• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
Parówka

Jak skierować pobierane pliki aby zapiswały się na karcie pamięci ?

37 postów w tym temacie

Jak skierować pobierane pliki aby zapiswały się na karcie pamięci ? Wszystko z adnroid market zapisuje mi się na telefonie a nie mam już miejsca, karta pamięci jest cała wolna, i była formatowana

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdy pobierany plik zawsze zapisuje się na karcie pamięci tu nic nie trzeba robić. Czym innym są jednak programy z marketu. Te domyślnie zapisują się w pamięci telefonu (choć niektóre jeżeli programista to przewidział od razu wędrują na kartę, niestety to wyjątki), możesz je przenieść hurtowo na kartę za pomocą programu App2SD. Ta metoda wystarczy by mieć zainstalowane wszystkie potrzebne programy i pozostać z nutką wolnego miejsca. Nie wystarczy jednak jeżeli będziesz chciał wrzuć np dużo gier. Wtedy musisz mieć roota i posłużyć się metodą przenoszenia całych aplikacji na kartę.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się przenosi całe aplikacje na karte ?

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze pytanie jedno.

Chodze po stronach internetowych i wszystkie chwilowe dane zapisuja się na telefonie. Mam wolne tylko 20mb i nie da rady więcej... wszysto co się da zapisane na karcie. No i przy wchodzeniu na strony , komunikat, że mało miejsca i cała pamięć telefonu zapchana i się tnie. Więc nawet nie mam możliwości swobodnego przeglądania stron.

Jak zrobić aby te chwilowe dane np. z przeglądarki internetowej zapisywały się na karcie zamiast na telefonie ?

Można jakoś partycje utworzyć ? coś w podobie ? jak to jest ?

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Jest sposób na partycje i to dużo pomaga.... Ja od pewnego czasu tak robię i cały czas poniżej 100 mb wolnego miejsca w pamięci telefonu nie schodzę... Link2SD i druga partycja na karcie sd ot to całe dobrodziejstwo :)

http://forum.android.com.pl/f410/automatyczna-instalacja-programa-w-na-karcie-sd-poprzez-link2sd-117786/

No i polecam od siebie program CacheCleaner NG do czyszczenia tych wszystkich śmieci z telefonu i karty sd. Działa bez zarzutu, sam go używam. Pozdrawiam

Edytowane przez sensejstg

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Parówka

Używasz jakiejś kiepskiej przeglądarki. Zmień na porządną - najlepszą na 551 jest Dolphin. Porządne przeglądarki zapisują swoje cache na karcie SD. Na dodatek same zajmują w pamięci mniej niż samo cache np przeglądarki systemowej co jest swoistym kuriozum.

A w kwestii zapchanej pamięci, (jeżeli nie chcemy robić roota i przenosić całych aplikacji), pozwolę sobie zacytować sam siebie z innego wątku:

"Często okazuje się że aplikacje które posiadamy mają swoje odpowiedniki które robią dokładnie to samo, a potrafią zajmować wielokrotnie mniej. Miałem przypadki aplikacji które robiły dokładnie to samo co inne a zajmowały 40x mniej! Warto zbadać czy w danym telefonie nie występują te nadmiernie i zupełnie niepotrzebnie rozdęte odpowiedniki. Po takich przejrzeniach nagle z telefonu całkowicie zajętego może się okazać że robi się prawie że pusty przy jeszcze większej liczbie na dodatek lepszych aplikacji."

Edytowane przez vaxeiro

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Co fakt to fakt Panie Kolego ;p Tylko do tego już trzeba samemu dojść i metodą prób i błędów próbować różnych aplikacji....

Edytowane przez sensejstg

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze można posiłkować się forum, pytając po prostu o odpowiedniki różnych aplikacji :) Zaczynając analizę od tych które zajmują najwięcej w danym telefonie :)

Pomijając gry, pamięć 551 naprawdę ciężko zapchać aplikacjami użytkowymi :)

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrootowany telefon trzeba mieć...

Nie mam zielonego pojęcia na ten temat.

Chciałem się wziąść za to ale widze, że ludzie piszą " to mi niedziała, tamto mi nie działa" więc ja nie chce mieć pół sprawnego telefonu.

Jest jakaś możliwość rootowania bez straty np. aparatu i bez utraty gwarancji ? Po prostu bez żadnych skutków ubocznych?

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale po co właściwie chcesz rootować?

Root nie ma wpływu na "działanie", z rootem wszystko jak działało tak działa dalej. Prawdopodobnie czytałeś wątki nie o rootowaniu lecz o custom ROMach, a to co innego. Root nie ma wpływu na aparat czy skutki uboczne, niweluje natomiast gwarancję, ale jest to proces odwracalny - jak odrootujesz, to ją odzyskujesz.

Ja osobiście jednak (poza wyjątkiem posiadania dużej ilości gier oraz chęci instalacji live wallpapers) nie widzę potrzeby posiadania roota.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.