Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Killaz6

Operator bez zobowiązań, mam dość dwuletnich męczarni

Rozwiązany

Killaz6   
Otrzymana reputacja: 3
Killaz6

Cześć, odkąd tylko pamiętam brałem dwuletnie abonamenty i mam już serdecznie dość takich zobowiązań. Jestem kompletnie w tej sferze zielony, dlatego proszę jak do dziecka - chcę ofertę, z której w każdym momencie będę mógł zrezygnować. Priorytetem jest u mnie internet - musi mieć dobry zasięg LTE. Do tego w Play mam teraz cyrki z SMS-ami, otóż potrafią nie przyjść albo co gorsza - przyjść w zmienionej (!) formie. Chcę mieć stabilną sieć i minimum 10 GB internetu (Spotify, YouTube). 
Jakim w ogóle rodzajem oferty powinienem się zainteresować? To już abonamentem zwać się zapewne nie będzie. Do tego jaki operator? Podobno T-Mobile ma teraz świetnie rozbudowaną, nowoczesną infrastrukturę? 

Nie wiem jakie ma to znaczenie, ale urządzeniem pracującym w sieci będzie albo Galaxy S8 albo iPhone 7.

Będę serdecznie wdzięczny za pomoc.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 184
piotrzet23

T-Mobile w ofercie na karcie ma ograniczenie 15/15 Mb/s Orange ma bardzo podobną sieć a ofertę lepszą. Sprawdzałeś w ogóle jak w twojej lokalizacji działają poszczególne sieci?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pieka   
Otrzymana reputacja: 16
Pieka

Sprawdź ofertę NJU mobile: http://www.njumobile.pl/oferta

Masz do wyboru z rachunkiem lub bez.

Dodatkowo posiadając ww. telefony, a w każdym razie S8(+) masz dodatkowo w standardzie VoLTE i VoWiFi.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Killaz6   
Killaz6

Dziękuję Panowie za odpowiedź. Jak rozumiem te oferty polegają na tym, że co miesiąc muszę kupić kartę aby dalej korzystać z oferty? Żadnych umów na czas określony?

@ @Pieka jak rozumiem, tylko Galaxy S8 ma te LTE i jak zgaduję, jest ono po prostu szybsze niż standardowe? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pieka   
Otrzymana reputacja: 16
Pieka

S8 obsługuje LTE+, czyli agregację pasma. Odnośnie iPhone po prostu nie wiem bo nie wczytywałem się w dokumentację techniczną.

NJU mobile z rachunkiem to oferta abonamentowa ale z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
Otrzymana reputacja: 270
rakers

Masz plush na abonament. Umowa na 30 dniiwa. Oferta niebieska. Nim dłużej tam jesteś tym więcej masz. http://www.plushbezlimitu.pl/abo/lista-ofert

Masz plush na kartę http://www.plushbezlimitu.pl/na-karte

Masz Orange na kartę. Brak w niej MMS. Tu na początek jest full data i nim dłużej tym więcej data. https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte

Jest T ze swoim http://90dnizadarmo.pl bez MMS i ograniczona prędkością. Nie odczujesz pogorszenia. Tylko trzeba T przypilnować aby LTE włączyli.

Masz nju nie więcej niż 29 albo 39 na kartę i abo 30 dniowe. Tu nim dłużej jesteś tym więcej data co miesiąc masz.

Jest też Play ze swoim nolimist słabiutkim. Tu za lejek płacisz i byłbyś szalony jakbyś to wziął.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Patrax   
Otrzymana reputacja: 10
Patrax
Napisano (edytowane)

Orange ma teraz bardzo fajną ofertę. Dla przenoszących numer w Orange Free na kartę za 25 zł  masz nielimitowane rozmowy i sms do wszystkich, nielimitowane rozmowy na stacjonarne i 35 GB internetu który co miesiąc powiększa się tobie o 1 GB, niewykorzystanie GB przechodzą na kolejny miesiąc i się kumulują. Dodatkowo za doładowania są bonusowe pakiety Internetu, czyli że jak doładujesz konto za 30 zł dostajesz + 15 GB tylko że bonusowy pakiet GB się nie kumuluje bo on przepada. Możesz sobie nawet włączyć rok ważności konta i mieć konto ważne przez cały rok. W Roam Like At Home możesz korzystać z nielimitowanych pakietów tak jak w Polsce i dostajesz 1,76 GB internetu. Wszystko jest to bez żadnych umów.

Możesz też zobaczyć ofertę Folx, to jest nowy operator który wszedł do Polski tylko że oni chyba są na zasięgu Play        

Edytowane przez Patrax

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Killaz6   
Killaz6

Jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi, chyba nju i Orange najlepiej wypadają? Powiedzcie mi tylko jak z realnym zasięgiem w tych sieciach? Chociaż z drugiej strony, skoro to są umowy które mogę (jak rozumiem) ot tak wypowiedzieć to skorzystanie z oferty będzie też jednocześnie testem ich zasięgu i jego jakości. 
Swoją drogą, jak to wygląda w Orange, płacę co miesiąc i mogę z dnia na dzień przestać? 

Obecnie w Play niby mam zasięg wszędzie, a w praktyce nigdzie i byle jaki.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
Otrzymana reputacja: 270
rakers

Na kartę nic nie wypowiadasz. Zmieniasz warunki, taryfę, operatora z dnia na dzień. Umowa 30dniowa masz miesięczny jeden pełny okres wypowiedzenia.

Co do zasięgu to sprawa indywidualna jest u ciebie. Raczej Orange ma zasięg wszędzie ale możesz mieszkać w miejscu gdzie akurat inny ma lepszy. Masz karty prepaid, potestuj.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 184
piotrzet23

@Killaz6

Orange ma bardzo podobny zasięg do T-Mobile a więc bardzo dobry. Może zdarzyć się tak że w twojej okolicy pomimo zasiegu dobrego będziesz miał zapchany nadajnik co jest w każdej sieci możliwe ale to sobie sprawdzisz z ofertą na kartę nie ma problemu bo w każdej chwili możesz zrezygnować

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.