Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

cremik1

GPS do Goclever I101

Polecane posty

cremik1   
Otrzymana reputacja: 0
cremik1

Są GPS'y do tabletów zewnętrzne podłączane przez port USB i tu mam pytanie czy można podłączyć zewnętrzny GPS znaczy się antene (odbiornik) lub GPS karte usb (pendrive) do goclever I101 bo wgranie softu czyli nawigacji to nie problem , wystarczy zainstalować aplikacje i nagrać mapy na karte pamięci , problem w tym czy Gocleverski android 2.2 wykryje tego GPS'a przez USB czy trzeba jakieś sterowniki ?

ps: taki GPS kosztuje 100-200 zl

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Goffer   
Goffer

Widzę, że od dłuższego czasu nikt nie podjął tematu. Mam odbiornik GPS w takim Pendive USB. W tablecie z Windows7 GPS jest wykrywany poprawnie i automapa na 10" ekranie śmiga aż miło. Natomist Goclever najwyraźniej nie radzi sobie z takim GPSem na USB. Możę jakies sterowniki by sie przydały. Tylko skąd je ściagnąć? Wójek Google póki co, nie dał odpowiedzi.. :(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
JoteS   
Otrzymana reputacja: 5
JoteS

Na oryginalnym sofcie bez dodatkowych sterów raczej nie pójdzie, ale soft Tornado czy Tima bazuje na Tlytouch3 który GPS ma wbudowanego i stery posiada :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
korund   
korund

Witam. Mama problem z GPS w tym tablecie. Ponieważ w ustawieniach lokalizacji i zabezpieczenia mam włączony użyj satelitów GPS. I na programie GPSTest wykrywa mi satelite w Shanghaju. Co należny zrobić by łapał moje połażenie. Czy coś należny jeszcze ustawić w tablecie??? czy należny podłączyć jakąś zewnętrzną antenę??? Pomocy??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bialy100k   
bialy100k
Są GPS'y do tabletów zewnętrzne podłączane przez port USB i tu mam pytanie czy można podłączyć zewnętrzny GPS znaczy się antene (odbiornik) lub GPS karte usb (pendrive) do goclever I101 bo wgranie softu czyli nawigacji to nie problem , wystarczy zainstalować aplikacje i nagrać mapy na karte pamięci , problem w tym czy Gocleverski android 2.2 wykryje tego GPS'a przez USB czy trzeba jakieś sterowniki ?

ps: taki GPS kosztuje 100-200 zl

Też mam GPS - na kabelku USB, kupiony za grosze i myślałem o użyciu takiego zestawu jako nawigacji z duuużym ekranem. Prawdopodobnie dało by się to zrobić, jednak na dziś jest to ponad moje możliwości. Gdzie szukać tematu? Ano, trzeba szukać uruchamiania GPS w linuxach.

Na razie testowo odpaliłem mój moduł pod Ubuntu (to też system operacyjny oparty o linux, jak android). Opiszę, bo może komuś to pomoże w ruszeniu tematu pod androidem:

# 1 moduł wpięty w port USB, wystawiony na kabelku za okno

# 2 sprawdziłem jak jest widoczny port:

lsusb

# pokazało trochę sprzętów, w tym ten:

Bus 003 Device 009: ID 067b:2303 Prolific Technology, Inc. PL2303 Serial Port

# to moje GPS na USB Navibe Compass GM720

# 3 zainstalowałem gpsd (z centrum oprogramowania Ubuntu, ale pewnie sudo apt-get install gpsd też by poszło) a następnie zadeklarowałem port (o ile dobrze myślę). Tu trzeba by popatrzeć jak to jest pod androidem

gpsd /dev/ttyUSB0

#3b jeżeli wszystko jest ok, podłączone i "działa" to po wydaniu komendy cat < /dev/ttyUSB0 na ekranie powinno pojawić się coś jak ������������� - a po wyjęciu kabla USB od GPS'a natychiastowo pojawi się komunikat o błędzie.

# 4 i graficzną nakładkę na niego xgps (tu będzie już inaczej pewnie)

sudo apt-get install gpsd-clients

# 5 po wystartowaniu komendą jak niżej ruszył w okienku na ekranie (uwaga, czasem trzeba trochę poczekać jak sygnał jest kiepski!)

xgps

Myślę, że osoba obcykana z androidem też da radę ruszyć coś do przodu. Chętnie posłucham - bo chcę mieć navi na tablecie.

Jeżeli ktoś ruszy dalej temat - bardzo proszę o opis!

Poszukiwania na podstawie linków:

Best4Linux.NET

eko.one.pl - Zabawy z GPS

Edytowane przez bialy100k
dodanie opisu i poprawek

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ralphie   
ralphie

Jesli podales poprawny vid i pid tego gpsa to jego obsluga jest w module pl2303.

(root@nslu2)~# modinfo pl2303 | grep v067Bp2303

alias: usb:v067Bp2303d*dc*dsc*dp*ic*isc*ip*

Bez problemu powinno dzialac.

Kompilujesz modul pod armv6 i wersje kernela z I101.

Kopiujesz w odpowiednie miejsce i ladujesz z terminal emulatora.

Jesli beda bledy to potrzebne sa zalezne moduly:

insmod usbcore.ko

insmod usbserial.ko

insmod pl2303.ko

pl2303.rar - Modul pl2303.ko

Jesli beda bledy wklej je tu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bialy100k   
bialy100k

Kompilację jądra to robiłem z 15 lat temu ostatnio - na freesco i dla procesora 486. Muszę trochę doczytać :)

Dokładniej, to ja mam Yarvik Xerios TAB464 (to jest niemal identyczny tablet jak GoClever A103 - więc zdaje się ta sama rodzinka co I101), ale odezwałem się w tym wątku by nie mnożyć pokrewnych tematów. Nie powinno to robić diametralnej różnicy w metodzie.

Moja wersja jądra to:

3.08+ inet_lzw108@InetSoftware#37

Nr. Kompilacji

01F2-R1-H1-H01-1856.20120429

Ponieważ tablet to moje pierwsze urządzenie z androidem, i mam go koło 2 tygodni (a nie włączam codziennie) to jeszcze się trochę gubię. Nawet proste (z pozoru) rzeczy są kłopotem. Zainstalowałem sobie "Terminal emulator 1.0.44 - (jackpal.androidterm)" Przykładowo - nie mam na klawiaturze ekranowej znaczka " | " więc musiałem szukać jak go wprowadzać - (głośność w górę +L). Alternatywnie można i podpiąć klawiaturę usb - ale to zawsze kłopot...

przy próbie wykonania

127|app_77@android: / $ modinfo (z argumentami albo bez argumentów)

mam:

/system/bin/sh: modinfo: not found

i nie wiem jak go w androidzie doinstalować. Trzeba się dokształcić :)

Na dziś mam dosyć - ale będę drążył temat...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ralphie   
ralphie
Dokładniej, to ja mam Yarvik Xerios TAB464 (to jest niemal identyczny tablet jak GoClever A103 - więc zdaje się ta sama rodzinka co I101)

Moja wersja jądra to:

3.08+ inet_lzw108@InetSoftware#37

Nr. Kompilacji

01F2-R1-H1-H01-1856.20120429

To w ogóle inna rodzina procesorow. Musisz skompilowć moduł pod armv7.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.