Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

mlod_y

Ilość danych pobieranych przez androida w ciągu miesiąca.

Ile jednostek transferu zużywasz miesięcznie?  

869 głosów

1. 1. Ile jednostek transferu zużywasz miesięcznie?

Polecane posty

shail   
Otrzymana reputacja: 309
shail

To jak się ratować ?? używam gadudroid.. może to to ?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pieka   
Otrzymana reputacja: 6
Pieka

Przetestuj:

1. 3G Watchdog
  2. Nettraffic
  3. Data Counter Widget
  4. Toggle Data Widget

Jednak najlepszym i najrozsadniejszym rozwiazaniem jest zakup odpowiedniej dla planowanego zuzycia paczki.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shaka   
Otrzymana reputacja: 242
shaka

1Gb/m-c to chyba dobre wyjście. U mnie mniej więcej tyle pokazał netcounter transferu przez wifi. Do monitorowania zużycia pakietów polecam www operatora, bo te programy właśnie nie uwzględniają zaokrąglania do 100kb u polskich operatorów. Jak aktualizacja pogody połączy się na chwilę z netem i pobierze 15kb to operator zaliczy ci 100kb wych. i 100kb przych. transferu. Więc polecam raczej logować się na strony operatorów (Era pokazuje ile zostało MB, nie wiem Play też powinien)

obejrzenie jednego filmu na YT w dobrej jakości około 5 min to jakieś 20-40MB (na oko), radio internetowe trochę mniej (5min ~ok.5MB). Gadu gadu, pogoda to śladowe ilości, ok~kilkadziesiąt kb lub więcej. WWW to 100kb i więcej na załadowanie stronki w trybie nie-komórkowym. itd...

@shail: jak masz historię połączeń (i w tym dane pobrane) na stronie operatora (zaloguj się) to tam jest dokładny czas tych połączeń i może będziesz w stanie dojść co zjada ci te megabajty. Możliwe że twój telefon nie podtrzymuje sesji i łączy się za każdym razem na chwilkę- czyli tracisz niewykorzystane kilobajty z paczek 100kb)

BTW: Jak jest z tym podtrzymywaniem sesji w androidzie?? cały czas utrzymuje czy co chwile łączy się i traci się tylko niewykorzystane kb ????

Edytowane przez shaka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
razor93   
Otrzymana reputacja: 0
razor93

To chyba zalezy od telefonu. Ja w swoim G1 nie widzialem opcji podtrzymywania ale wiem ze w jakims tam telefonie to jest. A ja mam pytanie odnosnie tak-taka. Co era rozumie przez pelen okres rozliczeniowy?? Bo chche wziasc 2gb netu za 60zl tylko nie wiem czy to trzeba przez rok oplacac czy co??

Sent from my Era G1 :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zavader   
zavader

Mi po przesiadce z iPhone zużycie transferu urosło ponad dwukrotnie, ze 180 MB do ponad 350. Zmieniłem już pakiet, ale mimo to - 3G Watchdog niezastąpiony na początek zabawy.; )

Sent from my HTC Desire

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
raven_raven   
raven_raven
To chyba zalezy od telefonu. Ja w swoim G1 nie widzialem opcji podtrzymywania ale wiem ze w jakims tam telefonie to jest. A ja mam pytanie odnosnie tak-taka. Co era rozumie przez pelen okres rozliczeniowy?? Bo chche wziasc 2gb netu za 60zl tylko nie wiem czy to trzeba przez rok oplacac czy co??

Sent from my Era G1 :)

Jeden okres rozliczeniowy w moim przypadku to od wystawienia faktury do wystawienia faktury, a więc jeden miesiąc.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shail   
shail

Ponawiam pytanie jak to jest z tym podtrzymywaniem sesji w andridzie ?

to było by niezastapione narzedzie.. na stronie orange dokładnie pokazują mi ile zostało i ile i kiedy zużyłem i wynika z tego że poprostu co chiwla tam ciagnie kilka kb a zabiera całe 100 :( stąd te ogramne ilości zuzytego transferu..

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blaster   
Blaster

Te 7GB w pakiecie jest rozliczane co 1KB a po ich wykorzystaniu masz 1gr za każde rozpoczęte 100KB.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shail   
shail

czyli jak 7 GB to i te zaa doladowanie 50 PLN ( prawie 3 GB ) tez powinno byc co 1 kb.. jest tak ? ale nawet jesli jest to co może tyle mega zabierać na youtube juz nie wchodze.. nic nie sciagam itd

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
veronx   
veronx

Panowie mam abonament w Play , chce kupić i5700 , na jakie zużycie transferu mogę liczyć , przy sprawdzaniu Gmail, pogody co załóżmy 5 h, bez chodzenia po YT i bez radia. 100 mb starczy na miesiąc? jakie jest minimalne zużycie transferu przy telefonie z Androidem, wiem , że można w ogóle to wyłączyć ale nie chciałbym bym tego robić bo wtedy traci sens posiadanie androida :-)

w domu mam wifi więc będę sobie ściągał aplikacje za darmo.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.