• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
kryszan

[ROM] CyanogenMod 7

90 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Notatka od Moderatora: tarantulaw2
wykrzyk.png Wątek połączony z drugim, tym samym, który został stworzony przez użytkownika dawkon13. Jego pierwszy post (opisujący ROM) znajduje się pod linkiem:

CyanogenMod 7 dla Lenovo IdeaPad A1 by gmarkall & milaq

Temat na xda: [DEV] Unofficial Cyanogenmod 7 for Lenovo Ideapad A1

Oficjalna strona CM7 dla Lenovo IdeaPad A1: Cyanogenmod 7 for Lenovo Ideapad A1

Status obecny: CyanogenMod 7.2.0-RC0-KANG, stabilny, ma pomniejsze błędy.

Co działa?

 • ekran dotykowy
 • sprzętowa akceleracja grafiki
 • dźwięk
 • przyciski mechaniczne i pojemnościowe (menu etc.)
 • wi-fi
 • zewnętrzna karta pamięci
 • akcelerometr
 • naprawiono samoistne rebootowanie się urządzenia
 • przestrzeń wewnętrzna (2GB)
 • wibracje
 • bluetooth
 • aparat
 • GPS
 • Dekodowanie h.264
 • Przyciski pojemnościowe (pod ekranem) świecą teraz ciągle, dopóki ekran jest włączony.
 • Overclocking

Co nie działa?

 • nagrywanie przednią kamerą
 • brak 3G w tabletach z kartą SIM
 • mechaniczny przełącznik akcelerometru

Download:

Codziennie pojawia się nowa wersja (tzw. nightly build), najnowszy można pobrać tu.

Fastboot:

Z racji tego, że istnieje prawdopodobieństwo uwalenia tabletu, twórcy portu polecają instalację fastboot'a. Dzięki niemu w razie awarii można przywrócić tablet do życia. Fastboot można pobrać tu. Instaluje się go przez CWM (jak każdą paczkę). Aby wejść do trybo fastboot należy przytrzymać przycisk Vol+ podczas uruchamiania tabletu (ekran powinien stać się czerwony). Wyjść z niego można przytrzymując Power przez 10 sekund (lub użyć komendy fastboot reboot).

Instalacja:

Standardowa przez custom recovery, po czym należy zrobić wipe cache i danych użytkownika. UWAGA: Autor nie poleca instalowania CM7 na urządzeniach z innym ROMem niż oficjalny 2385 ROW, ze względu na trudności w przywracaniu tabletu do stanu fabrycznego. Zanim przystąpisz do instalacji utwórz backup systemu w CWM. Jeśli zechcesz powrócić do stanu fabrycznego, zainstaluj przez recovery paczkę stock-a1-ramdisk.zip, po czym przywróć backup.

Aktualizacja:

Także przez CWM, przy czym należy wykonać tylko wipe cache (danych nie trzeba czyścić - aplikacje zostają na swoim miejscu).

Aplikacje Google:

Google Apps należy pobrać stąd i zainstalować przez Recovery.

UWAGA: Ponieważ ROM nie jest dokładnie przetestowany, mogą pojawić się błędy w działaniu tabletu. W najgorszym wypadku Twoje urządzenie może zostać zbrickowane. Nie jesteśmy odpowiedzialni za ewentualne uszkodzenia. Sam musisz zdecydować czy chcesz ponieść ryzyko. Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo - NIE INSTALUJ!

Kanał IRC: #ideapad-a1 na serwerze FreeNode.

Edytowane przez Pajonk

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej ty mnie wspomoz i powiedz co to nam daje ? I co to te romy bo ja noob jestem jeszcze pierwszy moj tablet :D

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rom to inaczej coś a'la system operacyjny. Podobnie jak Windowsy i Linuxy lub Maci tak i romy potrafią się od siebie różnić. Kompilowanie romu i przygotowywanie go pod określone urządzonko (tablet, telefon, inne) to jest pisanie tak jakby od podstaw systemu w oparciu o który to będzie działać. Po co nam to? Ano po to, aby samemu móc zmienić w tablecie co się chce, aby ładniej wyglądał pulpit, inaczej działał. Ogólnie aby był "cycuś" :)

Tapnięte z A1

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aktualnie to mogli by ogarnac instalacje aplikacji na sd czy ten mod daja taka mozliwosc? Bo po co nam dali do tabletu karte sd ktira jest nie uzyteczn.a.....

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdy roman daje taką możliwość czy to sam z siebie, czy poprzez apke :)

Tapnięte z A1

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@poppe, nie spamuj w każdym temacie o tej karcie pamięci, bo jak ktoś na XDA/tutaj znajdzie rozwiązanie to chętnie opiszemy, ale narzekanie że nie działa nic nie da ;)

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Build się skompilował, jest progres :) gmarkall utworzył kanał na ircu, jakby ktoś chciał pomóc. Temat uaktualniłem.

tapatalk@ideapad_a1

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

temat uaktualniony.

Poszła pierwsza, uruchamiająca się wersja CM7 dla IdeaPada! Co prawda mało rzeczy działa, ale i tak jest coraz lepiej :)

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wreszcie chłopaki z xda znaleźli sposób na rebootowanie się urządzenia (niełatwo im było). Uaktualniłem pierwszy post :) Btw, wiem, że mamy tu dużo zainteresowanych zamianą przestrzeni dyskowej wewnętrznej z zewnętrzną, część chłopaków pracuje nad modem, który to umożliwi w CM7 właśnie. Doszliśmy do wniosku, że nie da się tego zrobić w romie stockowym, ponieważ pracownicy Lenovo prawdopodobnie zablokowali tę możliwość w jądrze systemu. Warto również wiedzieć, że Lenovo rozważa udostępnienie kodu źródłowego A1, co pewnie zwiększy postępy ludzi z xda.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.