Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

[Wideo] Wgrywanie Androida 2.3.7 do XPERIA X8 (Root + xRecovery) GingerXperia/GingerDX

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
680 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kzabost

• 54 postów
  • Telefon:Krüger&Matz Drive

• Firmware:4.1

Napisano 21.11.2011 - 18:13

Witajcie.
Chciałbym wam wszystkim zaprezentować mój poradnik wideo pt.
Wgrywanie Androida 2.3.7 do XPERIA X8 (Root + xRecovery) GingerXperiaV13

http://www.youtube.com/watch?v=VONr7v4o1Bs

Na filmiku jest pokazane wszystko od podstaw. Rootowanie, instalowanie xRecovery oraz wgrywanie Romu GingerXperiaV13. Mam nadzieje że się przyda ;)
Kilka dni temu samemu postanowiłem zmienić swojego dotychczasowego Andka 2.1 na jakiś nowszy, trochę poczytałem i udało się, zainstalowałem i wszystko działa. A więc postanowiłem nagrać krótki poradnik, mam nadzieję, że się przyda.
Wszystkie wersje GingerXperii jak i GingerDX możemy wgrać tym oto właśnie sposobem

Moje osobiste przekonanie jest takie, że najlepszym romem, który działa na stockowym Kernelu jest GingerDX, obecna wersja 022.
Przy GingerXperii miałem problemu z ładowaniem ikon menu po 2 tygodniach użytkowania.

SuperOneClickv2.1.1-ShortFuse.zip

GingerXperiaV24B.zip

GingerXperiaV25 - edycja specjalna

GingerDX.v021.zip

GingerDX.v022.zip

GingerDX v023, v024, v025, v026, v027, v028,

Gdyby ktoś miał problem z wgraniem Romu, np Telefon nie uruchamia się po napisie "Sony Ericsson" i nie działa xrecovery, lub chce wrócić do standardowego Androida 2.1.
To przedstawiam swój inny poradnik: TUTAJ
http://www.youtube.com/watch?v=KOTp4FPCZC0

Użytkownik kzabost edytował ten post 20.07.2012 - 15:08
aktualizacja linków GingerDX

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   djtimon89

• 3180 postów
  • Telefon:Szajsung Galaxy S5

• Sieć:Play

• Firmware:5.0

Napisano 21.11.2011 - 18:28

przenoszę do odpowiedniego działu...

#3 OFFLINE   kzabost

Autor tematu
  • 54 postów

Napisano 21.11.2011 - 18:36

przenoszę do odpowiedniego działu...

Myślałem, że dział "Tutoriale" jest od tutoriali, ale jak widzę myliłem się.
no tak... administracja wie lepiej.

#4 OFFLINE   Terrqge

• 1570 postów
  • Telefon:s3 lte, sola

Napisano 21.11.2011 - 18:42

Tak, administracja w tym przypadku wie lepiej i tak, myliłeś się.

A to z prostego powodu. Dział tutoriale jest przeznaczony dla tutoriali ogólnie androidowych, poradniki które są kompatybilne z większością telefonów, a nie tak jak w tym przypadku tylko z X8ką. Dla x8ki jest osobny dział i jak być może już zauważyłeś to właśnie tutaj są wszystkie poradnik dotyczące właśnie tego modelu Xperii, wyobraź sobię gdyby wszystkie videotutoriale do wszystkich telefonów były w dziale Tutoriale. Ciężko byłoby cokolwiek znaleźć. A tak to, użytkownik wchodzi w dział swojego telefonu i juz widzi, czy jest jakiś videoporadnik czy nie. Tutaj w dziale Romy i Modyfikacje mamy podobny, nieco starszy, opisywane jest wgrywanie bodajże MiniCM6.

Co do poradnika. Nie oglądałem całego, ale wydaje mi się, że bardzo dobrze zrobiony. Wszystko ładnie wytłumaczone. Jednak co do samego sposobu rootowania i wgrywania busyboxa i recovery ja tam preferuję x8toolbox. Wystarczy zainstalować sdk, a potem 2 minutki i mamy roota, busyboxa i nawet dual recovery (xrecovery lub cwm do wyboru). :)
Dołączona grafika

#5 OFFLINE   kzabost

Autor tematu
  • 54 postów

Napisano 21.11.2011 - 18:58

Dobrze, zwracam honor, myślałem że dział Tutoriale jest przeznaczony do wszelkiego rodzaju tutoriali na każdy model telefonu. Ale skoro jest taki podział to okej, nie mam nic przeciwko.

Innych sposobów rootowania nie testowałem, ten był pierwszym którego znalazłem, był prosty i w miarę skuteczny, bo początkowo były niewielkie problemy. Więc przedstawiłem właśnie ten.

#6 OFFLINE   peh

• 96 postów
  • Telefon:Sensation XE

• Firmware:4..0.3

Napisano 29.11.2011 - 21:39

Do autora: jak sprawuje się ten ginger, zwiechy mulenie itp ?? powiedz coś więcej, jakas alternatywa na tę chwile ??

#7 OFFLINE   Banzai

• 14 postów
  • Telefon:Xperia L

Napisano 29.11.2011 - 22:16

Co prawda nie jestem autorem ale wgrałem go na swoją X8 i jestem zadowolony z telefonu.Nie wiesza się,nie muli.Wszystko chodzi tak jak powinno.

#8 OFFLINE   peh

• 96 postów
  • Telefon:Sensation XE

• Firmware:4..0.3

Napisano 30.11.2011 - 13:43

A czy będzie odczuwalna róznica bo aktualnie siedze na stockowym 2.1 i nie wiem czy jest sens przesiadki.

#9 OFFLINE   tomaszj2

• 656 postów
  • Telefon:SM-G357FZ

Napisano 30.11.2011 - 14:10

Czekaj cierpliwie do andka http://forum.android...x8-v003-114690/ to będzie duży skok w działaniu naszej x8

#10 OFFLINE   Necronomicon93

• 10 postów
  • Telefon:X8, P1i

• Kernel:Alfs v06

Napisano 30.11.2011 - 15:54

Mam pytanie, dosyć proste, ale jednak wole zapytać. Jeżeli mam inny rom, i chcę wgrać ten, to co muszę zrobić ? Nagrać go po prostu, czy wgrywać podstawowego andka 2.1 ?