Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A Ty oddałeś już swój głos?

Zdjęcie
- - - - -

Konfiguracja modemu gsm

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   marko1166

• 11 postów
  • Tablet:Motorola Xoom

Napisano 11 styczeń 2012 - 14:37

Witam mam pytanie czy jak sie chce urochomic modem gsm to trzeba jakąs aplikacje ściągnąć, czy wystarczy jakoś tylk skonfigurować w ustawiniach
Ponieważ kupiłem karte sim włożyłem do modemu i nie wiem co dalej :( jak by ktoś był w stanie mi pomuc bardzo bym prosoił o pomoc

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   dar3k

• 54 postów
  • Telefon:HTC One Mini

• Tablet:Acer W511 & Moto XOOM

Napisano 11 styczeń 2012 - 18:14

u mnie na iplus sam wykryl usrawienia i wszysto dzialalo od razu.. a jak nie to w ustawieniach sieci masz cos takiego jak punkty dostepu i tak ew. mozna dodac swoj ounkt lub edytowac

#3 OFFLINE   marko1166

Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 19:03

u mnie na iplus sam wykryl usrawienia i wszysto dzialalo od razu.. a jak nie to w ustawieniach sieci masz cos takiego jak punkty dostepu i tak ew. mozna dodac swoj ounkt lub edytowac

No właśnie ze w ustawieniach sieci mam tylko
Tryb Samolotu
WI-FI
Ustawienia WI-FI
Bluetooth
Ustawienia Bluetooth
Ustawienia sieci VPN - a to to chyba jest do ustawienia sieci w domu a nie do połaczenia z modemem chyba że sie myle :szok:

#4 OFFLINE   dar3k

• 54 postów
  • Telefon:HTC One Mini

• Tablet:Acer W511 & Moto XOOM

Napisano 11 styczeń 2012 - 19:37

Ja u siebie mam miedzy bluetooth a vpn jeszcze ustawienia przenosnego hotspota i na samym dole sieci komorkowe, te menu sa rowniez wyswietlane jak nie jest wlozona karta SIM, moze masz wersje bez modemu? Gniazdo do karty SIM masz? Jaka masz wersje systemu (ustawienia-info o systemie-wersja oprogramowania) ja mam 3.2 bo zaktualizowal sie od razu jak go wlaczylem po zakupie..

#5 OFFLINE   marko1166

Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 19:56

Ja u siebie mam miedzy bluetooth a vpn jeszcze ustawienia przenosnego hotspota i na samym dole sieci komorkowe, te menu sa rowniez wyswietlane jak nie jest wlozona karta SIM, moze masz wersje bez modemu? Gniazdo do karty SIM masz? Jaka masz wersje systemu (ustawienia-info o systemie-wersja oprogramowania) ja mam 3.2 bo zaktualizowal sie od razu jak go wlaczylem po zakupie..

Tez mam 3,2 wersje systemu a tak sobie myślę ze moze faktycznie nie ma modemu wercja tej motoroli to MZ 604

#6 OFFLINE   jadja

• 353 postów
  • Telefon:Galaxy S III

• Tablet:xoom

• Firmware:XXUGNH4

Napisano 11 styczeń 2012 - 20:09

Tez mam 3,2 wersje systemu a tak sobie myślę ze moze faktycznie nie ma modemu wercja tej motoroli to MZ 604

Wersja 604 jest bez modemu, tak więc karty SIM nie zainstalujesz.

#7 OFFLINE   marko1166

Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 20:50

A czy da sie podpiąć zewtnętrzny modem, jak tak to czy ma to być jakiś specjalny mdem , czy każdy modem zewnnętrzny na usb

#8 OFFLINE   jadja

• 353 postów
  • Telefon:Galaxy S III

• Tablet:xoom

• Firmware:XXUGNH4

Napisano 12 styczeń 2012 - 08:01

A czy da sie podpiąć zewtnętrzny modem, jak tak to czy ma to być jakiś specjalny mdem , czy każdy modem zewnnętrzny na usb

Myślę, że w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłby taki modem MODEM HUAWEI E585 DO PC IPAD IPOD AERO2 POLSAT (2010134290) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Ja co prawda mam tablet z SIMem, ale mam też taki modem i używam go np do smartfona. Gdziekolwiek jesteś, masz wokół siebie w promieniu ok 10m sieć WIFI, z której może skorzystać do 5 odbiorców (o ile znają hasło). Odpada konieczność przystawek do tabletu, który nawet nie wiem czy zaakceptowałby zwykły modem na USB. Mamy jeszcze wtedy przejście z micro na zwykły USB, a więc tworzy się choinka. Odpada też konieczność konfiguracji. Tablet wykrywa po prostu obecność sieci WiFi. Ten modem z linku "ciągnie" na własnej baterii ok 5 godzin.Tak więc nie ma chyba wad, oprócz może ceny - ale w Twoim przypadku na pewno warto. Masz tablet na luzie, jak gdybyś miał SIM. Modem jest mały i bardzo lekki.

#9 OFFLINE   marko1166

Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 11:44

Myślę, że w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłby taki modem MODEM HUAWEI E585 DO PC IPAD IPOD AERO2 POLSAT (2010134290) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Ja co prawda mam tablet z SIMem, ale mam też taki modem i używam go np do smartfona. Gdziekolwiek jesteś, masz wokół siebie w promieniu ok 10m sieć WIFI, z której może skorzystać do 5 odbiorców (o ile znają hasło). Odpada konieczność przystawek do tabletu, który nawet nie wiem czy zaakceptowałby zwykły modem na USB. Mamy jeszcze wtedy przejście z micro na zwykły USB, a więc tworzy się choinka. Odpada też konieczność konfiguracji. Tablet wykrywa po prostu obecność sieci WiFi. Ten modem z linku "ciągnie" na własnej baterii ok 5 godzin.Tak więc nie ma chyba wad, oprócz może ceny - ale w Twoim przypadku na pewno warto. Masz tablet na luzie, jak gdybyś miał SIM. Modem jest mały i bardzo lekki.

W sumie cena nie jest aż taka duża ,bo tablet z modemem też jest dużo droższy a tu za te pieniądze mam dodatkowe użadzenie kture mozna wykożystać nie tylko w tablecie

#10 OFFLINE   adamsluk

• 57 postów
  • Telefon:SGS II / HTC Desire

• Tablet:Motorola Xoom MZ601

Napisano 12 styczeń 2012 - 17:39

Niby masz rację, sam rozpatrywałem taki wariant. Musisz mieć świadomość, że masz dodatkowe urządzenie, dodatkową baterie i potencjalnie dodatkową ładowarkę. Ja jak wyjeżdżam gdzieś z domu to nieraz plecak na dodatkowe akcesoria muszę zabrać. Plusem tego rozwiązania jest jedna karta SIM i jedna opłata operatorowi.

Wysłano z MotoXoom