Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy
WAŻNE

Jesteś nowym użytkownikiem Androida? Zobacz koniecznie! - Android FAQ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   SZOPENRAPU

• 2343 postów
  • Telefon:HTC One M8

• Tablet:Nexus 7 (2013) 16GB

• Sieć:Play

Napisano 29.11.2013 - 09:33

1. Czy można pobierać aplikację z Google Play poprzez jakiś emulator na PC i zpisać na kartę pamięci do późniejszej instalacji?

Spróbuj użyć tej strony: APK Downloader [Latest] Download Directly | Chrome Extension v2 (Evozi Official) (nie umożliwia pobierania płatnych aplikacji).

--- HTC One M8 --- Asus Nexus 7 2013 16GB ---

Nie pomagam na PW, bo tak.

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#162 OFFLINE   ChupaChups

• 6 postów

Napisano 30.11.2013 - 17:40

Hej :)

Zamierzam kupić sobie telefon , z Andriodem na pokładzie. Poczytałem trochę tematów na forach i podobno Andek ma dużo bezużytecznego badziewia w 'jelitach'. Czy jest możliwość , aby takie aplikacje usunąć , albo wyłączyć ? Chodzi mi o aplikacje typu Google + , albo Google kiosk. Do szczęścia mi one nie potrzebne , a pamięć zawalają :/ Czy moglibyście napisać , jakich aplikacji się strzec i jak je zneutralizować ?

Ps. Co to jest te 'brandowanie' ? Warto to robić ?

#163 OFFLINE   hheelloo

• 1892 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S Advance

• Tablet:Samsung Galaxy Tab 3 10.1 / Goclever 7500

• Firmware:Beanstalk 4.4 (z wieloma modami)

Napisano 30.11.2013 - 19:04

Do usuwania zbednych aplikacji systemowych - możesz to zrobić ręcznie (system/app) lub przez jakąś aplikaje ale potrzeba roota ...
A brand może być np.plusa czyli aplikacje plusa :)

Tapnięte z mojego mini 2

[SIGPIC][/SIGPIC]

#164 OFFLINE   ChupaChups

• 6 postów

Napisano 30.11.2013 - 19:19

ROOT jest potrzebny , to wiem , ale czy mi się telefon nie zepsuje ? Chyba takie appki , jak np. Google + są wpiane w system i nie za bardzo można je ruszać :( Aha , no i jakie jeszcze appki są do d*py ? Może zarejerstrowaliście się w jakiejś appce i teraz problem jest jak to odkręcić. Nie chce sięprzejechać :)

#165 OFFLINE   stanax

• 1461 postów
  • Telefon:iPhone 6C (5,95")

• Firmware:iOS 9.0

Napisano 30.11.2013 - 21:04

# Root wcale nie jest musem (niczego nie psuje). Z nim po prostu możesz więcej. Także uwalić telefon, gdy będziesz go używał bez głowy.

# Google+ i inne tego typu aplikacje "wpinane" w system można odinstalować bez negatywnych konsekwencji. No chyba, że przyśpieszenie działania systemu/mniejszy drenaż baterii ktoś uważa za wadę :P

# Które aplikacje można odinstalować dowiesz się, gdy już kupisz telefon. Różni producenci dodają różny badziew. Samsung ponoć daje go najwięcej, ale to raczej bzdura, bo każdy sadzi Facebooki, Yahoo i inne. W sumie jest ich tyle samo. Te w Samsungu, których inni nie dają służą do obsługi sensorów wszelkiego typu, a których jest w telefonach Samsunga zwyczajnie więcej. W dodatku Twoje pytanie jest trochę bez sensu z powodu, że jak kupisz telefon z brandem operatora to "appek do d*py" będzie więcej. Tu prym chyba wiedzie Plus. Poczytaj na przykład te tematy:

http://forum.android...eratora-207003/
http://forum.android...elefonu-213601/
http://forum.android...z-roota-188501/
http://forum.android...ny-romu-204709/

# Wszystko da się odkręcić, z odłączeniem aplikacji od konta włącznie. Kupuj telefon ChupaChups - potem będziemy się martwić ;)

Dołączona grafika
"Praktycznie każda funkcja w smartfonie,
może poza dzwonieniem i esemesowaniem jest tylko jego uzupełnieniem."

~ Rysiek Lubicz

#166 OFFLINE   Rafal_0

• 184 postów
  • Telefon:Galaxy Note II

• Tablet:Galaxy Tab P1000

• Firmware:Galaxy Tab - CM10.1 Galaxy Note II Stock

• Kernel:Galaxy Tab 2.6.35.13-g8d814c4

Napisano 04.12.2013 - 12:08

Jak rozszyfrować cyfry i litery w romie wiem że chodzi o datę ale nie mogę sobie poradzić.
Chodzi o samsunga Np. B5330XXUBME1
Wiem że B5330 to model ale dalej nie mogę rozszyfrować tej daty wypuszenia romu, wiem że liczone chyba jest w tygodniach.
Samsung Galaxy Tab
Android 2.2 -> 2.3.3 -> 4.0.4 -> 4.2.2

Samsung Galaxy Note II
Android 4.1.1 -> 4.1.2 -> 4.3

#167 OFFLINE   tytka

• 4 postów
  • Telefon:Galaxy S Duos GT-S7562

• Tablet:brak

Napisano 04.12.2013 - 21:45

Android 4.0.4 i brak w menadżerze aplikacji opcji "przenieś na kartę"

Czy ktoś z Szanownych Koleżanek/Kolegów jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego w tym "nieszczęsnym" androidzie nie można żadnej aplikacji przenieść na kartę?
Mam taki problem w dwóch telefonach Samsunga GT-S7560 i GT-S7562. Oba te telefony są nowe i nie chciał bym ich rootować (wiadomo gwarancja), czy jest na to jakaś rada?
Mój kolega ma natomiast starszy telefon z typu Galaxy z androidem zdaje się z 2.3.6 i tam nie ma z tym żadnych problemów, a jego telefon w żaden sposób nie był modyfikowany.

#168 OFFLINE   Rafal_0

• 184 postów

Napisano 04.12.2013 - 21:54

@tytka taka polityka Samsunga że w Androidzie 4.0, 4.1 tak właśnie jest. Android 4.3 od samsunga znów ma taką możliwość.
Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Note II

#169 OFFLINE   tytka

• 4 postów
  • Telefon:Galaxy S Duos GT-S7562

• Tablet:brak

Napisano 04.12.2013 - 22:20

Android 4.3 od samsunga znów ma taką możliwość.

Czy to znaczy, że jak się do nich zwrócę, to tak bez problemów mogę u nich uzyskać taką aktualizację?

#170 OFFLINE   Rafal_0

• 184 postów

Napisano 04.12.2013 - 22:35

Samsung pracuje nad aktualizacjami do 4.3 dla swoich najdroższych modeli, potem może będzie pracował dla średnich cenowo modeli ale jeszcze nie było informacji o tym, narazie wiadomo że prace nad Androidem 4.3 dobiegają końca dla Galaxy S4, S3, Note3, Note2, a o innych modelach na razie ja nic nie wiem.
Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Note II

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: WAŻNE