• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
Gorgoroth

Aktualizacja HTC WILDFIRE S do ANDROID 2.3.5 [OFICJALNY ROM]

461 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Pamiętaj, że działasz na własną odpowiedzialność!

Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia lub straty!

(póki co 100% zadowolenia :) )

Wszystkie Twoje dane zostaną usunięte - przed rozpoczęciem aktualizacji wykonaj kopię zapasową danych!

S-OFF ani root nie są potrzebne.

PONIŻEJ INSTRUKCJA AKTUALIZACJI ZA POMOCĄ RUU

Czyli poprzez komputer.

• DOWNLOAD:
    • HTC SYNC - to podstawa - zawiera sterowniki niezbędne do komunikacji telefonu z komputerem. Pobierz jeśli jeszcze nie nie zainstalowałeś go na swoim komputerze! KLIKNIJ ABY POBRAĆ
    • SimpleGoldCard.exe - program niezbędny do wykonania Goldcard. KLIKNIJ ABY POBRAĆ (alternatywnie można pobrać stąd).
    • Android 2.3.5 dla HTC Wildfire S (ruu.exe) - ROM, który będziesz wgrywać. KLIKNIJ ABY POBRAĆ

[*]ZACZYNAMY AKTUALIZACJĘ!

Jeśli Twój telefon ma niebrandowany soft to nie trać czasu i przejdź od razu do punktu drugiego instrukcji. Gdyby jednak pojawił się błąd 131 wykonaj wszystkie procedury od początku wraz z punktem pierwszym.

1. Tworzymy GOLDCARD. Często (choć nie zawsze) jest to element wymagany do prawidłowej aktualizacji. Dużo osób zaczyna aktualizację od drugiego punktu tego tutoriala i przechodzi przez proces aktualizacji bez zgrzytów.
      Wykonanie Goldcard jest dosyć proste - wystarczy podążać zgodnie ze szczegółową instrukcją.
      • Pierwszy krok: uruchamiamy program SimpleGoldCard.exe. Następnie podłączamy telefon do komputera w trybie Napęd dyskowy. Formatujemy kartę pamięci. Z czym wiąże się format chyba pisać nie muszę :) W każdym razie backup danych wskazany.

W razie problemów ze sformatowaniem karty pamięci z poziomu programu wykonaj formatowanie poprzez Windows.

• Drugi krok: telefon w trybie HTC Sync.
      • Trzeci krok: zaznaczamy MMC1 i klikamy GetCID. Mija chwilka i mamy numerek, który należy skopiować (przyda się w następnym kroku).
      • Czwarty krok: wchodzimy na stronę Free HTC goldcard generator | RevSkills. W pole tekstowe SD Card Serial (CID) wklejamy numerek uzyskany w kroku trzecim. Następnie Select your goldcard - domyślnie wybrane Android, czyli poprawnie - nic nie zmieniamy. Na koniec przepisujemy captchę po czym klikamy na Download Goldcard! Za chwilę zacznie się pobieranie :)
      • Piąty krok: telefon w trybie Napęd dyskowy. Klikamy na Load IMG, wskazujemy plik wygenerowany w kroku czwartym i klikamy na Patch MMC. Program powinien poinformować, że wszystko poszło ok :) W przypadku błędu typu "an error occured could not get access to MMC" sprawdź czy telefon jest na pewno w trybie Napęd dyskowy.

W ten sposób wygenerowaliśmy goldcard. Czas na instalację Androida 2.3.5 poprzez ruu.exe :)

UWAGA!

W razie problemów CID z karty możesz wyciągnąć również za pomocą programu GOLDCARD HELPER. Nr uzyskany w programie jest od razu gotowy do wklejenia na Free HTC goldcard generator | RevSkills

[*]Sprawdź czy masz wyłączoną funkcję Szybkie uruchamianie - Ustawienia > Zasilanie > Szybkie uruchomienie - funkcja powinna być wyłączona (odptaszkowana).

[*]Podłączamy telefon do komputera w trybie HTC Sync, dajemy telefonowi czas na zsynchronizowanie się z desktopowym HTC Sync po czym wyłączamy program HTC Sync (nie może być ikonki w trayu!) i klikamy dwukrotnie na RUU_Marvel_S_HTC_Europe_2.13.401.2_Radio_47.23a.35.3035H_7.53.39.03M_release_225747_signed.exe.

Postępujemy zgodnie z komunikatami pojawiającymi się w oknie programu. Aktualizacja będzie trwać około 5 minut.

