Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

Pierwsze ładowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   _Bastek_

• 11 postów
  • Telefon:Xperia X8

Napisano 24 styczeń 2012 - 18:34

Witam. Stałem się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem A73 ale nie wiem czy jest z nim wszystko OK.
Podłączyłem go do ładowania a on pokazuje że jest naładowany. Jednak po odłączeniu ładowarki oczywiście się wyłącza. Ile powinno trwać pierwsze ładowanie i czy to jest normalny objaw ? Dzieki

Dodatkowo zaobserwowane:
Całonocne ładowanie nic nie zmieniło. Co ciekawe ładowarka nawet nie była ciepła. Chyba serwis sie kłania.

Użytkownik _Bastek_ edytował ten post 25 styczeń 2012 - 07:22

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   Daniel_K

• 65 postów
  • Telefon:Xperia Arc S

• Tablet:GoClever A73

Napisano 24 styczeń 2012 - 19:47

Jednak po odłączeniu ładowarki oczywiście się wyłącza.

Wyłącza się od razu po odpięciu od ładowarki? Czy ładujesz go na odpalonym systemie czy w zupełnie wyłączony? (przy podłączonym ładowaniu i kliknięciu w przycisk on/of pojawia Ci się sama, duża bateria, czy lock screen?)

#3 OFFLINE   _Bastek_

Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 20:19

Ładuję przy wyłączonym tablecie. Przy włączonym tablecie odłączenie ładowarki powoduje natychmiastowe jego wyłączenie. Jak podpiąłem tablet do komputera przez usb pokazała się duża szara bateria ale bez żadnego wskaźnika informującego o stanie ładowania

Sent from my E15i using Tapatalk

#4 OFFLINE   Daniel_K

• 65 postów
  • Telefon:Xperia Arc S

• Tablet:GoClever A73

Napisano 24 styczeń 2012 - 20:46

Jak podpiąłem tablet do komputera przez usb pokazała się duża szara bateria ale bez żadnego wskaźnika informującego o stanie ładowania

Czyli tablet wyłączony. Spróbuj dłużej przytrzymać przycisk zasilania. Jeżeli to nie zadziała, to pozostaje reset do ustawień fabrycznych i prawdopodobnie serwis.

#5 OFFLINE   _Bastek_

Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 21:15

Czyli tablet wyłączony. Spróbuj dłużej przytrzymać przycisk zasilania. Jeżeli to nie zadziała, to pozostaje reset do ustawień fabrycznych i prawdopodobnie serwis.

Lipa. Podłączenie ładowarki skutkuje ukazaniem się na chwilę rysunku baterii i ponownym uruchomieniem tabletu. System wstaje, działa normalnie, informuje że bateria jest w 100% naładowana a po wyłączeniu ładowarki pięknie się wyłącza :-(

#6 OFFLINE   MaryW

• 27 postów
  • Telefon:Samsung GT-S6310

• Tablet:Chuwi VX2

Napisano 25 styczeń 2012 - 15:00

Przypnę się do tego tematu, bo mam dość podobny prblem.

Przy próbie pierwszego ładowania na ułamek sekundy pojawił się symbol pustej baterii, po czym ekran zgasł i tablet nie wydaje z siebie oznak życia (nawet przy odłączeniu ładowarki i ponownym podłączeniu - a z tego, co pisze w instrukcji, to chyba animacja ładowania powinna być widoczna). Pomimo iż tablet "ładuje" się od dłuższego czasu, tabletu nie da się włączyć. Normalne to przy pierwszym ładowaniu, czy czeka mnie serwisik?

#7 OFFLINE   paul p

• 378 postów
  • Telefon:Galaxy Nexus, SGS Vibrant, Wave

• Tablet:Nexus 7 II, Galaxy Tab 3, Galaxy Tab 2

Napisano 25 styczeń 2012 - 16:12

Po podłączeniu ładowarki do wyłączonego urządzenia bateria informująca o ładowaniu pojawia się tylko na chwilę ale tablet powinien dać się normalnie uruchomić z wpiętym kablem - bo chyba chodzi o to?
Sprawdź jeszcze co będzie się działo ładując przez kabel usb podpięty do komputera.

#8 OFFLINE   MaryW

• 27 postów
  • Telefon:Samsung GT-S6310

• Tablet:Chuwi VX2

Napisano 25 styczeń 2012 - 16:30

Po podłączeniu ładowarki do wyłączonego urządzenia bateria informująca o ładowaniu pojawia się tylko na chwilę ale tablet powinien dać się normalnie uruchomić z wpiętym kablem - bo chyba chodzi o to?

Tak, o to mi chodziło.
U mnie podłączony tablet nie uruchamia się, ani nie wydaje z siebie żadnych oznak życia. Próbowałam go podładować (z jakąś godzinkę), podłączyć do innego kontaktu, upewniłam się, czy kabel nie wypadł i dalej nic.

Sprawdź jeszcze co będzie się działo ładując przez kabel usb podpięty do komputera.

Nic się nie dzieje - ani tablet, ani komputer nie reagują.

BTW kolega zurekpage miał dość podobny problem (http://forum.android...naprawy-131104/), z tym, że jemu ewentualnie wstał po 16 minutach (wedle forumowego zegara ;) ), a mój leży dalej.

#9 OFFLINE   _Bastek_

Autor tematu
  • 11 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 11:09

Tak, o to mi chodziło.
U mnie podłączony tablet nie uruchamia się, ani nie wydaje z siebie żadnych oznak życia. Próbowałam go podładować (z jakąś godzinkę), podłączyć do innego kontaktu, upewniłam się, czy kabel nie wypadł i dalej nic.

Nic się nie dzieje - ani tablet, ani komputer nie reagują.

BTW kolega zurekpage miał dość podobny problem (http://forum.android...naprawy-131104/), z tym, że jemu ewentualnie wstał po 16 minutach (wedle forumowego zegara ;) ), a mój leży dalej.

Nie eksperymentowałem dalej. Trochę się pobawiłem na ładowarce i tyle. Dzisiaj kurier zabiera sprzęt na serwis. Mam nadzieję że pierwszy i ostatni raz >:(

#10 OFFLINE   spidi347

• 9 postów
  • Telefon:Galaxy Alpha

Napisano 01 luty 2012 - 14:09

Czy coś wiadomo już co to za ustreka albo jakaś odpowiedź z serwisu? Dzisiaj otrzymałem tablet i ma dokładnie te same objawy..