Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Marucins

Porządne narzędzie do pełnego backupu słuchawki z Androidem

Rozwiązany

Marucins   
Otrzymana reputacja: 4
Marucins

Po ostatniej aktualizacji i wywaleniem w powietrze danych (jeszcze mnie nosi) chciałbym zapytać o porządne narzędzie do tworzenia kopii zapasowej systemu + wszystkich danych.
Znienawidzony przeze mnie iOS od Apple, z którym byłem za pan brat 10 lat miał to rozwiązane w bardzo prosty sposób.

- iTunes tworzył lokalnie kopię słuchaweczki na dysku - jakakolwiek "usterka" pozwalała na przywrócenie wszystkiego do stanu pierwotnego i nieważne było to czy słuchawka jest o model nowsza czy o dwa.
- iOS wrzucał cały p*erdzielnik do iChmury i przywracał na tej samej zasadzie co iTunes. Z tą różnicą że darmowo pozwalał na archiwizację tylko 5 GB.

Co oferuje Android?
Co oferuje Google?

Mam na oku kilka aplikacji/programów, które podobno COŚ robią i pozwolą ustrzec się przed ewentualną awarią, zmianą telefonu - stratą danych.

Chciałbym zabezpieczyć kompletnie cały telefon - aplikacje, ustawienia, dane (media, dokumenty i inne pliki stworzone przez aplikacje). Z drugiej strony na tyle uszczuplone, aby nie przenosiły śmieci, które miałby by powodować awarię, spowolnienie systemu, bootloopa, czy inny bałagan.

Aplikacje będą działały na telefonie z rootem. Android 8.x.

Co będzie najlepszym wyborem? A może macie coś ciekawszego do zaproponowania.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piskorfa   
Otrzymana reputacja: 757
piskorfa

Na telefonie z root tylko Titanium Backup zrobi o odtworzy pełną kopię aplikacji. Inne to, że tak powiem popierdółki :)

Pełny backup telefonu z możliwością odtworzenia całego systemu do pewnego punktu zapewni jedynie backup z poziomu custom recovery, domyslnie TWRP, bo inne rozwiązania już jakiś czas temu odpadły

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
the_naturat_com   
Otrzymana reputacja: 1004
the_naturat_com

@Marucins nie masz Samsunga i jego chmur, więc polecam kopię TWRP. Obraz całego systemu, gdy jest w pełni sprawny.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marucins   
Otrzymana reputacja: 4
Marucins
25 minut temu, the_naturat_com napisał:

nie masz Samsunga i jego chmur,

Jak nie? A lodówka, piekarnik, okap i pralka to co? :)

Specyficznie to zabrzmiało. Czyżby Samsung zapewniał dodatkową ochronę danych - może coś na podobieństwo iCloud (nie jestem w temacie)?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
the_naturat_com   
Otrzymana reputacja: 1004
the_naturat_com

@Marucins tak, Samsung posiada doskonałe narzędzie do kopii czego tylko zechcesz. Chmura, karta, pendrive..

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.