Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

• 0
majkel1024

Aplikacja do nagrywania dźwięku przez gniazdo słuchawkowe.

Pytanie

Witajcie, wahałem się w którym dziale to umieścić, mam nadzieję że wybrałem dobrze. Do rzeczy, szukam aplikacji, która zarejestruje sygnał dźwiękowy wpięty na gniazdo słuchawkowe. Zakładam że trzeba by wykorzystać ten 4 styk, który producent przewidział jako mikrofonik z zestawu słuchawkowego. Sygnał jaki zamierzam tam podpiąć będzie pochodził z miksera, więc nie powinno być problemów z wysterowaniem tegoż. Tylko kwestia czy to jest w ogóle wykonalne ? Macie jakieś pomysły ? Mój telefon to samsung galaxy gio, wersja systemu 2.3.4

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Mam podobne pytanie, więc nie zakładam nowego tematu. Czym nagrać dźwięk z zestawu słuchawkowego? bo przy podłączeniu słuchawek(z mikrofonem) nagrywa się dźwięk z tego wbudowanego mikrofonu (x10 mini pro CM7)

Edit:

znalazłem, podobno np program RecForge

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Zainstalowałem recforge, ustawiłem nagrywanie z tylnego mikrofonu, kupiłem przejsciówkę od iphone'a(taki krótki kabelek wejście-wyjście jack3,5 z pinami na styl ajfonowy) tak jak radził autor recforge'a i dalej nagrywa mi z przedniego mikrofonu - tego od rozmów.

Jak zmusić system/program żeby nagrywał z kabla ?

Próbowałem różnych kabli, różne źródła dźwięku i nic.

Siedzę nad tym godzinę prawie i dalej nie chce nagrywać z gramofonów przez kabel.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

HQ MP3 Rec , w opcjach ustaw nagrywanie z Raw.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Bez efektów, tzn. nagrywa z przedniego.

Z Tape Machine Lite jest podobnie.

edit:

Zrobiłem własny kabel i nagrywanie z zewnętrznego miksera audio działa w stereo.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę pomóc.

Edytowane przez patrykowy

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Patrykowy, ja jestem zainteresowany tym jak tego dokonales, bardzo pilnie potrzebuje miec mozliwosc nagrywania z miksera, czy mozesz narysowac jakie piny we wtyku uzyles? skoro mowisz ze nagrywasz w stereo to musiales uzyc przynajmniej 3 pinow (prawy, lewy, masa)? ma mam galaxy s plus - zadziala tez to u mnie? pozdrawiam

PS

i jakim w koncu programem udalo Ci sie nagrac?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Poradnik w pdf :

http://db.tt/V0ZuYZjc

Testowany na HTC Sensation.

edit:

Samsungi podobno mają 'odwrócone' piny mikrofonu i uziemienia.

Prawdopodobnie będziesz musiał to podpiąć : (kabel-wtyczka) 4-3, 3-4, reszta bez zmian.

Sprawdź zamin przylutujesz na stałe.

Edytowane przez patrykowy

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Patrykowy naprawde super to wszstko opisales, naprawde super!

jedno tylko pytanie czy znasz rozpiske pinow w tej wtyczce? ktore to mikrofon a ktore sluchawki?

---------- Post dołączono o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

kurcze z ponizszego linku wynikaloby ze nie mam we wtyczce pinu na mikrofon tylko video:

Samsung Galaxy (i9000), Samsung Galaxy S Plus (GT-I9001) video-out pinout and wiring @ pinoutsguide.com

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Rozpiska pinów jak już pewnie zauważyłeś przeglądając stronę pinouts.ru jest inna u różnych firm.

Podepnij pod video i sprawdź czy działa to co pisałem we wcześniejszym poście 4-3,3-4.

Nie mam samsunga żeby samemu sprawdzić, ale też korzystałem z tej strony co Ty i u mnie na htc zadziałało.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

no niestety nie dziala to na samsungu galaxy :( po przelaczeniu na rear mic w obu programach (recforge i tapemachine) dzwiek jest zbierany nadal z wbudowanego mikrofonu :(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Nie znam się na tym aż tak bardzo żeby wiedzieć dlaczego tak się dzieje.

Nie umiem pomóc.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.