.jpgbe62fe6f44c65b08c2b287891441e4dd.jpg906f55e4303a0543de0a51c76212d794.jpg

dodana zawartość

...568ccb153ac61c5da71f9d31558c7f7a.jpg

dodana zawartość

Zdjęcie z głębią ostrości, 4:3 i 18:9 tryb auto, HDR auto8df8cccc8bc285f5a472aaec2c7fd649.jpgbe62fe6f44c65b08c2b287891441e4dd.jpg906f55e4303a0543de0a51c76212d794.jpg

dodana zawartość

...568ccb153ac61c5da71f9d31558c7f7a.jpg

020c1375155dfd73e34d2fae1345daae.jpg

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ryumari   
Ryumari

Swojego 5t użytkuję od czwartku, więc póki co świeża opinia, bez zagłębiania się. Przesiadka z M8.

Telefon jest niemożliwie szybki, coś pięknego. Zawsze kładłem nacisk na płynność działania, we wszystkich urządzeniach, więc padło na 5t - nie zawiodłem się. Jak już wspomniał ktoś wyżej, ładowanie telefonu strasznie szybkie. Podłączam rano na 40min i wystarcza na cały dzień intensywnego użytkowania. W weekend podładuję do 100% i sprawdzę ile wytrzyma dokładnie. Pierwszy raz użytkuję OxygenOS ale bardzo mi się spodobał - zawsze rootowałem swoje telefony i doporowadzłem do jak najczystszych wersji żeby usprawnić szybkość, tutaj póki co tego nie będę musiał robić. Spodobał mi się również tryb czytania, ekstra sprawa jeśli ktoś czyta ebooki na telefonie.

Oczywiście jak już wiele razy wspomniano - apart nie jest zbyt dobry, ale dla mnie nie był to dealbreaker, bo używam aparatu w telefonie sporadycznie. Zmodyfikowana apka GCam z xda poprawia jakość zdjęć mocno zauważalnie, więc mam nadzieję, że devi wkrótce poprawią to również w stockowej aplikacji.

Podsumowując - jestem mega zadowolony z telefonu, zwłaszcza za tą cenę. Teraz czekam na etui od Spigen'a i muszę się rozejrzeć za jakimś szkłem, bo to z pudełka strasznie się "palcuje".

Pozdrawiam.

• Piwko! 1
  • Lubię to! 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
arus082   
Otrzymana reputacja: 180
arus082

Mam OP5T od wczoraj. Nie wiem czemu tak oceniacie aparat 5T, zdjęcia w dość dobrym świetle wychodzą co najmniej dobre :)

A mam porównanie, bo wcześniej był HTC U11 i S7 Edge. Jest różnica, ale nie jakaś kolosalna.

Szybkość działania i trzymanie apek w tle to mistrzostwo, w w/w modelach to mnie bardzo denerwowało (jeden z powodów do przesiadki na 5T) i pod tym względem się nie zawiodłem.

Ekran bajka, idealna wielkość, tryb czytania ułatwia sprawę.

Bateria, SOT wczorajszy to jakieś 4.5h, więc nie jest super, ale zawsze z OP mam ten problem, że przez pierwszy tydzień słabiej trzyma, a potem jakby się "uformowała"(?)

Dźwięk troszkę po U11 mnie zawiódł, ale to chyba normalne bo 97% telefonów nie ma pod tym względem podjazdu do U11. Ale już zamówiłem super słuchawki i zobaczymy co na nich da się wycisnąć :)

Ogólnie jestem mega zadowolony, polecam z całego serca.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rdy   
Otrzymana reputacja: 74
rdy

Na XDA piszą że beznadziejne zdjęcia to kwestia nie aparatu a softu, a konkretniej apki. Podobno przy używaniu gcama z pixeli fotki są już bardzo dobre

Do mnie juz idzie 5t 128GB, przekonam się czy warto było czy jednak trzeba będzie odsyłać

Edytowane przez rdy

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
atlantik24   
atlantik24
Na XDA piszą że beznadziejne zdjęcia to kwestia nie aparatu a softu, a konkretniej apki. Podobno przy używaniu gcama z pixeli fotki są już bardzo dobre
Do mnie juz idzie 5t 128GB, przekonam się czy warto było czy jednak trzeba będzie odsyłać
Jak odpalić ta aplikacje? Sklep Play czy jakieś modyfikacje?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rdy   
Otrzymana reputacja: 74
rdy

na xda gdzieś są linki, to jest port, wiec ręcznie musisz wgrać

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.