Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Aktualizacja HTC WILDFIRE S do ANDROID 2.3.5 [OFICJALNY ROM]

aktualizacja android 2.3.5 htc wildfire s tutorial

• Zamknięty Temat jest zamknięty
460 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Gorgoroth

• 260 postów
  • Telefon:SE K800i / Samsung GT-S5830 / GoClever Insignia 5

Napisano 28.11.2011 - 19:17

>>> Dyskusja i opinie na temat nowego ROM-u <<<

KLIKNIJ TUTAJ JEŚLI ZAKTUALIZOWAŁEŚ SWOJEGO ANDROIDA Z POZIOMU TELEFONU, CZYLI POPRZEZ OTA, A NIE PRZEZ RUU I MASZ TERAZ PROBLEMY, A CHCESZ Z TEGO WYBRNĄĆ SAM!

Pamiętaj, że działasz na własną odpowiedzialność!
Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia lub straty!

(póki co 100% zadowolenia :) )

Wszystkie Twoje dane zostaną usunięte - przed rozpoczęciem aktualizacji wykonaj kopię zapasową danych!
S-OFF ani root nie są potrzebne.

PONIŻEJ INSTRUKCJA AKTUALIZACJI ZA POMOCĄ RUU
Czyli poprzez komputer.
  • DOWNLOAD:

• HTC SYNC - to podstawa - zawiera sterowniki niezbędne do komunikacji telefonu z komputerem. Pobierz jeśli jeszcze nie nie zainstalowałeś go na swoim komputerze! KLIKNIJ ABY POBRAĆ
    • SimpleGoldCard.exe - program niezbędny do wykonania Goldcard. KLIKNIJ ABY POBRAĆ (alternatywnie można pobrać stąd).
    • Android 2.3.5 dla HTC Wildfire S (ruu.exe) - ROM, który będziesz wgrywać. KLIKNIJ ABY POBRAĆ

• ZACZYNAMY AKTUALIZACJĘ!
    Jeśli Twój telefon ma niebrandowany soft to nie trać czasu i przejdź od razu do punktu drugiego instrukcji. Gdyby jednak pojawił się błąd 131 wykonaj wszystkie procedury od początku wraz z punktem pierwszym.

• Tworzymy GOLDCARD. Często (choć nie zawsze) jest to element wymagany do prawidłowej aktualizacji. Dużo osób zaczyna aktualizację od drugiego punktu tego tutoriala i przechodzi przez proces aktualizacji bez zgrzytów.
      Wykonanie Goldcard jest dosyć proste - wystarczy podążać zgodnie ze szczegółową instrukcją.
      • Pierwszy krok: uruchamiamy program SimpleGoldCard.exe. Następnie podłączamy telefon do komputera w trybie Napęd dyskowy. Formatujemy kartę pamięci. Z czym wiąże się format chyba pisać nie muszę :) W każdym razie backup danych wskazany.

W razie problemów ze sformatowaniem karty pamięci z poziomu programu wykonaj formatowanie poprzez Windows.

• Drugi krok: telefon w trybie HTC Sync.
      • Trzeci krok: zaznaczamy MMC1 i klikamy GetCID. Mija chwilka i mamy numerek, który należy skopiować (przyda się w następnym kroku).
      • Czwarty krok: wchodzimy na stronę Free HTC goldcard generator | RevSkills. W pole tekstowe SD Card Serial (CID) wklejamy numerek uzyskany w kroku trzecim. Następnie Select your goldcard - domyślnie wybrane Android, czyli poprawnie - nic nie zmieniamy. Na koniec przepisujemy captchę po czym klikamy na Download Goldcard! Za chwilę zacznie się pobieranie :)
      • Piąty krok: telefon w trybie Napęd dyskowy. Klikamy na Load IMG, wskazujemy plik wygenerowany w kroku czwartym i klikamy na Patch MMC. Program powinien poinformować, że wszystko poszło ok :) W przypadku błędu typu "an error occured could not get access to MMC" sprawdź czy telefon jest na pewno w trybie Napęd dyskowy.
      W ten sposób wygenerowaliśmy goldcard. Czas na instalację Androida 2.3.5 poprzez ruu.exe :)

UWAGA!
      W razie problemów CID z karty możesz wyciągnąć również za pomocą programu GOLDCARD HELPER. Nr uzyskany w programie jest od razu gotowy do wklejenia na Free HTC goldcard generator | RevSkills

• Sprawdź czy masz wyłączoną funkcję Szybkie uruchamianie - Ustawienia > Zasilanie > Szybkie uruchomienie - funkcja powinna być wyłączona (odptaszkowana).
    • Podłączamy telefon do komputera w trybie HTC Sync, dajemy telefonowi czas na zsynchronizowanie się z desktopowym HTC Sync po czym wyłączamy program HTC Sync (nie może być ikonki w trayu!) i klikamy dwukrotnie na RUU_Marvel_S_HTC_Europe_2.13.401.2_Radio_47.23a.35.3035H_7.53.39.03M_release_225747_signed.exe.
      Postępujemy zgodnie z komunikatami pojawiającymi się w oknie programu. Aktualizacja będzie trwać około 5 minut.
    • Po skończonej aktualizacji program wyświetli komunikat informujący o tym, iż aktualizacja przebiegła poprawnie. Możemy teraz włączyć włączyć telefon i cieszyć się nowym Androidem! :)

• BŁĘDY, NA KTÓRE MOŻESZ NAPOTKAĆ PODCZAS AKTUALIZOWANIA.
    Jeśli dalej wyświetla Ci się jakiś błąd spróbuj aktualizacji z karty SD. Pobierz TO, wrzuć plik na kartę pamięci (niekiedy wymagany może być goldcard) pod nazwą PG76IMG.zip i włącz telefon kombinacją vol down + power. Telefon sam znajdzie plik .zip i zacznie aktualizację.

