Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

• 0
Caladan

Nie widzi karty SIM

Pytanie

Kolega kupił ostatnio w Play HTC Desire (przedłużał umowę).Niestety telefon nie widzi karty SIM.Po załadowaniu systemu wyświetla się komunikat o braku karty sim, a na górnym pasku pojawia się malutkie przekreślone logo karty sim. Na mojej karcie z Hero (play) taki sam objaw. Era-to samo.Telefon jest nowy i ,,niezrootowany'' Kolega wyczytał w instrukcji że starszych generacji simów telefon może nie czytać i można ją wymienić...(ale moja z września nie jest przecież taka stara..)Czy któryś z kolegów się z takim problemem spotkał? Czy Desire może jest padnięty?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

• 0

miałem kiedyś podobny problem z se c905,wymieniłem kartę sim na 3g i po temacie

---------- Post dołączono o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

aaaaa! ta sama karta chodzi teraz w desire!!!

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Niech idzie normalnie do Play i powie o co chodzi wymiana karty sim w takim przypadku jest całkowicie darmowa,kiedyś już to przechodziłem

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Kiedyś należało wymieniać karty sim. Dzisiaj starsze modele również już obsługują 3g jedyną różnicą jest większa pojemność takiej karty (można zapisać 500 kontaktów).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Witam,

mam nadzieje ze chociaz tu mi ktos pomoze. Od 2 tygodni mam problem z moim HTC'ekiem Desire.

Po przylocie do kraju kupilam polska karte w play, wlozylam ja i wszystko bylo ok. Po tygodniu wrocilam do mojej angielskiej karty " 3 " by odczytac wiadomosci. Ponownie wlozylam karte play i od tej pory mam jedynie napis NO SIM CARD - nie widzi mi karty sim i co lepsze zauwazylam ze karty pamieci rowniez. Zanioslam w polsce do "serwisu" - po dwoch tygodniach powiedzieli mi ze prawdopodobnie to jest zalana bateria i zebym na kolejne 2 tyg. zostawila to oni to zrobia !! jak to uslyszalam to pomyslalam ze to zaje** kawal....bateria jest nowiuska nigdy nie byla zalana!!!

Czy ktos mial podobny problem ? A moze podpowiecie mi co robic...teraz zadna karta nie chodzi :/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Na baterii jest "czujnik". Gdzieś na niej powinna być tak jakby biała "kartka"(jeśli bateria była zalana robi sie czerwona). Jeśli jest biała to idź do serwisu i zapytaj sie na jakiej podstawie uważają ze bateria została zalana i co ma to wspolnego z czytaniem karty sim i karty pamięci.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

fakt jest na wyswietlaczu u gory biala (przezroczysta) karteczka...zanioslam juz do kolejnego serwisu...moze tam cos wycuduja :/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Witam.

Dziś doszło do skutku przeniesienie mojego dotychczasowego numeru z Orange do Play. Wrzuciłem więc nową kartę SIM do telefonu i zonk. Telefon jej nie widzi tak jakby była nieaktywna. Nie można wyszukać żadnego operatora - ani ręcznie ani z automatu. Na górnej belce wyświetlany jest graficzny komunikat o braku zasięgu i symbol karty SIM z wykrzyknikiem. Dodam, że po wrzuceniu karty do jakiejś bardzo starej Nokii i Flipouta wszytko jest ok. otrzymuje sms od Play, że mój numer został dziś przeniesiony. W tych dwóch telefonach mogę normalnie wykonywać rozmowy i wszystko czego tylko dusza zapragnie. Macie jakieś pomysły?

_____

dziabnięte słajpem z tapatoka na HTC Desire

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Moze simlock?

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Telefon jest bez simlocka. Przed chwilą włożyłem aktywną kartę sim orange z flipouta i desire też jej nie widzi. Wychodzi na to, że coś się popierdzielilo gdy orange wyłączyło moją kartę. Teraz już żadnej nie widzi. Załamka, dzień przed wyjazdem urlopowym:/

edit: wipe nie pomógł :/

_____

dziabnięte słajpem z tapatoka na HTC Desire

Edytowane przez piechu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Mi sie widzi serwis, bo nie mam pomyslu. Pewnie padlo to gniazdo na karty sim.

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.