• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
7ymekk

QtADB 0.8.0 Linux/WIndows/MacOS

602 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witajcie,

wrzucam programik, który właśnie piszę. Jest to QtADB(Manager Androida) w wersji na Windowsa, Linuxa i na MacOS

zapraszam na stronkę: QtADB

Opis programu:

1. Manager plików

- kopiowanie plików i katalogów między komputerem i telefonem

- usuwanie plików i katalogów

- tworzenie nowych katalogów

- wiele innych

2. Manager aplikacji

-instalowanie aplikacji

-usuwanie aplikacji

-tworzenie backupów aplikacji (z lub bez danych)

-przywracanie backupów aplikacji (z lub bez danych)

3. Shell

- androidowski shell

4. Screenshot

- robienie screenshotów i zapisywanie ich do PNG (każdy telefon!)

5. Fastboot

- flash bootloader, radio i recovery

- boot recovery

6. Recovery (testowane na amonRa-hero-v1.6.2)

- nandroid backup/restore

- wipe data

- flash rom

- wipe battery stats

- fix uid mismatches

7. Reboot

- do bootloader'a

- do recovery

- normalny reboot

8. Opcje

- możliwość zmiany czcionki w całym programie

- ustawianie ścieżek startowych (lub zapamiętywanie ścieżek przy wyjściu)

- wiele innych

9. Automatycznie wykrywa telefon i jego tryb (device, fastboot i recovery)

Wersja linux,macOS jak i windows wymagają zainstalowanego AndroidSDK

Wersja linux i macOS wymaga zainstalowanych bibliotek Qt(powinny wystarczyć pakiety libqtgui4 i libqt4-network).

screenshoty:

1.png?w=592

zrzut_ekranu-1.png?w=592

0-6macos2.png

więcej screenshotów na oficjalnej stronie

Teraz kwestia telefonu. Mam HTC Magic i na nim wszystko testuję. Prawdę mówiąc program powinien działać na każdym telefonie z busyboxem

linki do ściągnięcia tutaj: ściągnij

NIE ODPOWIADAM ZA EWENTUALNE SZKODY POWSTAŁE W WYNIKU KORZYSTANIA Z QtADB

ZANIM NAPISZESZ, PRZECZYTAJ FAQ: FAQ

Edytowane przez 7ymekk
nowa wersja programu

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Wersja na LINUX:

Działa ok, ale 2 rzeczy mi do głowy przyszły, bo leniwy jestem

1. Startuj demona abd razem z programem (po co user ma to robić ręcznie)

2. Może klawisze na dole jak w MC (kopiuj, usuń itd) zamiast na menu kontekstowym

3-cia rzecz z dwóch ;) to drag ' n ' drop przy kopiowaniu - to takie nawyki.

I w paczce z ZIP (o ile się da bo nie probowałem) zrób ad razu atrybut +x, zeby kliknięciem sie uruchamiał i user nie będzie musiał chmod'a robić

Jestem pełen optymizmu dla tego programu więc trzymam kciuki i jako tester nowych wersji pod Ubuntu + G1 się piszę. [pifko dla ciebie]

EDIT: Ważne. Możliwość tworzenia katalogu, bo właśnie to potrzebowałem ;)

EDIT2: Dziwnie działa "zamknij jak skończysz, bo zamyka okienko jak jeszcze nie skończy, ale od razu po kliknięciu.

Edytowane przez draffter

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratuluję udanego startu!

Mogę potwierdzić że program działa na Windows 7 z Nexus One (CyanogenMod) i z Hero (VillianROM) :)

Ale jeszcze długa droga przed tobą ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

hehe wiem, że długa droga :).długo zwlekałem przed wrzuceniem programiku, bo nie mam ostatnio za bardzo czasu(mnóstwo projektów na zaliczenie zajęć) ale staram się przynajmniej codziennie coś przy nim podłubać...

właśnie draffter dzięki, że mi przypomniałeś.zapomniałem odkomentować tą funkcję:)

1)demona nie mogę wystartować z poziomu programu bo niestety nie wiem dlaczego(być może jest tak tylko u mnie) nie mam dostępu do urządzenia.trzeba spod root'a(spokojnie...jeszcze nad tym popracuję)

2)chodzi Ci o klawisze typu F4->copy,F5->refresh itd??da się zrobić:)

z tym zipem prosta sprawa: pakowałem pod windowsem:P następnym razem będę pamiętał

draffter czy instalowanie bibliotek Qt nie jest jakoś uciążliwe??nie trzeba dorzucać do zipa?

