Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

markus23

Note N910C dziwne mikro przycięcia w całym systemie

Rozwiązany

markus23   
Otrzymana reputacja: 4
markus23
Napisano (edytowane)

Witam

Dzisiaj pojawił się dziwny problem na moim note 4c. Otóż zaczęły się pojawiać dziwne mikro przyciemniane w dowolny miejscu czy to przeglądając internet czy grając w grę czy nagrywając film. Średnio pojawia się to raz na minutę i trwa od ułamki sekundy do nawet sekundy. W tym czasie wszystko przymiera, zero reakcji. Do wczoraj wszystko było idealnie, nic nie wgrywalem, nic nie instalowałem. Niestety przywrócenie ustawien fabrycznych z menu telefonu tez nie pomogło. Chyba skonczy sie na wizycie w serwisie :/ szkoda bo przez dwa lata chodził idealnie a teraz główna funkcja z jakiej korzystałem - kręcenie filmów, stała się bezużyteczna :(

Edytowane przez markus23

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Immorta   
Otrzymana reputacja: 66
Immorta

Jeżeli masz jeszcze go na gwarancji to oddawaj go szybko bo koszty naprawy pogwarancyjnej mogą być duuuuże ;] 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
markus23   
markus23

Witam. Udało mi się problem rozwiązać. Na szczęście nie był sprzętowy bo juz po gwarancji pół roku a programowy - widget pogody, nie pamiętam teraz nazwy. Jak sobie przypomnę to napisze jeszcze. Zajęło mi to 3 dni restartowania i przywracania. Po przywracaniu działało ale do momentu przywracania aplikacji. Mogłem wszystko przywrocic tylko nie aplikacje (Samsung smart switch i na kartę pamięci backup). No więc zrobiłem listę wszystkich które były zainstalowane no i w grupach po 5 😂😂😂 na szczęście dość szybko udało sie zlokalizować chwasta 😃 plusem jest to ze przy okazji kilka aplikacji juz nie wróciło na telefon no i bateria zaczęła trzymać ze 25% dłużej 😊😊 przywracanie robiłem z menu recovery czyszcząc cache i to drugie (nie pamiętam nazwy).

• Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
verbal1   
Otrzymana reputacja: 0
verbal1

Witam. Mniej więcej od tego samego czasu u mnie to samo się dzieje z telefonem. Markus23, mógłbyś napisać dokładnie jaki to widget pogody powodował problem. Ja mam zainstalowane Weather&Clock Widget. Widzę komentarz w Google Play, że 3 lutego komuś coś się przez niego popsuło w telefonie. 

Nie robiłem jeszcze resetu telefonu. Na razie sprawdzam poszczególne aplikacje i nic nie zdziałałem.

U mnie dodatkowo jest dziwny problem, prawdopodobnie zaczął się w tym samym momencie, że nie chcą normalnie instalować się programy i aktualizacje z google play. Wygląda to tak, że program pobiera się, informuje o instalacji i tak zostaje do momentu wyrzucenia sklepu play z pamięci podręcznej telefonu, wtedy od razu rozpoczyna się instalacja. Po zainstalowaniu trzeba czekać 1 - 2 minutę ( nie liczyłem dokładnie), żeby program w telefonie pokazał się, że już jest.

Dodatkowo ciekawe objawy typu: łączę się z wifi, wtedy pojawia się na ekranie informacja, że połączono z siecią wifi _nazwa_sieci_. I ten właśnie komunikat o połączeniu z wifi pojawia się po dłuższej chwili (po ok. 2 minutach), choć samo połączenie jest natychmiastowe.

Edytowane przez verbal1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pagolik   
Otrzymana reputacja: 308
pagolik

Identyczną sytuacje powoduje aktualizacja aplikacij "Google" z Google play. Po aktualizacji mialem dokladnie takie same problemy, szukalem, czytalem. Dopiero sprawdzenie co bylo ostatnio aktualizowane sciagnelo moja uwage na "Google", a komentarze dodatkowo to potwierdziły. Usuniecie aktualizacji rozwiazalo problem zacinania telefonu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
verbal1   
verbal1

Usunąłem aplikację Weather&Clock Widget i pierwsze testy wskazują na to, że była ona winowajcą. Jak na razie wszystko wróciło do normy. Jednak nadal jestem ciekawy nazwy aplikacji powodującej problemy u kolegi Markus23.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
markus23   
markus23

Tak to dokładnie ten sam widget Weather&Clock widget. Zmienilem na Pogoda na żywo. Nie jest taki czytelny jak tamten no ale to co się działo z telefonem to jakiś absurd 😉

Edytowane przez markus23

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pagolik   
Otrzymana reputacja: 308
pagolik

Smieszna sprawa, bo ja tez korzystam z Weather & Clock widget i u mnie on nie powoduje zadnych problemow - wszystko dziala ok. Dopiero aktualizacja "Google" zaczela powodowac, ze telefon zacinal sie co chwila na kilka sekund.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
verbal1   
verbal1

W każdym razie super, że trafiłem na ten temat i udało się pozbyć problemu. Dzięki Markus23 za założenie tematu i naprowadzenie na rozwiązanie.

Z tymi aplikacjami też różnie bywa, być może ten widget pogody gryzie się tak na prawdę nie z samym telefonem, ale z innym programem, czy grą, którą ma się zainstalowaną.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.