Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Palladni

Zdjęcia użytkowników - RL

Polecane posty

koliber2   
Otrzymana reputacja: 0
koliber2

Przecież ja się nie obrażę, kiedy mi powiesz, że chcesz wyglądać jak ten cherlak. Twój wybór, ale większość kobiet wybierze jednak tego po lewej. Kobiety jak w przyrodzie szukają samców, przy których mogą czuć się bezpiecznie (to słowo może mieć wiele znaczeń bezpieczeństwo fizyczne, finansowe itd.). Ponadto tak jak nam podobają się kobiety z walorami tak i im podobają się faceci z ciałem. Nie zgadzasz się to czemu za Ronaldo szaleją kobiety, czemu takich ludzi wybiera się do reklam. Bo to się ludziom podoba i takich ideałów szukają.

Jestem starszym, ale jeszcze nie takim starym. Ja nikogo nie hejtuję ja tylko zwracam uwagę.

W latach 90 szedłeś na informatykę? Doprecyzuj, studia? i ile masz lat, bo idąc wtedy na studia masz teraz coś ponad 40 lat, także powinieneś mnie lepiej rozumieć. Chyba, że źle Cię rozumiem wybacz późno jest już i zmęczenie daje się we znaki.

Pracownik wykwalifikowany to nie tylko taki, który siedzi za biurkiem. Jest taki człowiek, co ma w Polsce 26 lat, jest na najwyższych stołkach w tym Państwie, a nie jest wykwalifikowanym kimś. Także kwalifikacje nic tu nie mają, ale owszem, kiedy ktoś jest specjalistą to ma łatwiej. Jednak doświadczenie zdobywa się w trakcie pracy nikt nie rodzi się od razu tym specjalistą. Możesz być specjalistą i zarabiać tylko 3500 zł siedząc za biurkiem i tworząc zaawansowane algorytmy, które w Twoim odczuciu są zaawansowane, ale ktoś inny może być specjalistą na platformie wykonywać trochę inną pracę niż biurową i zarabiać 25000 zł/mc i taki ktoś też jest specjalistą, pomimo, że może pracuje nazwałbyś to fizycznie, ale on jest specjalistą, bo zna swój fach i często wykonuje złożone zadania związane z procesami automatyzacji etc. I takiemu komuś ktoś płaci duże pieniądze, bo zna się na robocie. I kto ma lepiej, lepsze perspektywy? Możesz mieć masę dyplomów, 2 fakultety, certyfikaty i latać szklić się cały czas, a perspektywy marne. Ktoś inny może mieć tylko zawodówkę, wszedł, rozkręcił się gdzieś założył firmę budowlaną i zarabia 40000 zł/mc. Ktoś inny nie miał tego tamtego, założył kwejka i doszedł do takich pieniędzy, których Ty w życiu nie zarobisz pomimo, ze uważasz się za specjalistę. W życiu nie wystarczy być tylko specjalistą trzeba czasami mieć odrobinę szczęścia, liczą się często układy, znajomości,  cokolwiek aby dojść do czegoś konkretnego. Oczywiście wiedza jest ważna, bo wiedza jest tym czymś, na czym można najlepiej zarobić, ale to rozległy temat.

Ja nie reprezentuję staroświeckiego myślenia, ja mówię, co jest w życiu ważne. Dla młodego człowieka ważne jest, aby umiał pogodzić obowiązki naukę, pracę, jakieś hobby z życiem prywatnym. Wybudowano orliki, postawiono stadiony, które teraz stoją puste, bo młodzi ludzie wolą Facebooka. Czy w taki sposób ludzie mają do czegoś dojść?

