Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

rakers

Wybór sieci ma wpływ na zurycie baterii w telefonie. Czy to prawda? opinie, ogólne.

Rozwiązany

rakers   
Otrzymana reputacja: 266
rakers

Mam kilka telefonów, mieszkam w Warszawie w centrum i nad zalewem zegrzyńskim. W momencie, kiedy moim głównym operatorem jest Orange mam wrażenie, że bateria mi leci szybciej w telefonie. W Play i Plus mi schodzi wolniej. Równie dobrze może być to efekt placebo, może się mnie tylko wydawać. A może rzeczywiście budowa Orange ma wpływ na pracę telefonu (częstotliwości, priorytet LTE itp).  

Jak jest u Was? Nie jestem specjalistą w telekomunikacji i mam pytanie do Was czy to może być prawda. Nie chcę rozmawiać czy Play jest gorszy i T mobile lepszy. Chodzi mi tylko o sferę rozwiązania technicznego sieci. Najbardziej jestem ciekaw opinii osób znających telko od strony technicznej. Nie chodzi o lokalne zużycie w miejscu przebywania. Tu wiadomo e jeden op różni się od drugiego.

Edytowane przez rakers

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 183
piotrzet23

@rakers

Wszystko zależy od tego jaki masz zasięg. W play będzie bateria szchodziła najszybciej za sprawą RK. Im mniejszy zasięg tym telefon szuka mocniejszego. Dużo też zależy od konfiguracji sieci a to już jest różnie w różnych częściach kraju. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
Otrzymana reputacja: 266
rakers

Może trochę źle opisałem. Jeśli mam kartę plusa i używam tak samo słuchawki w scenariuszu który opisałem działa mi tel dłużej. Nawet w stanie czuwania są różnice. Plus i Orange chyba mają te same częstotliwości. Nie dyskutuję o ofercie. Nie jest przedmiotem dyskusji.

Edytowane przez rakers

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 183
piotrzet23

@rakers

Częstotliwość nie ma znaczenia o ile korzystasz z tych samych. Tak jak napisałem nie jest to zależne od jednego czynnika. Wystarczy inna konfiguracja nadajnika i już będzie działać to inaczej po za tym liczy się zasięg i jeszcze sporo innych rzeczy 

Edytowane przez piotrzet23

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.