Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Gracek112

Praktyczne porównanie Android'a i iOS

Rozwiązany

Gracek112   
Otrzymana reputacja: 30
Gracek112

Witam, jestem na etapie pisania pracy magisterskiej, tematem jest porównanie systemów operacyjnych na urządzeniach mobilnych. Część teoretyczną mam już opracowaną. Pozostaje kwestia części praktyczej. Nigdy nie pracowałem z ios. Chciałbym porównać np. S8 z Iphone 8. Macie pomysły na testy porównawcze pod względem technicznym/software? Pomijam benchmarki. Pozdrawiam

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marucins   
Otrzymana reputacja: 4
Marucins
Napisano (edytowane)

Szykuje się świetna praca - jak obecnie ponad połowa, teoretyczny bełkot ;) (było trzeba jechać "na ogórki", zarobić kilak tysi, zapłacić za napisanie i mieć czas dla siebie)

Ale do rzeczy: wielozadaniowość, działanie aplikacji w tle, system powiadomień, zabezpieczenie i aktywacja telefonu (usługa iCloud, itd.), blablabla

Najgorzej że twoja praca to sama teoria. Gdyż porównujesz system na papierze do drugiego systemu, który jest na papierze, a jak wiemy tam wszystko działa bez zarzutu - utopijny scenariusz. A farmazony jakimi nas karmią producenci (tutaj przoduje Apple - https://developer.apple.com/ios/) powinny się wylewać z takiej pracy. Najlepiej zacznij od przeanalizowania SDK. Poznania głównych funkcji, jak działają i porównania ich do konkurencyjnego (papierowego - SDK) produktu.

Edytowane przez Marucins

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.