Żadna praca nie hańbi czasami trzeba ponaginać przy łopacie np. w Anglii, ale to też szkoła, bo uczy i przy okazji pozwala szlifować język. Pamiętam jak pewien teraz już profesor na uczelni opowiadał historię jak za czasów studiów sobie dorabiał w wakacje. Pracował na budowie przy modernizacji Kościoła. Szła tam młoda kobieta z synkiem widząc go jak tą łopatą przewala mówi do synka widzisz synku jak nie będziesz się uczył to będziesz też tak musiał pracować. On (profesor) się uczył, ale też i dorabiał sobie, bo nikt od razu nie staje się kimś wielkim do czegoś trzeba najpierw dojść, ale siedząc przed komputerem tylko marnując czas na zmianę ikonek w swoim smartfonie, podglądając kolegów na Facebooku raczej się do czegoś konkretnego nie dojdzie. Są ludzie, którzy pracują dużo przed komputerem, ale to inny temat ich nie interesuje Facebook oni próbują stworzyć coś, co kiedyś pozwali im uwolnić się od bycia specjalistą w korporacji.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Raferti   
Otrzymana reputacja: 8
Raferti

Naprawdę bawisz w sensie pozytywnym. Przynajmniej mnie.
Po części można sie z Tobą zgodzić, jednak strasznie upraszczasz. Świat nie jest czarno-biały i nie masz tu zarówno racji w kwestii samców alfa, bo w tym jest bardziej kwestia charyzmy i inteligencji, itp a nie masy mięśniowej (no chyba ze ktoś ma ambicje w stylu pusta lala do pukania które na to lecą , co jest dobre na kilka nocek, ale nie całe życie ;) ).
Co do kwestii która opisałem to była anegdota, w celu pokazania typu myślenia, a nie czy mam lub nie szacunku dla pracowników fizycznych... i tu juz nawiazując do tego co opisałeś powyżej, mogę tylko napisać, że nie należę do osób które uważają, że kierowca, hydraulik czy inny nie może zarobić więcej niż ktoś po wyższym / fakultetach.
Ogólnie jak ktoś jest fachowcem w tym co robi (a przyznasz, że najistotniejsze jest w życiu robić to co sie lubi i przy okazji umie robić ), to człowiek sobie poradzi.
W kwestii co ja natomiast robię, to tylko powiem że to co lubię całe życie i na swoim... i mniej więcej z wiekiem trafiłeś. Tyle wystarczy. ;)
Wiesz co do tego kwejka, to tez nie było tak, ze to była nowość - Ot gostek trafił na podatny grunt, podpatrując to co na zachodzie juz było... no i plus kwestia inwestycji i reklamy. Nie wiem czy pamiętasz, ale wcześniej było grono, czy inne, co pokazuje na ile ten bussines jest niepewny. No ale zostawmy szeroko pojęte IT / Web.

W momencie jak wspominasz o tej kobiecie do syna, to mi sie automatycznie kojarzy kawał gdy ojciec wola syna, daje fajkę, nalewa kielicha i rozkłada Playboya pytając czy chciałby takie laski mieć. Resztę kawału chyba pamiętasz prawda? ;)
I bynajmniej nie było w nim o ćwiczeniach, paleniu i chlaniu, czy koksie, tylko o nauce.

Natomiast tak juz na serio, to życie jest brutalne i bez różnicy czy jest sie wykształconym, czy nie , ludźmi na których robią inni jest bodajże z tego co pamietam ok 3% populacji. Tak wiec nie każdy ma taka możliwość i do tego są potrzebne pewne predyspozycje.
Jest coś takiego jak inteligencja wrodzona, czasami bywają osoby które będąc niewykształcone maja łeb na karku i bynajmniej nie chodzi tu o cwaniactwo - szybko łapią języki robiąc gdzieś na zachodzie, maja łatwość nawiązywania kontaktu, potrafią prowadzić firmy i często to na nich robią Ci wykształceni. Oprócz tego jest potrzebna charyzma i umiejetność podejmowania decyzji... i tu masz racje, że z wykształceniem to nie ma nic wspólnego... ale takowe się przydaje, nawet i tym osobom. Oczywiście nie zawsze bo czasami wyplynie i jakiś cwaniak, karierowicz, czy inna menda, ale to szerszy temat.

Z tymi orlikami i dzieciakami - może mieszkamy w innych rejonach, u nas jest pełno grających w piłkę.
Tak na szybkiego tylko powyżej, ze względu na porę i fakt ze robimy OT chyba. Ok a teraz ide spać ;)

PS
Za byki sorki, nie chce mi się o 3 poprawiać "autokorekty" jaką mi słownik w fonie robi. Mam nadzieję, że sens zrozumiały.

Wysłane z iPhone przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.