Skocz do zawartości
pun3k

MAC adres - niedostepny co zrobić ?

Polecane posty

pun3k   
Otrzymana reputacja: 0
pun3k

Witam! Kupiłem tableta GoClever i101. Prubuje podłaczyć sie pod akademicka siec wifi i do tego musze miec mac adres karty sieciowej owego urzadzenia. Wlaczone wifi znajduje sieci ale polaczyc sie z nimi nie moge do poki nie zaniose informatyka tego kodu mac adres. Wchodze w ustawienia --> O telefonie --> Inf. o tel. aktualne --> wifi niedostępne. Nie mam pojecia dlaczego. sieci wykrywa wiec urzadzenie powinno dzialac. Co moze byc przyczyna ?? Prosze o pomoc

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Shenson   
Otrzymana reputacja: 1
Shenson

Na pewno patrzysz Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Informacje o telefonie -> Adres MAC karty Wi-Fi? Spróbuj połączyć się z jakąkolwiek inną siecią.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pun3k   
pun3k

Tak jak napisałes. I jest napisane "niedostępny"

---------- Post dołączono o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

No więc tak opisze wszystko po kolei. Jestem w sieci w akademiku gdzie istnieje taka zaleznosc: zeby podlaczyc sie do jednej z 15 puch (routerów) musze najpierw zawiesc do informatykow na uczelnie podanie z adresem fizycznym karty sieciowej "mac adres". Wtedy oni "wklepuja" moj adres do sieci i jestem od tego momentu podlaczony. To dotyczy wszystkich mieszkancow akademika i pracownikow. Jak bys mial 6 laptopow i 3 telefony i we wszystkich bys chcial miec neta to musisz zaniesc 9 podan. Dobra teraz sprawa z tabletem. Wlaczony jest na obudowie klawisz od wi-fi. wykrywa mi sieci ale z zadna sie nie polacze bo nie zanioslem podania do informatykow. W tym celu wchodze w ustawienia--> o telefonie--> WiFi--> adres fizyczny karty sieciowej MAC - "niedostepny". Jeden z uzytkowników forum kazał mi sprobowac z inna siecia. Wiec ruszylem tylek i w ten trzaskajacy mroz ( nawiasem mowiac pozdrawiam wszystkich ktorzy nie cierpia zimy ) poszedlem do jedynego znanego mi w miescie hotspota z darmowym wifi. I o dziwo tam internet dzialal. Ale ku mojemu zdziwieniu gdy znow sprawdzilem adres MAC byl on podany. Czy w takim razie jest mozliwe by adres mac w androidzie pokazywal sie dopiero kiedy jest podlaczony do sieci?? Przeczytalem przez dwa dni wiele postów podobnych do mojego na roznych forach i z moich wyliczen conajmniej 6 osob mialo podobny problem do mojego...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Shenson   
Otrzymana reputacja: 1
Shenson
I o dziwo tam internet dzialal. Ale ku mojemu zdziwieniu gdy znow sprawdzilem adres MAC byl on podany. Czy w takim razie jest mozliwe by adres mac w androidzie pokazywal sie dopiero kiedy jest podlaczony do sieci??

Czyli jednak trafiłem ;) Adres MAC się nie zmienia sam z siebie, więc możesz spokojnie z tym adresem iść do informatyka. Możliwe, że adres pojawia się gdy po raz pierwszy logujesz się do sieci WiFi. Ja u siebie nawet jak mam wyłączone WiFi to mi pokazuje adres MAC.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Cachorro   
Gość Cachorro

ja na sgs mam tak: ustawienia -> sieci zwykłe blablalba -> Ustawienia Wi-Fi -> guzik menu -> zaawansowane -> Adres Mac :)

wyświetla zawsze.

SGS z cyanem ale na romach samsunga było tak samo. sprawdź.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pun3k   
pun3k

No czyli sprawa sie wyjaśnila. Musze podłaczyć sie po raz pierwszy z siecia zeby wyświetlil sie adres mac na stale.

Po tyg użytkowania dodam opis wrazen z tego urzadzenia ktore jak na razie przyznam sie jest dla mnie troche zakrecone ale ogarnę to :D --> oby :P

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.