Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zagłosuj i zgarnij gadżety Android.com.pl!

Zdjęcie
- - - - -

różnica między EDGE a 3G

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Miśko

• 42 postów
  • Telefon:samsung galaxy ace

Napisano 21.02.2012 - 22:20

Witam
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, o co chodzi z siecią EDGE i 3G, które pokazuje mi się na przemian (w zależności w jakim miejscu jestem) w trakcje jak włączam pakiet danych. Jak korzystam z Internetu w domu w momencie gdy włączam pakiet danych wyskakuje mi EDGE a jak z kolei jestem poza domem i używam internetu wyskakuje mi znaczek 3G. Pytam gdyż w komórce w zakładce "Ustawienia" - "Komunikacja" - "Sieć telefonii komórkowej" pisze "korzystaj tylko z sieci 2G" a o 3G nie ma wzmianki. O co z tym wszystkim chodzi?

Użytkownik Miśko edytował ten post 21.02.2012 - 22:31

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   Face

• 1504 postów
  • Telefon:HTC One S Gray S4

• Tablet:GoClever TAB A73

• Firmware:2.3.6/2.3.6/2.3.3

Napisano 21.02.2012 - 22:37

EDGE jest wolniejsze od 3g.
Jest jakby piętro niżej w hierarchii prędkości internetu mobilnego.
Przedstawia się to w takiej kolejności: GPRS - EDGE - 3G. Dokładniej to wygląda tak, że sieć 2G zawiera połączenia GPRS i EDGE. 3G to połączenia UMTS i HSDPA

Co do tych ustawień, masz opcję zaznaczenia "tylko 2G". Jeśli zaznaczysz, to telefon nie będzie się łączył z siecią 3G i pozostaniesz przy prędkości najwyżej EDGE. Jeśli będziesz miał odznaczone, to jeśli telefon znajdzie się w zasięgu - automatycznie przełączy się na prędkość 3G

Nie jestem już moderatorem. Proszę do mnie nie pisać w sprawach dotyczących moderacji! Wszystkie wiadomości poruszające tą kwestię będą ignorowane i usuwane bez czytania.
Od tego macie teraz nową ekipę

#3 OFFLINE   mora17a2

• 2187 postów
  • Telefon:Galaxy SIII

• Tablet:Acer Iconia A500

• Firmware:4.3

Napisano 21.02.2012 - 23:00

tak jak kolega wyżej podał: Dokładnie EDGE jest to prędkość w granicach 237,7Kb/s zaś 3g/HSDPA to już wszystkie prędkości w górę / 7Mb/s, 21Mb/s choć tak na prawdę w rzeczywistości prędkości te rzadko kiedy przekraczając 1Mb/s w Warszawie raz udało mi się uzyskać prędkość 3Mb/s

Jeśli chodzi o korzystanie z internetu 3g/hsdpa to trzeba robić to z głową, ciągłe łączenie się telefonu z sieciami 3g powoduje szybki spadek baterii, więc lepiej mieć włączoną opcję korzystania tylko z sieci 2g. W razie potrzeby można aktywować sieć 3g/hsdpa jednym kliknięciem palca, czy to w opcjach lub poprzez widget.

#4 Gość_Sekator_*

Napisano 22.02.2012 - 10:00

Tyle jest tego na forum i w necie, myśle, że nie potrzeba spechjalnego wątku w dziale telefonu.