Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

konfiguracja internetu i mms w Play

internetu konfiguracja mms play

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#131 OFFLINE   Mlody85

• 346 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S3

Napisano 08 wrzesień 2011 - 14:06

Mam to samo (nic nie zmieniałem, miałem tak ustawione od włożenia karty do telefonu, telefon kupiony w sklepie, nie brandowany, Samsung Galaxy S Plus). No to testuję:

Data transfer off, WiFi off, Nadajnik Plusa: Po wysłaniu wiadomości pojawia się status "Sending" i tak do usranej śmierci. Po włączeniu Data transfer nic się nie zmieniło.

Data transfer off, WiFi off, Nadajnik Playa: Jak wyżej.

Data transfer off, WiFi on, Nadajnik Playa: Jak wyżej.

Data transfer off, WiFi on, Nadajnik Plusa: Jak wyżej.

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#132 OFFLINE   Mlody85

• 346 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 10:16

Hmm czy to że nie używam APNdroida tylko dane pakietowe wyłączam normalnie w opcjach telefonu ma jakieś znaczeni?

#133 OFFLINE   Toldo

• 1379 postów
  • Telefon:LG G3

• Firmware:Stock 4.4.2 V10l

• Kernel:Stock

Napisano 12 wrzesień 2011 - 13:10

Może mieć. Przetestuj, czy wysyła mmsy jeśli zablokujesz tylko apndroidem, pozostawiając systemowe ustawienie włączone.
LG G3 D855 | Stock Android 4.4.2 V10l | Stock Kernel | GSM 4.4.2

#134 OFFLINE   Mlody85

• 346 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 18:43

Spróbuję jak tylko będę miał chwilę czasu to zainstaluję APNdroida i sprawdzę. Ale wydaje mi się że jak zablokujesz dane pakietowe w opcjach telefonu to blokuje i internet i mmsy a babka z salonu się nie zna. APNdroid blokuje tylko jednego APNa więc to ma prawo działać. Mój kolega który też pracuje w salonie Play powiedział że do mmsów potrzebny jest i internet (a konkretnie pewnie mu chodziło o włączone dane pakietowe).

#135 OFFLINE   kamilk1112

• 73 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S3 LTE I9305

• Firmware:Android 4.1.2

Napisano 15 wrzesień 2011 - 07:39

Witam desire z mam od 2 dni nie mogę wysyłać ani odbierać mmsów a na stronie play nie ma konfiguracji dla mojego modelu telefonu. Dodam że sieć mam play ale na wyświetlaczu pisze plus zazwyczaj wiec zasięg chyba plusa mam.

Jak ustawić te APNy.
Z internetu nie korzystałem play tylko zawsze łączyłem się przez WiFi wiec nie wiem czy działa ale mmsy nie działają.
Jak ustawić to by wszystko działało?

#136 OFFLINE   Mlody85

• 346 postów

Napisano 26 wrzesień 2011 - 10:25

Ustawienia masz opisane parę postów wyżej w odpowiedzi na moje pytanie.

Do mmsów musisz mieć włączony przesył danych. Jeśli chcesz mieć działające mmsy i zablokowany Internet przez GSM to musisz użyć programu typu APNdroid bo w telefonie możesz zablokować/odblokować oba na raz a nie osobno.

#137 OFFLINE   Gierap

• 5 postów
  • Telefon:SE Xperia ARC S

• Firmware:4.0.4

Napisano 27 wrzesień 2011 - 16:11

Do mmsów musisz mieć włączony przesył danych. Jeśli chcesz mieć działające mmsy i zablokowany Internet przez GSM to musisz użyć programu typu APNdroid bo w telefonie możesz zablokować/odblokować oba na raz a nie osobno.

I też coś nie bardzo, galaxy 5, przy włączonym przesyle danych - mms działają, przy wyłączonych nie (wydaje się logiczne skoro wyłącza to mms i internet), ale instaluje APNdroid - wyłączam przesył danych przez niego ( w opcjach telefonu zostaje włączone) i ###### zbita bo mms nie działają identycznie jakbym z poziomu telefonu wyłączył przesył danych >:(

#138 OFFLINE   Jack12b

• 60 postów
  • Telefon:HTC Wildfire ,Sony Xperia P

Napisano 12 październik 2011 - 21:36

Witam.
U mnie na najnowższym cm _buzz 221 jest tak:
Internet:

Nazwa: Play
APN: internet
Proxy: Nieustawione
Port: Nieustawione
Nazwa użytkownika: Nieustawione
Hasło: Nieustawione
Serwer: Nieustawione
MMSC: Nieustawione
Proxy MMS: Nieustawione
Port MMS: Nieustawione
MCC: 260
MNC: 06
Typ uwierzytelniania: Nieustawione
Typ APN: internet
Protokół APN:IPv4
MMSy:

Nazwa: Play MMS
APN: mms
Proxy: Nieustawione
Port: Nieustawione
Nazwa użytkownika: Nieustawione
Hasło: Nieustawione
Serwer: Nieustawione
MMSC: http://10.10.28.164/mms/wapenc
Proxy MMS: 10.10.25.5
Port MMS: 8080
MCC: 260
MNC: 06
Typ uwierzytelniania: Nieustawione
Typ APN: mms
Protokół APN:IPv4

Do tego muszę mieć wączone :Ustawienia -Sieci Komórkowe- Dane w ramingu zaptaszkowane tj włączone
przed wysłaniem mms muszę włączyć przesył danych danych bo przez WiFi nie idą,:)
a przy odbiorze przychodzi powiadomienie "pobierz" i też trzeba włączyć przesył danych i dopiero wtedy się pobiera mms-a.
Trochę to kłoptliwe ale ja akurat tak mam a próbowałem już na różnych romach i różnych ustawieniach
i tylko tak chodzą mi mms-y.
A najciekawsze jest to jak przywrócę orginalny rom 2.2 FROYO z Play to chodzą,ale kiedy na tym systemie dam ustawienia fabryczne
aby wyczyścić telefon ze wszystkich śmieci i ustawię APN-y to już nie ma szans aby wysłać mms-a.

#139 OFFLINE   as!

• 56 postów
  • Telefon:Sony Xperia™ S

• Firmware:Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich

Napisano 31 październik 2011 - 08:30

Witam,
Korzystam z programu handcent.
Gdzie tu jest opcja zmiany konfiguracji?
Chciałbym zmienić ustawienia tak, aby móc wysyłać i odbierać mms'y ale nie wiem gdzie jest "wejść", aby to pozmieniać.
Pozdrawiam,
as!

#140 OFFLINE   Toldo

• 1379 postów
  • Telefon:LG G3

• Firmware:Stock 4.4.2 V10l

• Kernel:Stock

Napisano 31 październik 2011 - 13:32

Wszystkie ustawienia konfiguracji są w ustawieniach telefonu, a nie w aplikacji sms.
LG G3 D855 | Stock Android 4.4.2 V10l | Stock Kernel | GSM 4.4.2

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: internetu, konfiguracja, mms, play