Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

poppe

[LENOVO] IdeaPad A1 - instalacja na SD

5 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam

Czy ktos wie i potrafi zrobic tak aby wszystkie aplikacje i gry ktore waza najwiecej w calosci byly instalowane na karcie SD? W lenovo ideapad a1 daja nam karte 8 gb, dzisiaj sciagnalem sobie GTA 3 na test, pliki pobrane zostaly i rozpakowane na karcie SD, gra zainstalowala sie bez problemow, uruchamia sie tak samo dobrze, ale podczas wlaczania - gra pobiera jeszcze z internetu pliki potrzebne do grania (mapy, soundy itd) no i pobiera mi do kilku procent a pozniej wywala blad ze malo miejsca w tablecie, dlatego zdziwilem sie ze zaczal mi to pobierac na tablet a nie na karte, dlaczego i jak to mozna zmienic? jak w ogole mozna?

pozdr.

ps. to samo np z NFS SHFT, gre pobrałem, chce zainstalować to autmatycznie chce ją wrzucić na pamięc tabletu a nie na karte 8 GB, dlaczego i jak to zrobic aby zainstalowala sie na karcie ta gra?

Edytowane przez poppe

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Być może w tym wątku znajdziecie rozwiązanie, ja osobiscie jak na razie mam za mało czasu żeby to przetestować : -(

http://forum.android.com.pl/f410/automatyczna-instalacja-programa-w-na-karcie-sd-poprzez-link2sd-117786-post1076486/

Wysłane z mojego A1_07 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akurat Link2SD/App2SD nic nie dadzą, bo one służą instalacji plików APK na karcie pamięci (co jest możliwe od Androida 2.2 natywnie).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawet jak apk mam na karcie sd i uruchamiam ja z karty to gra instaljje sie w pamieci tabletu a nie na karte sd

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Spróbuj przenieść ściągnięte pliki na zewnętrzną kartę. Podziałało u mnie w przypadku Igo.

Przetestowałem to rozwiązanie dokładniej przy okazji ściągania map do aury i działa z większością programów. Tylko katalog syntezatora IVONA musiałem pozostawić w pamięci wewnętrznej.

Zdaje się że karta pamięci jest widziana jako "przedłużenie" pamięci wewnętrznej (sdcard) i tablet pliki tam umieszczone widzi na równo z plikami z pamięci wewnętrznej jako "sdcard". Ograniczeniem przy ściąganiu jest tylko wielkość dostępnej w tablecie pamięci, mając 900MB wolnej pamięci mogłem maksimum jednorazowo tyle ściągnąć na raz.

Edytowane przez StanS

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.