Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Rozwiązany

DjStar   
Otrzymana reputacja: 3
DjStar

Czołem. Który z trzech podanych operatorów (Play, T-Mobile, Orange) wypada aktualnie najlepiej pod względem jakości oferowanych usług (zasięg, prędkości internetu, itp.) oraz obsługi klienta? Interesują mnie oferty na kartę, z tego co aktualnie patrzę, za 25 zł wszyscy dają nielimitowane rozmowy i SMSy do wszystkich, Orange do tego 15 GB internetu, T-Mobile 10 GB, Play 6 GB, ale akurat to o niczym nie decyduje, bo miesięcznie zużywam 4, góra 5 GB. Od razu zaznaczam, że zdaję sobie sprawę z tego, że Vikingi, Virginy i inne Plushe mają lepszą ofertę, ale nie jestem nimi zainteresowany. W grę wchodzą tylko te trzy sieci.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 183
piotrzet23

@DjStar

Play sobie odpuść zasięg mają najgorszy do tego zapchana sieć. Najlepszym wyborem będzie Orange T-Mobile jest ok ale w prepaid mają ograniczenie do 15 Mb/s wysyłania i ściągania a zasięg z Orange bardzo podobny 

• Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
INTseed   
Otrzymana reputacja: 78
INTseed

Najlepiej pytać wśród znajomych którzy się w miarę znają. To jest miarodajne jeśli chodzi o predkości internetu.

Oprócz twojego wyboru jeszcze jest a2mobile.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Patrax   
Otrzymana reputacja: 10
Patrax

Mam i polecam Orange. Dla przenoszących numer jest bardzo ciekawa oferta za 25 zł no limit do wszystkich komórki i stacjonarne, no limit sms-y do wszystkich, 35 GB internetu  dodatkowo jest o 1 GB  więcej każdego miesiąca i dodatkowo są  GB z doładowań. Niewykorzystane GB przechodzą na kolejny miesiąc  

Edytowane przez Patrax
  • Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PiwakkPL   
Otrzymana reputacja: 69
PiwakkPL

Jeśli chodzi o zasięg to faktycznie chyba najlepiej podpytać kogoś kto mieszka w okolicy. O ile w dużych miastach to raczej nie zrobi Ci różnicy to na przykład na wsi już może być różnie. Chociaż to też zależy. W Warszawie(Bielany) na mieszkaniu mam tylko kreskę, dwie LTE w T-Mobile.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
DjStar   
Otrzymana reputacja: 3
DjStar

Zapomniałem jeszcze dodać, że dużo korzystam z nawigacji jeżdżąc po Polsce (zarówno po głównych drogach, jak i tych bocznych, na wioskach), więc głównie zależałoby mi na tym, żeby na takich wioskach właśnie nie tracił zasięgu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
Otrzymana reputacja: 266
rakers

@piotrzet23 Kolejnej osobie piszesz, że Play m najgorszy zasięg. Otóż wprowadzasz w błąd. Operator korzysta z zasięgu infrastruktury własnej wraz z roamingiem krajowym w oparciu o kluczowego operatora Orange (wraz z LTE), T i Plus (tu tylko 3g). Taki jest model świadczenia usług. Tym samym zasięg ma wszędzie tam gdzie operatorzy mają infrastrukturę. Przełączanie pomiędzy Play i Orange działa już płynnie. Pisz prawdę.

@DjStar nie polemizuję z Twoim zapytaniem ale czemu nie chcesz Plush albo Nju itd. To są marki Orange i Plusa. Nie jakieś wynalazki.

Edytowane przez rakers

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 183
piotrzet23

@rakers

A ty jak zwykle swoje bzdury.  Po 1 w RK jest ograniczenie do 3 Mb/s po 2 to że masz RK to nie znaczy że jest tak jakbyś miał w tej sieci numer priorytet ma sieć z której korzystasz. Po 3 jakbyś trochę poczytał o problemach jakie z tym są to byś nie pisał takich bzdur. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
Otrzymana reputacja: 266
rakers

@up Rozumiem, że zabolało Cię to, że ktoś zwraca Ci uwagę. Pisząc o zasięgu piszesz nieprawdę. Powtarzasz jak kalka wszędzie to samo, że Play nie ma zasięgu. Wskaż mi miejsce gdzie Orange ma zasięg a Play nie ma. 

Natomiast nie pisałem o parametrach usługi i jej parametryzacji. Jak będziesz pisał o Play, że w ramach roamingu jest przycięta prędkość na ten moment nikt Ci nie zwróci uwagi. To samo dotyczy o problemach. problem wynikać mogą z parametryzacji usługi (być może ograniczeń technologii) a nie zasięgu świadczenia usług.

Edytowane przez rakers

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Patrax   
Otrzymana reputacja: 10
Patrax

@up akurat z tym zasięgiem jest trochy racji. Jestem kierowcą i często jeżdżę po Polsce i co jak co ale Play nigdy nie będzie miał priorytetu w roamingu krajowym jeżeli BTS będzie zapchany to i tak cię przerzuci z powrotem na zasięg Play a tutaj jest po prostu marnie. Jeśli wyłączysz w telefonie roaming to twój telefon będzie prawie bezużyteczny.  Gigantyczna kasa na reklamy z celebrytami zawsze się znajdzie. Dzięki takim reklamom nałapali jeleni, a że sieć leży, to mało kogo obchodziło. Chcesz poznać prawdziwy zasięg Playa, to ustaw na sztywno Play w wyborze sieci i wyjedz daleko po za miasto na kompletne zadupie. Możesz doznać lekkiego szoku co do zasięgu 

Edytowane przez Patrax

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.