Skocz do zawartości

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Zdjęcie
- - - - -

Ominięcie formatowania karty pamięci i odzyskanie danych.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 loginek22

• 25 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 10:36

Witam.
Posiadam 2gb kartę SD i wczoraj po podpięciu jej do czytnika do PC wyskoczyło żeby ją sformatować a:( w telefonie tez przestała działać :| czy jest jakiś sposób na nie formatowanie jej i odsyskanie plików które tam były?:)

Użytkownik loginek22 edytował ten post 17 styczeń 2012 - 14:14

#2 Guest_fredek7_*

Napisano 17 styczeń 2012 - 10:43

Odrzuć w kompie formatowanie wtedy da ci wejść na nią , skopiuj wszystko i wtedy ją sformatuj następnie wklej to co skopiowałeś .

Użytkownik fredek7 edytował ten post 17 styczeń 2012 - 10:49

#3 loginek22

• 25 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 14:04

Odrzuć w kompie formatowanie wtedy da ci wejść na nią , skopiuj wszystko i wtedy ją sformatuj następnie wklej to co skopiowałeś .

W tym problem ze nie mogę wejść na nią i sformatować jej:|

#4 Guest_fredek7_*

Napisano 17 styczeń 2012 - 14:17

Zapewne masz win7 z nim wiecznie są problemy . Ściągnij sobie Linuksa odpalanego z płytki skopiuj dane i wtedy format (w telefonie) skopiuj pliki z powrotem na kartę . Jeśli system nie będzie chciał ich widzieć to trzeba szukać winy w systemie telefonu.( mi sama karta w czytniku na win7 nie działa {chce format } przez telefon lata )

#5 maximax

• 1037 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 14:27

u mnie win7 działa bez problemu

#6 holipa

• 2318 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:05

panowie nie kłucić sie. poknociła się karcie tablica partycji i jest kiszka. linkus może niewiele pomóc. trzeba sformatować i pogodzić się ze stratą :przestraszony:

#7 mgreta36

• 427 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 15:58

Nie wali sie karta, ani dane - tylko FAT. A FAT ma zawsze kopię... Co znaczy utrata danych ? Nie wiem - zawsze dane w 99% są do odzyskania.
Az sie usmiech cisnie jak czytam komenty "windowsiarzy".... - ale jak sie uzywa co sie uzywa takiego systemu to takie przyzwyczajenia zostają... - niech tak bedzie :)

#8 maximax

• 1037 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:19

ani dane - tylko FAT

panie! ;) fat to system zapisywania danych

#9 mgreta36

• 427 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 23:11

Dla "uzytkowników windowsa" to jest system... Ja mialem na myśli tablice alokacji (tablica FAT) – "...przechowywana zaraz za boot sektorem struktura, zajmująca kilka sektorów, która zawiera informacje dla systemu operacyjnego na temat klastrów. Każda pozycja w tablicy FAT odpowiada jednemu klastrowi. Na partycji może być kilka kopii tablicy FAT, zazwyczaj dwie."

To taki spis tresci danych na nośniku. System TU - w FAT głupieje i TU sie rozwiązuje problem a nie formatuje karte i płacze...

#10 holipa

• 2318 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 22:11

mgreta36 no ale chyba zgodzisz się że prościej jest sformatować kartę i mieć to z głowy niż ściągać linkusa , live cd wypalać i sie pierniczyć z tym ??

nie oszukujmy się. nikt na karcie nie trzyma kodów zapłonu bomb atomowych itp . zazwyczaj kilka zdjęć , trochę muzy i savey od gier :wstyd:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych