Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

smuggleros

Xperia Arc S a Orange

Polecane posty

smuggleros   
Otrzymana reputacja: 0
smuggleros

Witam! Zastanawiam się nad wzięciem Xperii Arc S w Orange w abonamencie ale zastanawia mnie jeden fakt: czy telefon jest brandowany i jaki jest poziom brandingu? Gdzieś na YT widziałem filmik, gdzie tylko jeden ekran był wolny, reszta ustawiona przez Orange i inne bzdety o.O Czy byłby ktoś tak miły i pomógł mi w tej kwestii?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szymon247   
szymon247

Dodany jest motyw Orange (można przełączać między nim a normalnym Sony Ericssonowym więc nie przeszkadza), malutkie logo Orange na tyle obudowy (ale za to imho czarna obudowa od Orange jest ładniejsza od Midnight Blue) i kilka aplikacji - przy ilości śmieciowych appsów od SE to kropla w morzu. Mówiąc szczerze nie pamiętam jakie ponieważ od razu wgrałem niebrandowany soft, gdzie jest dokładnie tyle samo aplikacji bo tam dochodzi kilka śmieci, których nie ma w sofcie od Orange.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
smuggleros   
smuggleros

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Czy jako użytkownik ARC możesz polecić ARC S? Czy jednak szczerze mówiąc uważasz, że lepiej kupić samsunga galaxy S plus?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
maario78   
Otrzymana reputacja: 2
maario78

Podepnę się i zapytam użytkowników Xperi Arc s, czy warto zrobić przesidkę z SGS I9000? Może ktoś się "przesiadał "?

Jak to wygląda z możliwościami modyfikacji Arc s względem sgsa, root, karnele, romy?

Czy jest takie samo pole manewru jak na esce?

Edytowane przez maario78

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Benooo   
Benooo

Jeżeli chcesz przejść z SGS na Arc S to ciężko jak na razie jest z modyfikacjami, jest tylko parę romów

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
maario78   
Otrzymana reputacja: 2
maario78

No ok a czy idzie ingerować w te romy tak bardzo jak romy samsunga, tz po rocie mogę robić z romami co mi się podoba i czy przy takich zabiegach jest duże ryzyko "uceglenia " fona. Esk praktycznie zawsze idzie postawić na nogi.

No i jak ma się wydajność arc s do eski? Jest lepiej, na tym samym poziomie czy może gorzej?

Chodzi mi o płynność romów, czy zdarzają sie "lagi ", szybkość uruchamiania aplikacji, filmy itp

Edytowane przez maario78

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Benooo   
Benooo

Za bardzo nie wiem o co chodzi z ta ingerencja w romy. Arc s jest wydajniejsza od sgsa, na oficjalnym romie wszystko dziala plynnie i szybko

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szymon247   
szymon247

maario: Z kumplem wybieraliśmy smartphone z Androidem na wyjazd do ok 1000zł - ja kupiłem Arc, kumpel SGS. Do kupna Arc podkusił mnie fakt, że chciałem spróbować czegoś nowego a miałem już Wave, który ma te same wnętrzności co SGS.

Wydajnosc arc i SGS jest podobna, z mojego doświadczenia Arc działa jednak nieco płynniej. Osobiście telefon polecam ze względu na znacznie lepszy aparat ale z SGS bym się nie przesiadał - jeśli już to zbyt mała różnica a w SGS jest lepszy wyświetlacz (dla jakiejś 90% ludzi, obecni w tym dziale forum mogą protestować ;-)), dłużej trzyma na baterii i ma lepszy odtwarzacz audio. Jeśli już to Arc jest jedynie ciut lepsza od SGS a jeśli chcesz wymienić w najbliższym czasie telefon i korzystać z niego już na dłużej to poczekałbym na nową generację smartphonów a ona już tuż za rogiem. Do tego czasu SGS powinien Ci wystarczyć a zmiana na Arc nie da istotnych, zauważalnych korzyści (oprócz naprawde fajnego aparatu).

Na Arc możesz instalować inne Romy i robi się to łatwo ale w porównaniu o ile na SGS jest ogromny ich wybór, na Arc jest ich tylko kilka.

smuggleros: Gdybym jednak miał wybierać między Arc S a Galaxy S Plus to bez wątpienia brałbym Arc S choćby ze względu na wsparcie - to popularny, "flagowy" model od SE a Galaxy S Plus to wersja na rynek europy wschodniej i jej przyszłe wsparcie jest pod wielkim znakiem zapytania. Do tego jednak Arc S jest dużo nowocześniejszym telefonem niż SGS+.

Gdybym miał wymieniać SGS+ na Arc S to powiedziałbym, że się nie opłaca bo za dużo zachodu jak na niewielką różnice ale wybierając między tymi 2 modelami wybrałbym Arc S.

Edytowane przez szymon247

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
smuggleros   
smuggleros

Dzięki bardzo za wyczerpującą wypowiedź :) Bardzo mi pomogła.

//////EDIT

W pewnym stopniu opierając się na Waszych opiniach Forumowicze, zamówiłem Xperię ARC S w Orange :) Czekam na przesyłkę, mam nadzieję, że będę zadowolony :)

Edytowane przez smuggleros

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szembor   
szembor

Ja właśnie czekam na Arc S z Orange. Obawiam się tego Brandu - chciałem nawet sprzedać ten z Orange i kupić w sklepie bez brandu. Zobaczymy jak to będzie. Jednak wolałbym mieć oryginalny soft wgrywany np przez aplikację SE przez PC. Wybrałem go zamiast SGS Plus. Poza tym był za 3 PLN + drugi smartphone za 1 PLN przy przedłużaniu umowy. Jest na YT jeden filmik gdzie dokładnie widać brand. Jak to zobaczyłem ->

to się przeraziłem jak zobaczyłem pulpit :) Aha jeszcze jedna sprawa - jak jest różnica czasowa jeżeli chodzi o update oficialny a ten z orange. I jak odbywa się aktualizacja systemu jeżeli chodzi o brand Orange. Np teraz niedługo wychodzi 4.0 więc użytkownicy Orange dostaną go zapewne później ? to od operatora zależy ?

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

szembor

Edytowane przez szembor

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.