Edytowane przez 7ymekk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do nazwy programu to istnieje już program o prawie takiej samej nazwie, "My Android Manager".

Jeżeli chodzi o propozycję nazwy to mogło by być "Visual ADB", ale to jeszcze nie zbyt adekwatne jest na ten moment ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właśnie draffter dzięki, że mi przypomniałeś.zapomniałem odkomentować tą funkcję:)

prosze bardzo ;)

2)chodzi Ci o klawisze typu F4->copy,F5->refresh itd??da się zrobić:)

TAK, właśnie takie

draffter czy instalowanie bibliotek Qt nie jest jakoś uciążliwe??nie trzeba dorzucać do zipa?

nie wiem, bo mam już dorzuconą. Napisz po prostu wymagania, i każdy sobie dociągnie z repozytoriów - tym bym sie nie przejmował, kto ma linuxa i wie co potrzebuje to sobie doinstaluje.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

kurcze nie wiedziałem, że jest już taki programik...a więc trzeba podumać nad nazwą.

te przyciski może dziś zrobię bo na nic innego już nie mam siły:)

nowy folder już zrobiłem.potestuję i wrzucę

tak w ogóle to dzięki za sugestie:)

ps.przyciski dodam jak już zrobię obsługę programu klawiaturą

ps2."EDIT2: Dziwnie działa "zamknij jak skończysz, bo zamyka okienko jak jeszcze nie skończy, ale od razu po kliknięciu. " jest to błąd najgorszy z możliwych-sporadyczny;/ jak możesz to powiedz w jakich sytuacjach to się dzieje i czy dolny progressBar dochodzi do maximum na chwilkę przed tym jak zamknie okno

Edytowane przez 7ymekk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ps2."EDIT2: Dziwnie działa "zamknij jak skończysz, bo zamyka okienko jak jeszcze nie skończy, ale od razu po kliknięciu. " jest to błąd najgorszy z możliwych-sporadyczny;/ jak możesz to powiedz w jakich sytuacjach to się dzieje i czy dolny progressBar dochodzi do maximum na chwilkę przed tym jak zamknie okno

dolny progres był juz na 1/1 a górny na 0% - próbowalem przekopiować katalog na telefon, stąd pewnie problem, bo nic się nie zmieniało

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

problem w tym, że android pokazuje że wszystkie foldery mają rozmiar 0 i nie wiem jak zrobić pasek postępu, dlatego pominąłem chwilowo kopiowanie folderów.na dodatek kopiując foldery poprzez adb push nie kopiuje folderu tylko jego zawartość...muszę nad tym pomyśleć;)

Edytowane przez 7ymekk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1)demona nie mogę wystartować z poziomu programu bo niestety nie wiem dlaczego(być może jest tak tylko u mnie) nie mam dostępu do urządzenia.trzeba spod root'a(spokojnie...jeszcze nad tym popracuję)

ja nie potrzebuję root'a żeby odpalić demona. Prześlij mi wersję do testu z automatycznym odpalaniem demona na maila, to moge potestować.

I taka rzecz jeszcze mi przyszła do głowy na później: żeby program zapamiętywal pozycję lewego i prawego panelu, czy gdzie przed zamknięciem byłes lokalnie i gdzie na telefonie, tak będzie łatwiej.

Oczywiście wszystkie rzeczy, to fjuczery jak mawia mój szef, więc dopisz do listy i zrób w soim czasie. Jestem pełen podziwu i cieszę się ze na linuxa tez coś się dzieje ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.