Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Martin8731

Root zalety w normalnym używaniu bez kombinowania

Rozwiązany

Martin8731   
Otrzymana reputacja: 0
Martin8731

Dlaczego wykonujecie root smartfona, w jakim najczęściej celu? Co najczęściej to daje wam poza podwyższonymi uprawnieniami i zdjęciem niektórych ograniczeń?

Sam mam Samsunga G360F i na dobrą sprawę jedyne co mi daje to możliwość używania aplikacji app2sd - ta aplikacja i root dały drugie życie temu modelowi, bo jedyną jego wadą (obok baterii, ale jest wymienna) jest mała ilość pamięci RAM. Nie umiem 5GB flash władować 10GB aplikacji, no nie da się oficjalnie tego obejść. zadnych zamiennych romów do tego modelu pewnie nie ma. Za bardzo się nie znam, a nie chcę telefonu tez uwalić czy zmuszac się do hard restartu, bo bardzo czasochłonny proces to jest.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Spartan500   
Otrzymana reputacja: 276
Spartan500

Samsung, gdy pierwszy raz na ekranie zobaczyłem "brak roota" to zacząłem szukać co to, teraz nie wyobrażam sobie życia bez roota, mając root można wszystko zmienić, czcionkę w systemie, która niejest obsługiwana w żaden sposób, usunąć aplikacje systemowe, ustawić ikonę HD przy połączeniu HD Voice, ustawić zdjęcie rozmówcy na pół lub cały ekran, usunąć różne komunikaty jak np. "Przeciągnij aby odblokować", i wiele innych ciekawych funkcji 🙂

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martin8731   
Martin8731

Ja i z rootem nie umiem się pozbyć tego volume warning, najwyżej podnieść głośność, warning nadal irytuje.

Usuwanie aplikacji systemowych lub przenoszenie ich na microsd owszem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piskorfa   
Otrzymana reputacja: 757
piskorfa
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Martin8731 napisał:

Dlaczego wykonujecie root smartfona, w jakim najczęściej celu? Co najczęściej to daje wam poza podwyższonymi uprawnieniami i zdjęciem niektórych ograniczeń?

Moje podejście do root jest takie, że nie lubię, jak ktoś mi narzuca, jak ma wyglądać moje życie, mój sprzęt i jak on funkcjonuje.
Ma działać dokładnie tak, jak ja chcę, ma nie żreć baterii na jakieś bzdury, nie ma nic wysyłać do sieci, jak nie chcę, aplikacje nie mają prawa mieć dostępu do zmiany ustawień, robienia fotek, korzystania z lokalizacji, wibracji, wyświetlania reklam ... o ile im na to nie pozwolę.

Z root mam pełną kontrolę nad moimi danymi. Mogę zrobic i trzymać kopie danych wszystkich aplikacji o odtworzyć je w dowolnym momencie na każdym zrootowanym telefonie.

Rozważania na temat potrzeby rootowania znajedziesz też na forum np. tu http://forum.android.com.pl/topic/253675-po-co-rootowac/

/edit/ Zobacz też artykuł na portalu jak i komentarze pod wpisem https://android.com.pl/artykuly/106386-rootowanie-smartfona-zalety/

Edytowane przez piskorfa

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martin8731   
Martin8731

inwiligacja pewnie w jakimś stopniu nadal działa.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piskorfa   
piskorfa

Na oryginalnym systemie producenta z framework google na pewno. Ja zawsze wgrywam custom rom i nie korzystam z google apps (gapps)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marucins   
Otrzymana reputacja: 4
Marucins

O czym tu debatować.

Uprośćmy to do minimum - Masz Windows 10 i ich Apps Store po jednej stronie (Android bez roota), a po drufiej stronie stroi Windows 10 z odblokowaną możliwością instalowania dowolnej aplikacji i robienia czego tylko chcesz.

Tak samo i tutaj możliwość automatyzacji systemu (Automagic), pełna kontrola nad każdym aspektem, porządny backup (a swoją droga to absurd aby iOS zapewniał taką możliwość w standardzie a Google odwala jakieś cyrki ze zdjęciami) itd, itd.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martin8731   
Martin8731

Nie mam Windowsa 10;), już siódemka mnie mocno zniechęciła. Android był moim takim pierwszym OS (i jak dotąd ostatnim) z tego typu sklepem. Android wypada znacznie lepiej od windy pod wieloma kwestiami, przede wszystkim nie wysypuje się, nie wymusza żadnych antywirusów, a aplikacji w google play są raczej bezpieczne i łatwo się je instaluje. W androidzie najbardziej mnie irytuje że on sam z siebie się zaśmieca tym brakiem TRIM i cache dla aplikacji. Oraz że część aplikacji więcej uprawnień niż w rzeczywistości są ich potrzebne. Przydała by się większa kontrola nad tymi uprawnieniami, autostartem (by nie działały aplikacji na autostart, których nie potrzebuję).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piskorfa   
piskorfa
Teraz, Martin8731 napisał:

Przydała by się większa kontrola nad tymi uprawnieniami, autostartem (by nie działały aplikacji na autostart, których nie potrzebuję).

To tylko z root

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Martin8731   
Martin8731

root mam tylko kwestia czy mogę telefon trwale uszkodzić, że nawet wgranie androida przez odin nie będzie działać? Czy aż tak źle nie może być?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.