[*]Po skończonej aktualizacji program wyświetli komunikat informujący o tym, iż aktualizacja przebiegła poprawnie. Możemy teraz włączyć włączyć telefon i cieszyć się nowym Androidem! :)

[*]BŁĘDY, NA KTÓRE MOŻESZ NAPOTKAĆ PODCZAS AKTUALIZOWANIA.

Jeśli dalej wyświetla Ci się jakiś błąd spróbuj aktualizacji z karty SD. Pobierz TO, wrzuć plik na kartę pamięci (niekiedy wymagany może być goldcard) pod nazwą PG76IMG.zip i włącz telefon kombinacją vol down + power. Telefon sam znajdzie plik .zip i zacznie aktualizację.

[*]ZALETY NOWEGO SYSTEMU:

• więcej pamięci wewnętrznej dostępnej dla użytkownika
  • nowy lockscreen
  • wyższa wydajność w grach
  • ogólna poprawa płynności działania systemu
  • dłuższy czas czuwania
  • lepszy zasięg

[*]FREQUENTLY ASKED QUESTIONS:

• Czy ten soft na pewno jest oficjalny?
    Tak, ten soft jest wersją oficjalną; "wypuszczoną" przez HTC. Możliwe jest również zaktualizowanie telefonu poprzez OTA (na niebrandowanych telefonach rzecz jasna). Gdyby nie był oficjalny to nie dałoby się go zainstalować ;)
  • Dlaczego, kiedy sprawdzam w telefonie czy jest aktualizacja to pojawia mi się informacja, że telefon posiada aktualne oprogramowanie mimo, że mam obecnie Androida 2.3.3?
    Dzieje się tak, gdyż na pewno posiadasz brandowany system, a za aktualizację brandowanych systemów odpowiada Twój operator, a nie firma HTC.

Jeśli brakuje Ci programu Latarka od HTC to pobierz ją stąd i zainstaluj :)

Przy pisaniu tego poradnika korzystałem z postów zawartych w temacie

http://forum.android.com.pl/f365/nowy-oficjalny-rom-od-htc-113959/ oraz forum Android Forums & Windows Phone Discussion @ xda-developers

Wszelkie poprawki oraz błędy proszę wskazywać poniżej; postaram się poprawiać na bieżąco.

ZAKAZ KOPIOWANIA TUTORIALA NA INNE FORA!

Edytowane przez fredek7

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mógłby ktoś prościej opisać rozwiązanie problemu 140?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie nie trzeba było wykonywać Goldcard, poszło na zwykłej sd, miałem rom 1.66 niebrandowany może się to przydać tym którzy też mieli taki sam problem

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Czy aktualizacja do wersji 2.3.5. rozwiazuje problem z nie dzialajacym ekranem zaraz po odblokowaniu? U mnie przez kilka do kilkunastu sekund po odblokowaniu nie dziala lewa strona ekranu. Co dziwne, jezeli "swipe" zrobie bardzo powoli, dziala caly ekran od razu.

Jezeli pytanie zadalem w zlym miejscu to przepraszam...jestem nowy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

blecha, obawiam się, że Twój problem może być związany z wadą wyświetlacza bądź płyty głównej, a nie systemu operacyjnego.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wlasnie tego nie wiem, dziwne jest to, ze jesli odblokuja normalnie, to nie dziala, ale jak przeciagne w dol powoli, to ekran lapie od razu...jest jakis sposob zeby jednoznacznie stwierdzic czy to soft czy faktycznie cos z telefonem? O ile dobrze pamietam na poczatku dzialal dobrze...mam go 2 miesiace, brandowany w T-Mobile.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko sprawnie, rom działa. Posiadam(łem? :D) telefon z T-Mobile z brandowanym softem, więc na szczęście pomogło tylko utworzenie GoldCard, potem już wszystko zaaktualizowało się automatycznie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jeśli będę chciał powrócić do wersji fabrycznej 2.3.3 to w jaki sposób? i jeszcze jedno pytanie czy po wgraniu softu 2.3.5 jeśli będę chciał zrobić wipe to już zawsze będzie po takiej operacji wersja 2.3.5?

a na koniec zapytam jeszcze raz bo świetny moderator usunął mój post... Jak mam się dowiedzieć czy mam soft brandowany czy nie?

Pozdrawiam Wszystkich wyrozumiałych ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli jest brandowany, to podczas uruchamiania pojawia się logo operatora, u mnie T-Mobile.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@blecha nie musi być loga operatora , wyszły wersje że po Wipie ginęły wszelkie graficzne oznaki operatora .

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.