• ZALETY NOWEGO SYSTEMU:
    • więcej pamięci wewnętrznej dostępnej dla użytkownika
    • nowy lockscreen
    • wyższa wydajność w grach
    • ogólna poprawa płynności działania systemu
    • dłuższy czas czuwania
    • lepszy zasięg

• FREQUENTLY ASKED QUESTIONS:
    • Czy ten soft na pewno jest oficjalny?
      Tak, ten soft jest wersją oficjalną; "wypuszczoną" przez HTC. Możliwe jest również zaktualizowanie telefonu poprzez OTA (na niebrandowanych telefonach rzecz jasna). Gdyby nie był oficjalny to nie dałoby się go zainstalować ;)
    • Dlaczego, kiedy sprawdzam w telefonie czy jest aktualizacja to pojawia mi się informacja, że telefon posiada aktualne oprogramowanie mimo, że mam obecnie Androida 2.3.3?
      Dzieje się tak, gdyż na pewno posiadasz brandowany system, a za aktualizację brandowanych systemów odpowiada Twój operator, a nie firma HTC.

Jeśli brakuje Ci programu Latarka od HTC to pobierz ją stąd i zainstaluj :)

Przy pisaniu tego poradnika korzystałem z postów zawartych w temacie http://forum.android...-od-htc-113959/ oraz forum Android Forums & Windows Phone Discussion @ xda-developers
Wszelkie poprawki oraz błędy proszę wskazywać poniżej; postaram się poprawiać na bieżąco.

ZAKAZ KOPIOWANIA TUTORIALA NA INNE FORA!

Użytkownik fredek7 edytował ten post 17.05.2012 - 14:06

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   czyzyk101

• 42 postów
  • Telefon:HTC One M8

• Sieć:Play

• Firmware:Stock

Napisano 28.11.2011 - 19:42

Mógłby ktoś prościej opisać rozwiązanie problemu 140?

#3 OFFLINE   bo0ze

• 37 postów
  • Telefon:HTC Wildfire S

Napisano 28.11.2011 - 19:53

U mnie nie trzeba było wykonywać Goldcard, poszło na zwykłej sd, miałem rom 1.66 niebrandowany może się to przydać tym którzy też mieli taki sam problem

#4 OFFLINE   blecha

• 9 postów

Napisano 28.11.2011 - 19:57

Witam,

Czy aktualizacja do wersji 2.3.5. rozwiazuje problem z nie dzialajacym ekranem zaraz po odblokowaniu? U mnie przez kilka do kilkunastu sekund po odblokowaniu nie dziala lewa strona ekranu. Co dziwne, jezeli "swipe" zrobie bardzo powoli, dziala caly ekran od razu.
Jezeli pytanie zadalem w zlym miejscu to przepraszam...jestem nowy.

#5 OFFLINE   Gorgoroth

Autor tematu
  • 260 postów
  • Telefon:SE K800i / Samsung GT-S5830 / GoClever Insignia 5

Napisano 28.11.2011 - 20:01

blecha, obawiam się, że Twój problem może być związany z wadą wyświetlacza bądź płyty głównej, a nie systemu operacyjnego.

#6 OFFLINE   blecha

• 9 postów

Napisano 28.11.2011 - 20:05

Wlasnie tego nie wiem, dziwne jest to, ze jesli odblokuja normalnie, to nie dziala, ale jak przeciagne w dol powoli, to ekran lapie od razu...jest jakis sposob zeby jednoznacznie stwierdzic czy to soft czy faktycznie cos z telefonem? O ile dobrze pamietam na poczatku dzialal dobrze...mam go 2 miesiace, brandowany w T-Mobile.

#7 OFFLINE   Dafy

• 33 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S3

• Firmware:4.3

Napisano 28.11.2011 - 20:27

Wszystko sprawnie, rom działa. Posiadam(łem? :D) telefon z T-Mobile z brandowanym softem, więc na szczęście pomogło tylko utworzenie GoldCard, potem już wszystko zaaktualizowało się automatycznie.

#8 OFFLINE   slawsi5

• 145 postów
  • Telefon:HTC WildFire S

• Firmware:2.3.5 GingerBread

Napisano 28.11.2011 - 21:13

a jeśli będę chciał powrócić do wersji fabrycznej 2.3.3 to w jaki sposób? i jeszcze jedno pytanie czy po wgraniu softu 2.3.5 jeśli będę chciał zrobić wipe to już zawsze będzie po takiej operacji wersja 2.3.5?
a na koniec zapytam jeszcze raz bo świetny moderator usunął mój post... Jak mam się dowiedzieć czy mam soft brandowany czy nie?
Pozdrawiam Wszystkich wyrozumiałych ;)
HTC WildFire S
Android 2.3.5 GingerBread
SAMSUNG Galaxy Mini
Android 2.2.1 Froyo

#9 OFFLINE   blecha

• 9 postów

Napisano 28.11.2011 - 22:27

Jeśli jest brandowany, to podczas uruchamiania pojawia się logo operatora, u mnie T-Mobile.

#10 Gość_fredek7_*

Napisano 28.11.2011 - 22:30

@blecha nie musi być loga operatora , wyszły wersje że po Wipie ginęły wszelkie graficzne oznaki operatora .

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aktualizacja, android 2.3.5, htc wildfire s, tutorial